Najlepszy hosting Ecommerce – który serwer pod sklep internetowy?

Najlepszy hosting ecommerce featured image
Ostatnio zaktualizowany: 08/07/2021

Najlepsze hostingi ecommerce

Cloudways

4.9/5

od 10 USD

(miesięcznie)

WPX Hosting

4.5/5

od 20,83 USD

(miesięcznie)

Siteground

4.7/5

od 3.95 €

(miesięcznie)

SeoHost

4.7/5
od 4,00zł

(miesięcznie)

dHosting

4.6/5

od 16,70 zł

(miesięcznie)

1. Wix

Jeśli dopiero zaczynasz sprzedawać w Internecie, budowanie hostingu pierwszego sklepu może wydawać się skomplikowane i budzące grozę, ale nie zawsze musi tak być.

Najlepszy internetowy kreator usług serwera stron Wix zawiera wspaniałe szablony usług hostingu sklepów, które można dowolnie dostosowywać za pomocą doskonałego edytora serwera. Projektowanie witryn ma znacznie bardziej wizualne podejście niż większość konkurencji ecommerce, więc na przykład możesz zobaczyć projekty i układy przed przeciągnięciem ich na stronę.

Wybierz preferowaną opcję hostingu, a zostanie ona wyświetlona ze zdjęciami pozorowanymi, natychmiast dając Ci wyobrażenie o tym, jak będzie wyglądać gotowy sklep internetowy.

2. iPage

Uruchomienie pierwszego sklepu internetowego jest często drogim przedsięwzięciem. Wielu dostawców oferuje niewielkie lub żadne funkcje ecommerce w swoich planach początkowych, a często będziesz musiał wybrać wysokiej klasy internetowy plan specjalistyczny internetowy sklep internetowy ecommerce, obsługujący również vps zanim będziesz mógł zrobić coś pożytecznego.

Hosting iPage to rzadki wyjątek usług, w przypadku nawet najbardziej podstawowy plan hostingowy zapewnia więcej niż wystarczającą ilość do rozpoczęcia.

3. SiteGround

Podczas gdy wielu hostów stara się podkreślić możliwości e-commerce, inni ledwo o nich wspominają. Hosting internetowy usługi SiteGround to najlepszy przykład: nie ma dużego nagłówka „zbuduj swój sklep internetowy tutaj”, a jednak, gdy spojrzysz na szczegóły serwera ecommerce, nawet jego najbardziej podstawowy internetowy plan hostingu dzielonego ma dużą moc ecommerce.

Na przykład dostępny jest program do tworzenia witryn oparty na Weebly, który umożliwia dla serwera utworzenie Twojego sklepu.

Serwery obsługujące HTTP / 2 oraz VPS i integracja Cloudflare CDN zwiększają szybkość, zmniejszając prawdopodobieństwo, że klienci opuszczą witrynę. A kiedy nadejdzie czas zakupu usług hostingu, bezpłatne certyfikaty Let’s Encrypt SSL dadzą Twoim klientom pewność, że ich szczegóły płatności są bezpieczne.

4. 1 & 1 IONOS

1 & 1 IONOS eCommerce Kreator stron / sklep internetowy to potężne narzędzie, które łączy proste projektowanie sklepu internetowego oparte na szablonach z profesjonalnymi funkcjami i funkcjonalnością.

Wysokiej jakości szablony projektowe pomagają szybko przyspieszyć sklep. Nie ma klientów wiele, ale wyglądają dobrze i można je łatwo dostosować do własnych potrzeb.

1 & 1 Podstawowe konto usług serwera IONOS Essential jest trochę słabe, biorąc pod uwagę jego cenę – 20 USD (20 GBP za stronę brytyjską) miesięcznie (1 USD lub 1 GBP miesięcznie przez pierwsze sześć miesięcy).

Uzyskujesz wsparcie hostingu dla nieograniczonej liczby produktów i wrzucany jest najlepszy internetowy certyfikat SSL na serwerze usługi vps, ale metody płatności są ograniczone do PayPal Express Checkout, płatności przy odbiorze, faktury i polecenia zapłaty, a obsługa wysyłki jest tylko zorganizowana samodzielnie.

5. Liquid Web

Plany hostingowe dla początkujących sklepów internetowych mogą wiele zrobić za bardzo niską cenę, ale często płacisz za jakość usług hostingu. Strony internetowe oparte na współdzielonym hostingu mogą być powolne lub całkowicie zawieść, a wsparcie jest często ograniczone. Może to nie mieć znaczenia w przypadku małych sklepów internetowych, ale jeśli prowadzisz dużą firmę, może to być poważny problem, w zależności co chciałbyś wybrać dla serwera i na jaki hosting stawiasz.

Hostowane plany WooCommerce firmy Liquid Web są znacznie droższe (w szczególności plany o wyższej wydajności), a ceny zaczynają się od 249 USD (lub 179 GBP) miesięcznie, ale łatwo zrozumieć, dlaczego: depczą po słabych podstawach wysiłków konkurencji hostingu. Istnieją również plany dla nowych sklepów / początkujących, których ceny zaczynają się od 39 USD miesięcznie wraz z dyskiem ssd.

Nie są tak potężne, ale warto sprawdzić sklep, czy potrzebujesz bardziej „lekkiej” opcji hostingu.

kobieta zlaptopem zakupy ecommerce

Hosting e-commerce

Samodzielne sklepy e-commerce mogą być trudnym wyzwaniem, dlatego 1 na 10 sprzedawców internetowych decyduje się na rozwiązanie hostowane przez internetowy Shopify. Nie oznacza to jednak, że nie powinieneś sam hostować, ponieważ daje ci to najlepszy stopień niezależności hostingu i możliwość dostosowania witryny do własnych potrzeb.

Poniżej znajdują się kluczowe obszary, które należy wziąć pod uwagę podczas samodzielnego prowadzenia hosting sklepu ecommerce.

Te inteligentne systemy tymczasowo przechowują kopię twoich zdjęć, filmów, arkuszy stylów i plików JavaScript w globalnej sieci serwerów. Gdy ktoś odwiedzi twoją stronę czy sklep, internetowy CDN wyszuka kopię twoich zasobów multimedialnych na najbliższym serwerze dla użytkownika – udostępniając go bezpośrednio, jeśli go posiada.

To sprawia, że twoja strona internetowa (lub sklep) jest szybsza (CDN prawdopodobnie znajduje się bliżej twojego gościa niż twój hosting, odpowiednio zaszyfrowany z dysku ssd przez certyfikat ssl) i zmniejsza liczbę żądań wysyłanych na twój serwer internetowy hostingu (zwiększając liczbę kupujących, z którymi Twoja strona może sobie poradzić).

Zabezpieczenia

Najtańszą i najłatwiejszą opcją CDN jest skorzystanie z Cloudflare, która jest bezpłatna dla pakietu podstawowego. Oprócz tego, że Twoja strona jest szybsza, chronią cię również przed atakami. Szybkość ma tutaj podobną rangę, jak przy wyborze hostingu Joomla.

Podobnie jak internetowy Cloudflare, Stackpath oferuje VPS i CDN oraz SSL z ochroną dysków ssd przed atakami DDoS, począwszy od 20 USD / miesiąc. Zaletą Stackpath jest to, że nie musisz zmieniać „serwerów nazw” ani „DNS” swojej domeny i możesz po prostu wskazać subdomenę na sklep, np. „Cdn.example.com” do Stackpath.

Oferują również niestandardową zaporę sieciową w aplikacji hosting Cloudflare w niższej cenie i mogą zapisać całą stronę (w tym HTML) na swojej sieci CDN – oszczędzając serwer internetowy hostingu przed jeszcze większą pracą.

Naszym trzecim zaleceniem byłoby Fastly, który oferuje również CDN z dyskami ssd dla całej witryny (buforowanie HTML), ale nie oferuje dodatkowych funkcji WAF i DDoS Stackpath. Szybkie pakiety zaczynają się od 50 $ / miesiąc i oferują miesięczny bezpłatny okres próbny.

magento sklep jaki hosting

Buforowanie stron

Buforowanie ma miejsce, gdy serwer internetowy przechowuje tymczasową kopię strony (lub jej części), która nie zmienia się bardzo często. Następnie używa tej pamięci podręcznej do obsługi przyszłych żądań, dopóki nie wyślesz jej, aby wygasła. Oszczędza to znaczne zasoby serwera oraz stronę i pomaga szybciej obsługiwać więcej stron, większej liczbie osób. Warto w takiej sytuacji nie zapomnieć o c

Gdyby sklepy e-commerce były proste, strona internetowa ładowałaby się natychmiast, przy użyciu pojedynczego zapytania do bazy danych i bardzo małego kodu. Nie dotyczy to żadnej nowoczesnej platformy hostingu ecommerce, ponieważ niektóre części sklepu internetowego wykonują dziesiątki zapytań do bazy danych i setki (jeśli nie tysiące) obliczeń przy każdym ładowaniu strony.

Sytuacja hostingu pogarsza się z każdym zainstalowanym rozszerzeniem / wtyczką i wszelkimi skomplikowanymi funkcjami strony, takimi jak personalizacja, „Kupiono także” i „Podobne produkty” i innymi funkcjami ecommerce.

Większość platform hosting e-commerce obsługuje buforowanie, albo jako wbudowaną funkcję, albo za pomocą rozszerzenia. Będą one przechowywać fragment kodu HTML w pliku na dysku ssd lub wykorzystują pamięć RAM serwera (bardzo szybka pamięć jaką dysponuje hosting). Najpopularniejszą technologią jest internetowy Redis, która znajduje się głównie w droższych pakietach hostingowych na poziomie korporacyjnym. Nie możemy zapominać aby zadbać o certyfikat ssl.

Buforowanie hostingu jest niezbędne we wszystkich sklepach internetowych z wyjątkiem najmniejszych. Nawet niewielki wzrost ruchu na Twojej stronie mógłby w przeciwnym razie przełączyć go w tryb offline. Zapytaj swojego dostawcę usług hostingowych, czy warto pomóc w buforowaniu na twój sklep.

Ograniczanie bazy danych

Niektórzy dostawcy hostingu budżetu ograniczą liczbę równoczesnych żądań bazy danych na witrynę. Typowa liczba to 10 aktywnych żądań na raz. Wykonanie żądań bazy danych powinno zająć tylko kilka milisekund, co sprawia, że 10 aktywnych żądań jest stosunkowo trudnych do zrealizowania.

Im wolniejsze są żądania bazy danych (takie jak importowanie pliku danych produktu lub obliczanie produktów, które dana osoba może polubić), tym większe prawdopodobieństwo wystąpienia konfliktu przez sklep. Przed zarejestrowaniem upewnij się, że zapytasz hosta o ograniczenia lub ograniczenia bazy danych.

wózek zakupowy szarość

Lokalizacja serwera

Jeśli większość Twojej bazy klientów znajduje się w innym kraju niż Twój serwer, sprawiasz, że zakupy stają się dla nich niepotrzebnie powolne. Dane przesyłane są z prędkością zbliżoną do prędkości światłowodowych kabli światłowodowych, ale nadal są powolne, jeśli klient jest w Londynie, a witryna w Las Vegas.

Czasami firma hostingowa udaje, że znajduje się w twoim kraju, ale faktycznie hostuje twoją stronę internetową w USA lub Holandii, gdzie znajdują się największe centra danych.

Upewnij się, że pytasz, w jakim kraju będzie on hostowany, a nawet w jakim mieście. Sklep internetowy rowerowy ecommerce skoncentrowany na Nowym Jorku będzie znacznie szybszy, jeśli będzie prowadzony w Nowym Jorku, a nie w San Francisco, mimo że znajduje się w tym samym kraju.

Udostępnij Hosting vs VPS vs Serwery dedykowane

Różnorodność dostępnego hostingu może czasem być zniechęcająca. Oto dobra ogólna zasada dla każdego typu hostingu:

Shared Hosting – Twoja witryna będzie dzielić serwer (lub serwery) z wieloma innymi stronami. To sprawia, że hosting jest tani, ale bardzo popularne lub zepsute strony na tym samym serwerze mogą poważnie wpłynąć na twoją stronę. Jednak ostatnio sytuacja się poprawiła, ponieważ większe hosty rozprzestrzeniają witryny na wielu serwerach i ograniczają szkody na hosting, wraz z którym jedna strona może wyrządzić drugiej.

VPS (Virtual Private Server) – VPS to serwer dedykowany, który został podzielony na wiele „serwerów wirtualnych”. Daje to bezpieczeństwo, że nie będziesz znajdować się na tym samym stosie, co inne strony, w niższej cenie niż serwer dedykowany. Jednak nie zawsze zakładaj, że Twoja witryna będzie działać szybciej na hosting VPS i wordpress. Chociaż masz wydzieloną moc serwera tylko dla swojej witryny, ogólna moc może być mniejsza niż na dobrze skonfigurowanej platformie hostingu współdzielonego. Dobrym przykładem jest to, że WP Engine działa na tak wielu serwerach i jest tak dobrze dostrojony, że sklep internetowy WooCommerce działałby z nimi szybciej, niż na jakimkolwiek VPS.

Hosting w chmurze (AWS / Google Cloud) – dostawcy usług w chmurze oferują serwery wirtualne podobne do VPS, ale można za nie płacić godzinowo, a nie miesięcznie / rocznie. Pozwala to na automatyczne uruchomienie 100 serwerów, gdy twoja strona pojawi się na Reddit lub Oprah, a następnie skalowanie z powrotem do 5, gdy szczyt się skończy.

Oszczędza to wiele kosztów związanych z ciągłym działaniem serwerów, na wypadek gwałtownego wzrostu ruchu. Oprócz tego oferują także produkty o wartości dodanej, takie jak zarządzane bazy danych, hosting i przechowywanie plików. Hosty internetowe, takie jak WP Engine i Kinsta, używają AWS i Google Cloud, co daje korzyści bez bardzo skomplikowanej konfiguracji.

Wybieranie e-sklepu

Serwery dedykowane – w tym przypadku tylko Twoja witryna jest hostowana na fizycznym komputerze. Możesz korzystać z pełnej mocy sprzętu, nie powodując upadku żadnej innej witryny ecommerce. Będzie to pasować do większych sklepów, ponieważ będziesz potrzebować również kogoś, kto skonfiguruje i utrzyma serwer za Ciebie. Kolejnym krokiem w tym kierunku jest klaster serwerów i hosting, w którym witryna obsługuje wiele serwerów – każdy w innym celu.

Wybór odpowiedniego hosta zależy w dużej mierze od platformy e-commerce, z której chcesz korzystać. Oto 3 najpopularniejsze platformy hostowane przez siebie:

Prawie pół miliona sklepów ecommerce działa na WooCommerce, co czyni go drugą najpopularniejszą platformą po Shopify.

W przeciwieństwie do większości innych programów e-commerce, WooCommerce to wtyczka WordPress, a nie samodzielna aplikacja. Najlepszymi dostawcami hostingu są zatem specjaliści WordPress, z serwerami poprawnie skonfigurowanymi do uruchamiania hosting WordPress na dużą skalę.

Strony internetowe korzystające z WooCommerce obejmują GolfClubs.com (hosting z JustHost), WordPress, AeroPress (hostowany w Google Cloud), PersonalDefenceNetwork (korzystający z AWS) i Minipop.fr (hostowany z OVH).

 

Budżet na hosting ecommerce

Wybór budżetu – SiteGround oferuje doskonałą opcję hostingu dla początkujących, zaczynając od 3,95 USD / miesiąc i szczycąc się specyficznymi funkcjami WooCommerce na swojej platformie. W tym przedziale cenowym nie należy jednak oczekiwać najlepszego czasu działania i szybkości ładowania, ponieważ tysiące witryn będą miały te same zasoby. Zalecamy użycie ich do uruchomienia lub przetestowania uzasadnienia biznesowego. Gdy przychody zaczną się pojawiać, przejście na hosta WordPressa premium będzie stosunkowo proste.

Najbezpieczniejszy wybór – najbardziej znanym gospodarzem WordPress jest WP Engine, który obsługuje ponad 300 000 stron internetowych dla firm takich jak Walmart, Microsoft, Pottery Barn i Yelp. Pakiety zaczynają się od 35 USD miesięcznie i nie ma żadnych dodatkowych opłat za korzystanie z dość zasobochłonnej wtyczki WooCommerce. Twoja witryna jest hostowana we wspólnej infrastrukturze, więc inne witryny na serwerze mogą spowodować spowolnienie lub przejście do trybu offline, jeśli są popularne lub atakowane.

Dobra alternatywa – konkurentem WP Engine jest Flywheel, która jest również specjalistyczną platformą hostingową WordPress. Nie wydają się oferować żadnego specjalnego buforowania ani funkcjonalności dla WooCommerce (w przeciwieństwie do WP Engine), ale mają doskonały rekord obsługi klienta. Jeśli uważasz, że potrzebujesz bardziej osobistej usługi z dużym wsparciem, Flywheel może być dla Ciebie najlepszym rozwiązaniem.

Hit The Big Time – gdy Twój sklep internetowy i hosting e-commerce odniesie ogromny sukces, wkrótce zdasz sobie sprawę, że WooCommerce może mieć problem ze standardowymi rozwiązaniami hostingowymi. Ponieważ oprogramowanie jest przypisane do platformy blogowej, zapytania i kod bazy danych nie są tak usprawnione, jak dedykowane aplikacje, takie jak Magento.

Najprawdopodobniej będziesz potrzebować klastra serwerów dedykowanych (najlepiej w tym przypadku Rackspace) lub DigitalOcean (tańszy hosting „Cloud / VPS”). Żądania będą musiały być równoważone obciążeniem na wielu serwerach WWW, ponieważ PHP zwolni i zajmie więcej zasobów do obsługi strony. Twój serwer MySQL będzie również borykał się z dziesiątkami zapytań na stronę, ze względu na zawiłą strukturę tabeli – wymagającą konfiguracji MySQL Master / Slave. Buforowanie stanie się linią ratunkową, umożliwiając zapisywanie podobnych żądań stron zamiast sprawdzania bazy danych lub wykonywania obliczeń od zera na hosting. W tym celu prawdopodobnie zainwestujesz w serwery Redis i Varnish, a całkowity koszt infrastruktury ecommerce może wynieść od 500 do 1000 USD miesięcznie.

Tani hosting

OpenCart może być dla Ciebie najlepszym rozwiązaniem, jeśli potrzebujesz dedykowanej platformy ecommerce bez blogowania w jej rdzeniu, która jest prostsza w konfiguracji i obsłudze niż Magento. To trzecie najpopularniejsze oprogramowanie ecommerce w sieci, z ponad 380 000 aktywnych sklepów.

W przeciwieństwie do WooCommerce, hosting OpenCart to dedykowana platforma e-commerce, która działa niezależnie od jakiegokolwiek innego oprogramowania. OpenCart, zakodowany w PHP i mogący działać na prawie każdym hostingu, ma potężne funkcje i niezliczone wtyczki, aby dodać dodatkową funkcjonalność. Jego popularność pochodzi z wczesnego przyjęcia przez projektantów stron internetowych i twórców stron internetowych, którzy używają go do tworzenia sklepów internetowych dla swoich klientów. Są stosunkowo nieznane poza tymi kręgami, z bardzo małą aktywną reklamą i witryną, która prawie się nie zmieniła od 2016 roku.

Strony internetowe korzystające z OpenCart obejmują brytyjski Czerwony Krzyż (hostowany na LiquidWeb), Bottom Paint Store (hostowany przez HostDime) i Kids Wheels (hostowany przez GoDaddy).

Wybór budżetu – Bluehost jest jedną z największych firm hostingowych w okolicy, obsługującą ponad dwa miliony witryn internetowych na całym świecie. Pakiety zaczynają się od 3,95 USD / miesiąc i zawierają bezpłatny certyfikat SSL. Będzie to wystarczająca moc, aby uruchomić OpenCart z kilkoma setkami odwiedzających dziennie, a gdy wyrosną z tego, oferują pakiety VPS (Virtual Private Server) i Dedicated Server.

Najbezpieczniejszy wybór – Siteground oferuje obsługę OpenCart i oferuje rozwiązanie do instalacji jednym kliknięciem. Nawet przy ~ 100 000 wizyt na stronie miesięcznie, ten hosting może poradzić sobie z obciążeniem dzięki pakietowi „GoGeek” OpenCart już od 11,95 USD miesięcznie.

Dobra alternatywa – A2 Hosting to kolejny dostawca hostingu współdzielonego, który oferuje pakiety hostingowe specyficzne dla OpenCart. Ich pakiet „Turbo” jest obecnie dyskontowany do 63% taniej, a miesięczny koszt w wysokości nieco ponad 7 USD. Pakiet Turbo obejmuje buforowanie stron internetowych i umieszcza mniej witryn na jednym serwerze.

Hit The Big Time – Kiedy Twoja strona startuje, czas zainwestować w dedykowany hosting. Nie będziesz już mieć wpływu na popularność lub problemy witryn innych osób, a także otrzymasz wyższy poziom obsługi klienta ecommerce. Liderami serwerów dedykowanych są Rackspace, który weźmie pod uwagę wymagania dotyczące witryny i ruchu, a następnie zaprojektuje niestandardową konfigurację serwera. Może to kosztować 500 USD + miesięcznie za hosting, ale jest warte kosztu udanych sklepów (nie zapomnij o targowaniu się o cenę).

Wybór odpowiedniego hosta e-commerce

Magento jest złotym dzieckiem platform e-commerce, zaczynając od projektu Open Source i przechodząc do platformy klasy korporacyjnej, która została przejęta przez eBay, a następnie Adobe. Pomimo tych poświadczeń, Magento zasila WooCommerce mniej więcej połowę liczby sklepów internetowych i jedną czwartą w porównaniu do Shopify. Wynika to z faktu, że hosting Magento nie jest przeznaczony dla Twojej małej firmy lub Mom & Pop. Istnieje stroma krzywa uczenia się i długi czas konfiguracji, ale efektem końcowym jest bardzo potężna platforma ecommerce. Sklepy ecommerce obsługiwane przez Magento to Warby Parker, Helly Hansen, Olympus, Nike i Nespresso. Po uruchomieniu witryny nigdy nie przerosniesz Magento, tylko Twoje serwery.

Strony internetowe korzystające z Magento to Oliver Bonas (hostowany w Google Cloud), Bulk Powders (hostowany w Magento 2 Commerce Cloud), Micro Scooters (hostowany przez Peer1) i Conran Shop (hostowany przez Sonassi).

Wybór budżetu – Siteground oferuje usługę instalacji Magento 2 za jednym kliknięciem, dzięki czemu trudny proces instalacji jest o wiele prostszy. Monitorują również aktualizacje i pomagają zapobiegać włamaniu do twojego sklepu. Ceny wahają się od 3,95 do 11,95 USD, więc nawet ich najgrubsze opakowanie może zaspokoić nawet najmniejszy budżet.

Najbezpieczniejszy wybór – Nexcess to dostawca hostingu ecommerce w chmurze, który oferuje specjalistyczny hosting Magento. Ich kluczową zaletą jest możliwość skalowania wraz z rozwojem witryny. Pakiety zaczynają się od 25 USD miesięcznie, co obsługuje do 25 jednoczesnych klientów. Ponieważ Twoja witryna staje się coraz bardziej popularna, ta cena może wzrosnąć nawet do 849 USD miesięcznie dla 150 aktywnych klientów. Gdy Twój sklep internetowy i hosting stanie się na tyle popularny, że w tym samym czasie aktywnie robi zakupy ponad 100 odwiedzających, prawdopodobnie i tak trafiłeś w Wielki Czas (patrz poniżej).

Hit The Big Time – jeśli naprawdę osiągnąłeś wielki czas, ecommerce sklep internetowy Magento będzie gospodarzem twojego sklepu dla ciebie, a ceny zaczynają się od 40 000 $ rocznie. Jeśli jeszcze nie jesteś na tym poziomie, Rackspace pomoże Ci skonfigurować hosting oraz „stos” na zamówienie, który obsługuje duże obciążenia i wydarzenia w Czarny piątek.

Szukając innego serwisu oferującego hosting z pewnością trafisz na ogromne ilości reklam. Nie trać czasu i przejrzyj aktualne rankingi hostingów na PC Software Advies

Tomasz Raczek

Tomasz Raczek

Leave a Replay

Tomasz ma ponad 10-letnie doświadczenie w doradztwie hostingowym dla ponad 100 różnych użytkowników.

Webhosting Reviews

Follow Us

Schrijf je in voor de nieuwsbrief

Wij respecteren uw privacy

Scroll to Top