Najlepszy hosting dedykowany – co to jest i jaki wybrać?

Najlepszy hosting dedykowany featured image
Ostatnio zaktualizowany: 22/07/2021

Najlepsze hostingi dedykowane

Cloudways

4.9/5

od 10 USD

(miesięcznie)

WPX Hosting

4.5/5

od 20,83 USD

(miesięcznie)

Siteground

4.7/5

od 3.95 €

(miesięcznie)

SeoHost

4.7/5
od 4,00zł

(miesięcznie)

dHosting

4.6/5

od 16,70 zł

(miesięcznie)

Wybór dostawcy usług hostingowych jest kluczowym krokiem dla właścicieli witryn. Twoja usługa hostingowa i plan będą miały duży wpływ na wydajność Twojej witryny.
Ale przy tak wielu opcjach do wyboru proces ten może wydawać się niezwykle trudnym zadaniem.

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to określić rodzaj usługi hostingowej, której szukasz. Ponieważ trafiłeś na tę stronę, uważam, że można bezpiecznie założyć, że już wykonałeś ten pierwszy krok. Serwery to szeroka branża i musisz być zdecydowany.

Zdecydowałeś, że chcesz mieć serwer dedykowany zamiast planu udostępniania, VPS lub hostingu w chmurze. Nie interesuje cię limitowany transfer, czy inny hosting współdzielony. Masz rację – te rozwiązania mają duże ograniczenia.

To wspaniale! Ale co teraz, co do tych usług? W czym dedyk jest lepszy od VPS? Jakie są koszta brutto? Możesz liczyć na naszą pomoc.

Co to jest hosting dedykowany?

Jak sama nazwa wskazuje, dedykowane plany hostingowe zapewniają serwer dedykowany jednemu klientowi. Oznacza to, że hosting dedykowany sprawia, że nie będziesz udostępniać zasobów i plików swojego serwera innym stronom internetowym.

Nie ogranicza cię panel typu cPanel jak na przy zwykłym hostingu www. Dozwolony jest transfer dowolnych plików, a dodatkowym plusem tego rozwiązania jest to, że ograniczeniem jest tylko pakiet sprzętu, który wybrałeś. VPS wprowadza jednak więcej ograniczeń.

Nie zyskujesz tej korzyści na usługi dzięki abonamentowi hostowanemu, VPS lub hostingowemu w chmurze.

Serwery dedykowane są w zasadzie na pierwszym miejscu w dziedzinie hostingu. Ponieważ nie będziesz dzielić zasobów, takich jak pamięć RAM, moc procesora i przepustowość, możesz oczekiwać doskonałej wydajności swojej witryny. Ponadto często liczyć można na pomoc lepszej jakości. Jednak ten aspekt najlepiej sprawdź już sam!

Serwer dedykowany hosting

Wszystkie plany serwerów dedykowanych nie są tworzone jednakowo. Ale powiedziawszy to, wszystkie strony internetowe mają również wyjątkowe potrzeby. Plan serwera dedykowanego dla jednej witryny może nie być najlepszą opcją dla Ciebie. To była moja inspiracja do stworzenia tego przewodnika.

Prawda jest taka, że istnieje wiele niesamowitych planów w technologii serwerów dedykowanych. Byłbym nieodpowiedzialny i niepraktyczny, gdybym nazwał tylko jedną najlepszą. Nie jeden pakiet i jego panel zasługuje na polecenie.

Zamiast tego zawęziłem listę najlepszych serwerów dedykowanych do każdego rodzaju witryny. Bez względu na to, czego szukasz, jestem pewien, że znajdziesz to na tej liście.

szafa w serwerowni z serwerem dedykowanym

Dla kogo przeznaczony jest hosting serwerów dedykowanych?

Serwery dedykowane nie są dla wszystkich. Więc zanim przejdziesz dalej i kupisz jeden z tych planów, upewnij się, że jesteś we właściwym miejscu.

Dedykowany plan hostingowy jest idealny dla większych organizacji lub witryn o dużym natężeniu ruchu. Możesz dzięki temu tworzyć stronę wyłącznie według własnych wymagań i potrzeb.

Jeśli prowadzisz lokalną restaurację lub małą firmę z zaledwie kilkoma tysiącami odwiedzających miesięcznie, nie potrzebujesz dedykowanego serwera.

Jeśli jednak Twoja witryna ma ponad 50 000 lub ponad 100 000 odwiedzających miesięcznie, powinieneś rozważyć dedykowany plan hostingowy. Dedykowane serwery ułatwiają również skalowanie witryny. Plusem tego rozwiązania jest również nielimitowany transfer i wiele możliwości zarządzania. Nie ma konieczności zwracać się ze wszystkim o pomoc do panelu zgłoszeń.

Sam ruch nie jest jedynym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę. Istnieją inne rodzaje usług, takie jak hosting w chmurze, które mogą pomieścić skalowalny ruch w witrynie i również mają dobre ceny brutto.

Dedykowane plany hostingowe są przeznaczone dla firm, które chcą pełnej personalizacji i elastyczności swoich funkcji serwera. Właśnie dlatego duże firmy i przedsiębiorstwa e-commerce zazwyczaj wybierają serwer dedykowany.

Bezpieczeństwo

Strony internetowe wymagające ścisłego bezpieczeństwa, takie jak strony zawierające dane medyczne lub informacje finansowe, powinny korzystać z dedykowanego serwera.

Dlatego też serwer dedykowany jest lepszy od VPS i tym bardziej zwykły hosting. Zapewnia bezpieczniejszy ruch w sieci. Transfer takiego serwera jest izolowany i jesteś jedyną osobą, która ma dostęp do zarządzania nim. Nikt nie dostanie się do twojej poczty.

Wreszcie, dedykowane serwery są przeznaczone dla witryn, które mogą sobie na to pozwolić. Taki pakiet zwyczajnie dużo kosztuje, bo przeznaczony jest do zaawansowanych potrzeb. Podczas gdy większość z was może znaleźć jakieś niedrogie opcje, istnieją specjalne plany zaczynające się od 1000 USD lub 2000 USD miesięcznie brutto. W przypadku vps koszty są niższe, ale jest to znacznie wolniejsze rozwiązanie.

Co do serwera – najlepsi dostawcy serwerów dedykowanych i plany hostingowe wraz z opisem usług (i vps) znajdziesz tylko u nas.

Teraz, gdy lepiej rozumiesz hosting dedykowany, nadszedł czas, aby zapoznać się z najlepszymi planami na rynku. Zawsze aktualizujemy tę listę, aby mieć pewność, że informacje są dokładne i aktualne.

Ranking serwery dedykowane

Bluehost

Bluehost jest liderem w branży hostingu stron. Ich dedykowane plany hostingowe dla różnego rodzaju plików to jedne z najbardziej opłacalnych opcji (kwoty brutto), jakie znajdziesz. Posiadają komfortowy panel do zakupu usługi. Ich pakiet jest bardzo korzystny.

Inni dostawcy mogą oferować tańszy hosting, ale Bluehost zapewnia najlepszą jakość, jednocześnie zapewniając wyjątkową obsługę.

Do wyboru są trzy plany serwerów dedykowanych. Oto niektóre z najważniejszych cech każdego serwera nich:

Standardowy plan

 • 500 GB przestrzeni dyskowej.
 • 4 GB pamięci RAM.
 • 5 TB przepustowości.
 • 3 adresy IP.

Ulepszony plan

 • 1 TB przestrzeni dyskowej.
 • 8 GB pamięci RAM.
 • 10 TB przepustowości.
 • 4 adresy IP.

Plan Premium

 • 1 TB przestrzeni dyskowej.
 • 16 GB pamięci RAM.
 • 15 TB przepustowości.
 • 5 adresów IP.

Hosting plan dla usług Twojej witryny będzie zależeć od zasobów, których szukasz i kwoty brutto, jaką możesz zapłacić i dogodny panel. Wybierz więc zgodnie z twoimi wymaganiami co do serwera. Myślę, że standardowy lub ulepszony plan będzie wystarczający dla większości stron internetowych, które wymagają ekonomicznego serwera dedykowanego.

Wszystkie dedykowane plany hostingowe Bluehost są dostarczane z bezpłatnym certyfikatem SSL, bezpłatną domeną na jeden rok i całodobową obsługą klienta.

Dla tych z was, którzy są bardziej zaawansowani i chcą tworzyć niestandardowe instalacje na serwerze, Bluehost zapewnia również pełny dostęp do konta root. Dla podstawowych użytkowników jest również VPS.

Wątpię, że będziesz go potrzebować dla swojej strony, ale Bluehost oferuje 30-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy. Możesz więc zawsze wycofać się w pierwszym miesiącu, jeśli zmienisz zdanie.

SiteGround

Oprócz jakości usługi i niezawodności funkcji serwera i stron, SiteGround znajduje się na naszej liście, ponieważ mają wyjątkową obsługę klienta. Polecamy pakiet na potrzeby sklepu, panelu do gier i innych zastosowań – SiteGround to jedna z lepiej ocenianych stron.

Ich obsługa klienta nie tylko szybko reaguje na zapytania, ale ma także dużą wiedzę. Dzięki temu jest idealny dla stosunkowo mniejszych witryn, które chcą przejść na serwer dedykowany. Łatwy dostęp do przyjaznego wsparcia ma kluczowe znaczenie podczas tego procesu.

Hosting oferuje do wyboru trzy plany serwerów dedykowanych. Możliwości obliczeniowe i przestrzeni plików, każdego serwera poniżej:

Serwer wejściowy

 • 8 MB pamięci podręcznej procesora.
 • 16 GB pamięci RAM DDR3.
 • 480 GB SSD.
 • 10 TB przepustowości

Serwer zasilania

 • 8 MB pamięci podręcznej procesora.
 • 32 GB pamięci RAM DDR3.
 • 960 GB SSD.
 • 10 TB przepustowości.

Serwer Super Power

 • 15 MB pamięci podręcznej procesora.
 • 64 GB pamięci RAM DDR3.
 • 2 x 960 GB SSD w RAID1.
 • 10 TB przepustowości.

Wszystkie dedykowane plany hostingowe od SiteGround są w pełni zarządzane (dotyczy wszystkich danych i stron). Konfigurują Twój serwer dedykowany, aktualizują jego oprogramowanie i monitorują serwer 24/7. Jeśli pojawią się jakiekolwiek problemy, będą mogli natychmiast zareagować.

Chociaż serwer wejściowy nie jest tani, nadal oferuje dużą przepustowość, pamięć RAM i szybkość w przypadku planu podstawowego. Wystarczy dla większości stron. Pamięć jest nieco niska, co sprawia, że Power Server jest moim najlepszym wyborem.

Z ceną brutto Super Power Server ponad dwukrotnie wyższą niż miesięczna stawka Power Server, jest mało prawdopodobne, że większość stron internetowych będzie potrzebować tyle miejsca.

HostGator

HostGator to prawdopodobnie najbardziej znany dostawca hostingu na rynku. Oferuje także serwery VPS i hosting współdzielony. Mają wyjątkowe wskaźniki dostępności, dzięki czemu są jednym z najbardziej niezawodnych hostów internetowych, jakie możesz wybrać.

Jednak ich prędkości ładowania są nieco niższe od średnich branżowych. Zwłaszcza jeśli chodzi o vps… Przez to, ich panel do hostingu może być porównywalnie gorszy.

Biorąc to pod uwagę, plany serwerów dedykowanych oferowane przez HostGator są zdecydowanie tymi, które należy wziąć pod uwagę, szczególnie jeśli szukasz bardziej przystępnej opcji.

 • Serwer wartości
 • Serwer zasilania
 • Serwer Enterprise
Jeśli porównasz to z innymi planami w tej samej technologii, które analizowaliśmy do tej pory, HostGator jest wyceniony nieco powyżej Bluehost, ale znacznie niższy niż SiteGround.
Więc dla tych, którzy szukają serwera dedykowanego w tym przedziale cenowym od niskiej do średniej, HostGator jest odpowiedni.
Plany serwerów dedykowanych HostGator oferują odpowiednio 8 GB, 16 GB i 30 GB pamięci RAM. Jeśli porównasz to z innymi planami, które sprawdziliśmy, będzie to świetna cena brutto.
 
HostGator ma niepomierną przepustowość dla wszystkich serwerów dedykowanych, co jest kolejną dodatkową zaletą.
Ogólnie rzecz biorąc, jeśli chcesz mieć serwer dedykowany, który jest o krok powyżej niższych poziomów cenowych, a jednocześnie zapewnia wyjątkową dostępność i wysoką jakość obsługi klienta, HostGator to zapewni.
 

Hosting A2

A2 Hosting nie jest tak dobrze znany, jak niektórzy inni dostawcy hostingu z innych sieci, na naszej liście. Ale nadal oferują jedne z najlepszych serwerów dedykowanych na rynku i w dobrej cenie brutto.

Jeśli chcesz niesamowitą szybkość, nie szukaj dalej niż A2 Hosting. Transfer plików i danych odbywa się błyskawicznie. Być może spowodowane jest szybkością ich sieci. Wczytywanie poczty nigdy nie trwało tak szybko. A to nie jedyny plus tego rozwiązania. Należy tylko wybrać odpowiedni do potrzeb pakiet.

Oprócz doskonałej wydajności swojego sprzętu, A2 Hosting oferuje szeroki wybór opcji hostingu serwera i plików. Nie można tego powiedzieć o każdym innym dostawcy. Tutaj można liczyć na pomoc przy wyborze. W panelu znajduje się kontakt online z pracownikami tego “sklepu”.

Oto przegląd strony i jej cen, funkcji i zalet dedykowanych planów hostingowych. Dla każdego serwera wygląda to troszkę inaczej.

Jak widać, A2 Hosting ma dedykowany plan serwerów dla wszystkich. Ich panel zakupowy jest bardzo wygodny. Oferują niezarządzany hosting oraz w pełni zarządzane opcje hostingu w przystępnej cenie.

Serwer Core Flex jest w pełni zarządzany i nadal zapewnia dostęp do konta root właścicielom witryn internetowych, którzy chcą tego dodatkowego poziomu dostosowania.

Zawsze lubię polecać produkty i usługi firmom, które stoją za tym, co sprzedają. Dlatego zawsze miło jest widzieć, że dostawcy usług hostingowych oferują coś w rodzaju 30-dniowej gwarancji zwrotu pieniędzy.

A2 Hosting przenosi tę obietnicę na zupełnie nowy poziom dzięki gwarancji zwrotu pieniędzy w dowolnym momencie.

Zdecydowanie istnieją tutaj pewne warunki. Jestem pewien, że nie możesz korzystać z usługi przez rok, a następnie zadzwonić i poprosić o zwrot pieniędzy. Zgodnie z ich witryną konta anulowane w ciągu 30 dni użytkowania otrzymają pełny zwrot pieniędzy za hosting.

Konta anulowane po 30 dniach zostaną zwrócone proporcjonalnie do kwoty brutto niewykorzystanej usługi. Istnieją nawet zastrzeżenia dotyczące sposobu, w jaki zwroty będą wysyłane za wnioski o hosting po 120 dniach.

Chociaż nie przewiduję, że będziesz chciał anulować swój plan i hosting, miło jest wiedzieć, że jest to opcja i nie jesteś zablokowany, jeśli jesteś niezadowolony.

Ogólnie rzecz biorąc, A2 Hosting oferuje konkurencyjne ceny, usługi, wsparcie i wydajność dla swoich serwerów dedykowanych.

Jak powiedziałem wcześniej, dedykowane plany hostingowe nie są dla wszystkich. Powiedziawszy to, Media Temple nie jest nawet dla wszystkich, którzy wiedzą, że chcą serwera dedykowanego. Niektórym wystarczy zwykły hosting, niepotrzebny jest im plan dedykowany. Po prostu ich strony będą działać sprawnie (bez spowolnienia przesyłu danych) bez konieczności zmiany serwera.

Plany zaczynające się od 2000 USD miesięcznie, dedykowane plany hostingowe Media Temple są tworzone specjalnie dla hostingu na poziomie korporacyjnym. Oferują za to znacznie więcej niż serwer do obsługi poczty. prostego sklepu czy panelu pracowniczego.

Nawet jeśli Twoja witryna dla małych firm generuje mnóstwo miesięcznego ruchu, powinieneś poszukać innego serwera dedykowanego. Twoje usługi nie mogą się zacinać albo być niedostępne. Małym krokiem jest przejście na VPS, jeśli taki serwer ci nie odpowiada, to w takim wypadku wybierz coś co nie będzie ograniczać ilości twoich danych.

Prawdopodobnie potrzebujesz serwera, który jest dedykowany. Wybór takiej technologii będzie kosztowny. Jednak transfer, czy ogólnie kwestie zarządzania będą znacznie ułatwione. Taki hosting będzie idealny dla wymagającej strony lub systemu zarządzania danych. Panel do administracji musisz najczęściej stworzyć samemu – nie każdemu odpowiadają gotowe rozwiązania.

Media Temple oferuje zarówno hosting zarządzany, jak i samozarządzający oraz VPS w zależności od tego, ile chcesz kontrolować swoich serwerów. Hosting dedykowany może okazać się niezastąpiony.

Dzięki 128 GB pamięci RAM będziesz w stanie wykonywać złożone zadania w swojej witrynie i możesz założyć o wiele więcej niż trzy strony. Otrzymujesz także wielkie pole do przechowywania danych.Żaden z użytkowników nie posądzi cię, że twoje usługi są powolne. Dynamiczna zawartość, CMS i duży ruch nie spowalniają Cię.

Te dedykowane plany serwerów są najlepsze dla przedsiębiorstw, które planują odsprzedaż. Będziesz miał wystarczającą moc i kontrolę, aby wynająć przestrzeń dla swoich klientów na jednym serwerze.

Jeśli chcesz zaoszczędzić trochę pieniędzy, Media Temple oferuje zniżki na kontrakty długoterminowe.

Plany roczne zaczynają się od 20 000 USD, co jest zasadniczo dwa miesiące za darmo w porównaniu ze stawką miesięczną. Dwuletnie kontakty i trzyletnie umowy są wyceniane odpowiednio na 38 000 USD i 54 000 USD.

 
dedykowany serwer do poczty

Dedykowany adres ip dla serwera

Ponownie, te dedykowane serwery nie są dla wszystkich. Ale dla tych z was, którzy mają agencje i planują odsprzedać miejsce na serwerze, będzie to z każdej strony dobry wybór.

Najlepsze tanie dedykowane plany hostingowe to hosting dedykowany. Wybór takiego serwera to znaczny wzrosty szybkości ładowania danych. Wybierz go, jeśli potrzebujesz ogromnej wydajności – na przykład jeśli ma być to hosting Magento, czy też pod inny sklep internetowy. W innym wypadku zwykły hosting wystarczy.

Istnieje kilka bardziej opłacalnych planów hostingowych, które warto rozważyć, jeśli szukasz doskonałej stawki. Chociaż te opcje są odpowiednie, każda z nich nie spełnia pewnych kryteriów, dlatego pogrupowałem je w własną kategorię.

mężczyzna przy laptopie w pokoju

Wniosek

Jeśli chodzi o serwery dedykowane, nie brakuje opcji do wyboru. VPS to zaledwie namiastka tego co można oczekiwać od fizycznego serwera i własnej sieci. Przede wszystkim nielimitowany transfer… Ale zamiast przeszukiwać Internet i przeszukiwać dziesiątki dostawców hostingu, jestem pewien, że w tym przewodniku znajdziesz to, czego szukasz.

Jaki jest dedykowany plan hostingowy? Jaki hosting dedykowany wybrać? To zależy od tego, czego szukasz. Inny hosting wybierzesz do obsługi CMS, a jeszcze inny hosting pod www. Wybierz coś z opisanych przez nas serwisów.

Mój przewodnik ma coś dla każdego. To, co jest najlepsze dla Ciebie, może nie być najlepsze dla wszystkich innych.

Oto krótkie podsumowanie najlepszych planów, które wskażą Ci właściwy kierunek.

 • Bluehost – Najlepsza wartość
 • SiteGround – najlepsze wsparcie
 • HostGator – najbardziej niezawodny
 • Hosting A2 – najszybszy
 • Media Temple – najlepsza dla przedsiębiorstw i sprzedawców

Pod koniec dnia decyzja należy do ciebie. Musisz porównać plany, aby ustalić, jaka jest najlepsza wartość funkcji potrzebnych w Twojej witrynie. Jeśli interesuje cię tańsza opcja czyli hosting współdzielony, sprawdź inne nasze strony. Na stronie głównej znajdziesz także o wiele więcej kategorii hostingów wśród których wyłaniamy najlepszy.

Tomasz Raczek

Tomasz Raczek

Leave a Replay

Tomasz ma ponad 10-letnie doświadczenie w doradztwie hostingowym dla ponad 100 różnych użytkowników.

Webhosting Reviews

Follow Us

Schrijf je in voor de nieuwsbrief

Wij respecteren uw privacy

Scroll to Top