Najlepszy Drupal Hosting – zestawienie i opinie ekspertów. Który wybrać?

Najlepszy drupal hosting featured image
Ostatnio zaktualizowany: 02/07/2021

Najlepsze hostingi drupal

Cloudways

4.9/5

od 10 USD

(miesięcznie)

WPX Hosting

4.5/5

od 20,83 USD

(miesięcznie)

Siteground

4.7/5

od 3.95 €

(miesięcznie)

SeoHost

4.7/5
od 4,00zł

(miesięcznie)

dHosting

4.6/5

od 16,70 zł

(miesięcznie)

Serwer Drupal – nie jest popularny jako WordPress, ale jest w stanie stworzyć solidną i bezpieczną stronę internetową dla Twojej firmy. Niezależnie od tego, czy chcesz publikować ogromne ilości treści, czy sprzedawać produkty w sklepie cyfrowym, może być rozsądnym wyborem jako system zarządzania treścią (CMS). Swoją drogą, jeśli trafiłeś tu przypadkiem i interesuje cię hosting inny niż ten przeznaczony dla Drupala, przejdź do strony głównej.

Co to jest Drupal?

Jeśli się zastanawiasz – Drupal to open-source CMS działający poprzez serwer PHP. Jest darmowy i rozpowszechniany na licencji GNU General Public License, więc możliwości są duże. Powstał w 2000 roku jako sposób na budowanie małych stron internetowych. Dziś jest w wersji 8 i obsługuje 2,3% witryn na świecie.
zajmuje trzecie miejsce na liście najpopularniejszych systemów na świecie, a WordPress i Joomla zajmują 2 pierwsze miejsca. Jego udział w rynku wynosi 4,7%, a śledzono ponad 577,000 aktywnych witryn. Nauka dla zwykłych użytkowników może nie być łatwa. Wymaga podstawowej wiedzy na temat programowania aplikacji PHP i stron internetowych oraz obsługi domen, więc nie jest tak przyjazny dla użytkownika jak WordPress. Jednak jego zaktualizowana wersja poprawiła się pod względem łatwości użycia i elastyczności.

Przewagą Drupala jest jego bezpieczeństwo, dlatego duże firmy, takie jak Verizon, Cisco i Infusionsoft, używają na swoich stronach internetowych. Agencje rządowe, takie jak Londyn i ratusz w Los Angeles, również polegają na ramach bezpieczeństwa Drupala.
Oprócz bezpieczeństwa, platforma Drupala została zaprojektowana do obsługi bardziej skomplikowanych struktur treści. Umożliwia wielu użytkownikom współdzielenie i współpracę na platformie, dzięki czemu przepływ pracy jest płynniejszy.

zębatki złożone z logo cms drupal

Najlepsza platforma hostingowa dla Drupala

Jeśli chcesz uruchomić, koniecznie wybierz odpowiedniego hosta, który oferuje optymalizację specyficzną dla Drupala. Jeśli dopiero zaczynasz korzystać z frameworka lub potrzebujesz pomocy, pomoże ci Twój hosting.
Odkryjmy jedne z najlepszych platform hostingowych do hostowania witryn Drupal.

1. Platform.sh

Platform.sh oferuje wysokiej jakości hosting dla szybkich i bezpiecznych stron Drupal. Niektóre funkcje hostingu na Platform.sh obejmują:
Wbudowany kompozytor domen
Obsługa konsoli i Drush
Zarządzane CDN
Obsługiwane przez dyski SSD
Git API
Możesz przetestować hosting Platform.sh za pomocą bezpłatnej wersji próbnej, po której plany rozwoju zaczynają się od 10 USD / miesiąc. Jeśli chcesz skalować witrynę pod kątem większego ruchu, istnieje plan Professional (50 USD / miesiąc / projekt) i Enterprise (1250 USD / miesiąc / projekt).

2. SiteGround

Serwer SiteGround jest liderem w hostingu szybkich stron internetowych. Oferuje hosting tej samej jakości dla Drupala. Plan hostingowy dla strony i domeny zaczyna się od 3,95 $ / miesiąc.

Zdobycie SiteGround dla Drupala zapewni rozwiązanie:
Hosting premium z konfiguracją przyjazną dla użytkownika
Narzędzia do budowania stron internetowych, które działają indywidualnie przez stronę
24 godziny na dobę i codzienna kopia zapasowa witryny

3. Hosting A2

Serwer A2 Hosting oferuje 20-krotnie szybszy hosting strony w trzech przystępnych pakietach już od 3,92 USD / miesiąc. Jest wstępnie zainstalowany z planem hostingowym A2 i jest zoptymalizowany pod kątem szybkości i wydajności.

4. inMotion Hosting

inMotion Hosting ma podstawowy i zaawansowany plan hostingu dla stron i aplikacji internetowych opartych na Drupal. Oba obejmują dostęp do samouczków i przewodników.
W przypadku planu podstawowego hosting inMotion dla Drupala kosztuje 6,39 USD / miesiąc i obejmuje:
Bezpłatny dysk SSD
Darmowa domena
Serwer posiada nieograniczone miejsce na dysku
1-Kliknij Instalator aplikacji
Darmowa migracja strony
Zaawansowany plan, który zapewnia hosting Virtual Private Server, zaczyna się od 29,19 USD / miesiąc. Obejmuje:
4 GB – 8 GB pamięci RAM
75 – 260 GB pamięci
4 TB – przepustowość 6 TB
3 – 5 adresów IP

5. Cloudways

Cloudways oferuje hosting zarządzany dla Drupala. Możesz hostować swoją witrynę w Google Cloud, AWS, DigitalOcean, Linode i Vultr. Wiele opcji oznacza, że możesz hostować swoją witrynę w pobliżu docelowych odbiorców.
Cloudflare optymalizuje serwery, aby dostarczać zawartość szybciej i bezpieczniej przed zagrożeniami online. Niektóre funkcje obejmują:
Gotowy na stronę PHP 7
Wbudowana pamięć podręczna
Obsługa HTTP / 2
Darmowe SSL dla twoich domen
Utworzyć kopię zapasową
Uwierzytelnianie dwuskładnikowe
i fantastyczne wsparcie, aby odpowiedzieć na twoje pytania.

Hosting Drupal vs W-Press

Chociaż ta druga strona i domeny często zyskuje uznanie i popularność, system zarządzania treścią stanowi wymarzoną platformę dla entuzjastów technologii.
Jako platforma publikowania typu open source, która wyprzedza możliwości WordPress o kilka lat, szczególnie spodobał się badaczom, programistom i osobom posiadającym serwer obsługujący duże bazy danych. Ci, którzy szukają wydajnego systemu, który może obsługiwać duże ilości informacji i wyświetlać je w znaczący, przyjazny dla użytkownika sposób, docenią samoobsługowe środowisko strony i domeny.

biznesman piszący na laptopie

Zalety Drupala

Wielu najlepszych hostów internetowych na świecie dostosowało plany hostingowe do użytkowników Drupala, dlatego nasz zespół postanowił przetestować najlepsze usługi i poznać wspólne funkcje.

1. Hosty z cPanel pozwalają zainstalować darmowe oprogramowanie jednym kliknięciem

Wstępna konfiguracja – rejestracja za pomocą hosta, pobranie niezbędnego oprogramowania i dostosowanie pierwszej witryny pod domeny – jest prawdopodobnie najbardziej zniechęcającą częścią posiadania witryny przez wielu początkujących. Na szczęście panele sterowania z szybką i łatwą instalacją oprogramowania oznaczają, że możesz pobrać i zainstalować popularne CMS i oprogramowanie forum, takie jak, za pomocą jednego kliknięcia. Spójrz na rozwiązanie naszych ulubionych hostów cPanel, którzy oferują standard branżowy.

2. Tanie plany hostingowe Drupal Rzuć w bezpłatnej domenie

Zorientowani na budżet klienci hostingowi prawdopodobnie obawiają się kumulacji kosztów związanych z założeniem nowej strony internetowej lub firmy internetowej. Jeśli potrzebujesz wynająć pomoc z zewnątrz przy projektowaniu lub konserwacji, lub po prostu masz do czynienia z trudnościami finansowymi związanymi z uruchomieniem nowej firmy, każda dodatkowa opłata za kartę kredytową może wywołać dreszcz.


Na szczęście wielu najlepszych gospodarzy realizuje plany przy niewielkich budżetach. Zapewnią niesamowite korzyści, aby zrekompensować wszelkie uciążliwe koszty związane z nową premierą. Ulubionym dodatkiem dla klientów hostingowych jest bezpłatna rejestracja na stronę nazwy domeny podczas rejestracji, która pokrywa około 15 USD wydatków pierwszego roku.

3. Wiele hostów Drupal obsługuje nieograniczoną liczbę domen, poczty e-mail i pamięci

Po zainstalowaniu Drupala i idealnej nazwie domeny możesz teraz zacząć budować. Funkcje obfitują w oferty najlepszych hostów. W ramach CMS możesz dostosowywać strony internetowe do własnych upodobań, a hosty, takie jak strona SiteGround, będą wspierać Cię z nieograniczonymi zasobami – ruchem w witrynie, bazami danych MySQL, domen i hostingiem poczty e-mail w Twojej bezpłatnej domenie.

4. Zarządzane usługi hostingowe Drupal radzą sobie z trudnymi sprawami

Drupal to potęga wydajności platform – oferująca imponujące bezpieczeństwo i szybkość od razu po wyjęciu z pudełka. Nie trzeba dodawać, że stabilność sprzętu i za razem domeny w celu dopasowania do oprogramowania jest prawdopodobnie ważna dla klientów hostujących usług. Jednak potężna technologia jest niczym, jeśli nie wiesz, jak ją właściwie utrzymać. Serwery i domeny obsługujące strony nie są wyjątkiem. W tym miejscu zarządzane usługi hostingowemogą uratować życie.

Weźmy na przykład Hosting InMotion. Wszystkie plany InMotion Hosting obejmują serwery z napędem SSD, a jako część zarządzanych przez firmę pakietów hostingowych, InMotion Hosting wdroży środki bezpieczeństwa i konfiguracje wydajności, aby jak najlepiej dopasować się do konkretnego projektu i zmaksymalizować czas działania witryny Drupal.

5. Najlepsi dostawcy hostingu Drupal sprawią, że będziesz gotowy do pracy w kilka minut

Wydajny staje się liderem dla wielu firm i programistów potrzebujących wydajnego systemu zarządzania treścią, a usługi na szczycie naszych recenzji hostingu strony umożliwiają skonfigurowanie i funkcjonowanie w pełni działającej witryny w ciągu kilku minut. Dzięki zwycięskiemu gospodarzowi zespołu Twoja strona z pewnością odniesie zwycięstwo.

Czy warto używać drupala?

Drupal to platforma zarządzania treścią usług typu open source, którą można pobrać i używać bezpłatnie. Składa się z podstawowej grupy plików i danych, które są standardowe we wszystkich instalacjach, oraz wtyczek i motywów dodawanych w celu dostosowania. Ten system daje duże pole do popisu, jednak nie jest idealny. W niektórych profesjonalnych zastosowaniach sprawdzi się o wiele bardziej hosting crm, a mniejszym przedsiębiorcom przydać się może hosting dla małych firm.

Korzyści z Drupal oprócz podobnego oprogramowania CMS

Ponieważ WordPress i Joomla są dwoma innymi najpopularniejszymi dostępnymi systemami, porównałem je z Drupalem, aby lepiej zrozumieć specjalizacje Drupala. Ale zanim przejdziemy do ich porównań, oto lista wszystkiego, co mają ze sobą wspólnego:
Darmowe i otwarte oprogramowanie
Język programowania
Projekty kierowane przez społeczność
Obsługa MySQL
Wtyczki i rozszerzenia
Instalacje jednym kliknięciem
Wiele źródeł wsparcia
Darmowe i otwarte oprogramowanie
Wszystkie wyżej wymienione oprogramowanie CMS jest oprogramowaniem typu open source, co ważniejsze, bezpłatne. Mając za sobą solidne społeczności, systemy te są wspierane przez fachową wiedzę i wsparcie na wysokim poziomie.

Projekty kierowane przez społeczność

Ze względu na charakter open source wszystkie trzy projekty są prowadzone przez silną społeczność programistów. Ci programiści utrzymują i aktualizują platformę dla wspólnego zainteresowania.

Instalacje jednym kliknięciem

Popularny termin wśród e-marketerów (ponieważ jest niesamowity). Nazywa się je instalacjami za pomocą jednego kliknięcia, użytkownicy mogą instalować skomplikowane dodatki lub oprogramowanie za pomocą jednego kliknięcia. Służą do oszczędzania czasu i energii.

Co może zrobić Drupal?

Jak powiedzieliśmy, Drupal jest często wymieniany jednym tchem jak strona WordPress i Joomla. Wszystkie są systemami zarządzania treścią – pozwalają organizować tekst, obrazy i filmy w Internecie.

Pobieranie i instalowanie modułów Drupal

Drupal, podobnie jak WordPress, jest budowany przy użyciu PHP. Moduł strony jest w zasadzie plikiem PHP, który będzie sterował własnymi funkcjami strony. Instalowanie modułów nie jest tak łatwe jak instalowanie wtyczki WordPress. Oto krótki przegląd:
Znajdź wybrany moduł .
Upewnij się, że wybrałeś plik „.gz”.
Pobierz moduł na komputer lokalny.
Przejdź do pulpitu nawigacyjnego.
Zainstaluj moduł bezpośrednio z komputera.
Nie jest to instalacja jednym kliknięciem
Jasne, brzmi dość łatwo. Aby to zrobić, nie musisz być mistrzem komputerowym. To tylko kilka kroków więcej niż instalacje jednym kliknięciem, które lubimy dzięki wtyczkom WordPress. W każdym razie, jeśli chcesz szczegółowy podział instalacji modułu, oto jesteś!

Jak zainstalować Drupal w 5 prostych krokach

Jeśli Twój dostawca hostingu nie zapewnia instalacji Drupala za pomocą jednego kliknięcia, musisz ją zainstalować samodzielnie. Aby to zrobić, wystarczy wykonać kilka kroków:
Pobierz plik instalacyjny ze strony.
Utwórz katalog settings.php i pliki do instalacji.
Utwórz bazę danych dla instalacji Drupal.
Skonfiguruj serwer WWW, gotowy do instalacji.
Uruchom skrypt instalacyjny strony

Tomasz Raczek

Tomasz Raczek

Leave a Replay

Tomasz ma ponad 10-letnie doświadczenie w doradztwie hostingowym dla ponad 100 różnych użytkowników.

Webhosting Reviews

Follow Us

Schrijf je in voor de nieuwsbrief

Wij respecteren uw privacy

Scroll to Top