Najlepszy hosting Joomla: Który okazał się tani i dobry?

Najlepszy hosting joomla featured image
Ostatnio zaktualizowany: 4/07/2021

Najlepsze hostingi Joomla

Cloudways

4.9/5

od 10 USD

(miesięcznie)

WPX Hosting

4.5/5

od 20,83 USD

(miesięcznie)

Siteground

4.7/5

od 3.95 €

(miesięcznie)

SeoHost

4.7/5
od 4,00zł

(miesięcznie)

dHosting

4.6/5

od 16,70 zł

(miesięcznie)

1. SiteGround.com

 • Oficjalny partner hostingowy projektu cms Joomla
 • DARMOWY transfer bazy danych lub konfiguracja witryny Joomla z instalacją 1-kliknięciem
 • Niesamowite funkcje prędkości i bezpieczeństwa
 • Uzupełniający obszar przejściowy dla Twojej witryny Joomla
 • Automatyczne aktualizacje Joomla Core i wtyczek
Usługi hostingowe Joomla firmy SiteGround są przeznaczone dla właścicieli witryn nastawionych na szybkość i bezpieczeństwo. Zespół szybko uruchamia i działa, a następnie monitoruje witrynę 24/7, aby zapobiec przestojom. Dzięki bezpłatnej strefie testowania możesz przetestować zmiany w Joomla.
Gwarancja zwrotu pieniędzy Miejsca na dysku Nazwa domeny
30 dni 10 GB SSD - 30 GB SSD Nowy lub Transfer

2. Bluehost.com

 • Uproszczona instalacja i konfiguracja Joomla
 • Wsparcie strony 24/7 w USA z doświadczeniem Joomla
 • Dostępne do 200 USD na kredyty w wyszukiwarkach
 • Platformie współdzielonej ufają miliony właścicieli witryn
 • BEZPŁATNY certyfikat SSL i rejestracja panelu klienta
Hosting Bluehost oferuje wszystko, czego potrzebujesz, aby szybko uruchomić sklep internetowy z Joomla. Zaczynając od darmowej domeny i instalacji Joomla jednym kliknięciem, możesz łatwo dostosować profesjonalnie wyglądający rynek online i możesz zostać zauważonym w wynikach wyszukiwania
Gwarancja zwrotu pieniędzy Miejsca na dysku Nazwa domeny
30 dni 50 GB - bez ograniczeń BEZPŁATNIE (1 rok)

3. iPage.com

 • Instalacje 1-kliknięciem dla Joomla i BEZPŁATNEJ integracji z PayPal
 • Hostuj nieograniczoną liczbę domen na jednym koncie
 • Ulepszony pakiet bezpieczeństwa do ochrony Twoich produktów
 • 200 USD BEZPŁATNYCH kredytów marketingowych na promocję Twojego sklepu
 • Nieograniczony e-mail do komunikacji z klientami
iPage jest od dawna liderem w prostym i niedrogim tworzeniu witryn i strony internetowej. Jest doskonałym wyborem do uruchomienia eMarketplace opartego na hostingu cms Joomla. Szybko skonfiguruj Joomla i bądź na dobrej drodze do publikowania produktów i zarabiania na nich, z PayPal i wyborem koszyka.
Gwarancja zwrotu pieniędzy Miejsca na dysku Nazwa domeny
30 dni Nieograniczony BEZPŁATNIE (1 rok)

4. InMotionHosting.com

 • Sprzęt klasy biznesowej z zainstalowaną Joomla dla Ciebie
 • Dyski SSD sprawiają, że strony sklepu ładują się nawet 20 razy szybciej dane z dysku
 • DARMOWY instalator 1 kliknięciem, aby dodać ponad 300 aplikacji
 • Dostosuj z łatwością poprzez przeciąganie i upuszczanie lub kodowanie
 • DARMOWE kopie zapasowe bazy danych, 250 USD w kredytach reklamowych i BEZPŁATNE SSL
Jeśli chcesz, możesz mieć moc, szybkość i Joomla zainstalowane przy kasie, InMotion jest dla ciebie hostem. Robią wiele rzeczy dobrze, a jednym z nich jest pomaganie użytkownikom w tworzeniu pięknego, profesjonalnie wyglądającego sklepu internetowego z napędem SSD (niesamowicie szybki)
kod języka z którego korzysta joomla

Co to jest hosting Joomla?

Darmowe , łatwe w użyciu i konfigurowalne . Joomla zapewnia wiele opcji tworzenia witryn i jest dostępna z większością planów hostingowych.

Joomla jako popularny CMS

Uważasz, że WordPress to jedyna gra danych w mieście, jeśli chodzi o systemy zarządzania treścią (CMS)? Jasne, jest dość popularny, głównie dlatego, że jest tak przyjazny dla użytkownika . Ale nawet hosting WordPress ma swoje ograniczenia.

Właśnie tam wkracza cms Joomla. Potężne, ale łatwe w użyciu oprogramowanie CMS (zarządzanie stron) typu open source . Zaawansowane opcje Joomla pozwalają na szeroką personalizację bazy danych. Dzięki temu jest popularny wśród wydawców internetowych, firm i programistów.

Zarządzanie zamówieniami za pomocą hostingu Joomla

 • Potrzebujesz zarządzać usługi i witryną e-commerce? Joomla może to zrobić. Chcesz zbudować katalog produktów, które sprzedajesz? Wypróbuj strony Joomla. Gotowy do wypróbowania niestandardowego systemu rezerwacji dla swojej restauracji? Strona Joomla jest dla Ciebie. Dzięki temu możesz robić te wszystkie rzeczy i wiele więcej.
 • W większości przypadków i dla większości wydawców stron internetowych Joomla to wygodny CMS do danych. Od osobistych stron internetowych i blogów po witryny korporacyjne, Joomla poradzi sobie z wszystkim, co na to rzucisz.
 • CMS jest nie tylko do witryn internetowych dostępne , choć. Można go również wykorzystać do budowy firmowych intranetów, które pomagają pracownikom pozostać w kontakcie i informować.
laptop na biurku i drewnianej podstawce obok monitora

Obsługa różnych najlepszych hostów Joomla

Kluczem do korzystania z Joomla do budowy witryny jest znalezienie hosta, który ją obsługuje. To nie jest trudne przedsięwzięcie. Wielu hostów udostępnia stronę Joomla poprzez większość swoich planów hostingowych. Instaluje się trochę inaczej niż WordPress.

Joomla jest dostępna jako skrypt, który możesz zainstalować na swojej stronie i serwery jednym kliknięciem. Najlepsza część? Jest wolne. Joomla (lub, by nadać jej pełną nazwę, „Joomla!”), Jest jedną z wielu aplikacji udostępnianych klientom hostingowym za darmo.

Idealny CMS dla programistów

 Krótki przegląd panelu sterowania Joomla w wersji demonstracyjnej.

W rzeczywistości idzie o krok dalej: Joomla może być również podstawą aplikacji internetowych. Oprócz tego, że jest systemem zarządzania treścią (CMS), jest także platformą aplikacji internetowych. Dwa komponenty Joomla mogą być używane razem lub osobno.

Joomla jest idealna do tworzenia portali , blogów i witryn korporacyjnych . Można go również przekształcić w platformę handlu elektronicznego, most aplikacji lub dynamiczną aplikację internetową. Programiści mogą rozszerzyć domyślne funkcje i kodować niestandardowe części w PHP i MySQL .

Historia Joomla

Pierwszy serwer Joomla został wydany w 2005 roku jako widelec od nieistniejącego już Mambo CMS, z 1.5 wydanym w styczniu 2008 roku, a wersja 3 pojawi się we wrześniu 2012 roku. Nowe wydania planowane są co sześć miesięcy, a hosting staje się coraz bardziej popularny.

laptop z kodem źródłowym aplikacji

Globalnie popularne aplikacje typu open source

Oprogramowanie jest oprogramowaniem typu open source i można je swobodnie rozpowszechniać na podstawie Powszechnej Licencji Publicznej GNU. Podobnie jak wiele innych narzędzi open source, opiera się na wsparciu sieci programistów, którzy nadal wprowadzają innowacje i tchną życie w oprogramowanie. Do tej pory oprogramowanie zostało pobrane ponad 50 milionów razy .

Posiadanie oprogramowania typu open source może być korzystne zarówno dla firmy, jak i dla jej użytkowników końcowych, zapoznaj się z instrukcją dla niektórych szczegółów:

Hosting Joomla vs WordPress - Nie lepiej, ale inaczej

Różnice pomiędzy wordpress a hostingiem dedykowanym jako odpowiedni dla joomla: 

 • Joomla może być zainstalowana po prostu kup za pomocą Softaculous poprzez serwer
 • Wiele osób waży hosting Joomla i WordPress jako najlepszy dla stron internetowych, ale te dwie aplikacje spełniają różne cele. Joomla opiera się na tradycyjnej architekturze „model, widok, kontroler” (MVC) .
 • Obsługuje to interaktywne elementy sterujące i interfejsy widoczne dla użytkowników. Framework MVC może być używany bez systemu CMS. Joomla jest ulepszona za pomocą rozszerzeń, które są omówione dalej na tej stronie.
 • Na marginesie, Joomla może być również instalowana za pomocą jednego kliknięcia za pośrednictwem Softaculous, którego zawiera prawie każdy hosting.

5 rodzajów rozszerzeń Joomla

Obecnie w oficjalnym katalogu rozszerzeń strona Joomla (JED) dostępnych jest prawie 8 000 rozszerzeń, w tym połączenie rozszerzeń bezpłatnych i komercyjnych pod profesjonalny hosting.

Wielu programistów hostuje rozszerzenia gdzie indziej, więc faktyczna liczba jest znacznie wyższa. Nie wszystkie rozszerzenia są zgodne ze wszystkimi wersjami Joomla, jak można się spodziewać. Rozszerzenia jakie oferuje cms Joomla hosting są podzielone na pięć kategorii zgodnie z ich przeznaczeniem:

 1. Komponenty
 2. Moduły
 3. Wtyczki
 4. Szablony
 5. Języki   

Komponenty

Komponenty to pakiety funkcji odpowiedzialnych za tworzenie dużych obszarów strony internetowej i dlatego są większe niż inne rozszerzenia pod hosting. Spójrz na nie jako na narzędzia architektury witryny

Moduły

Rozszerzenia w postaci motywów, wtyczek, komponentów, modułów i szablonów są niezwykle proste w instalacji.

Moduły to grupa lekkich rozszerzeń używanych do renderowania zawartości strony . Zazwyczaj moduły są jak „ramki” wokół treści.

Wtyczki

W przeciwieństwie do ogólnego zastosowania wtyczek w WordPress , wtyczki na stronę Joomla są różne. W szczególności służą one jako wykonawca zdarzeń, takich jak zdarzenia wyzwalane. Są w stanie wykonywać zdarzenia obsługujące hosting po kolei.

Szablony

Rozszerzenia, które kontrolują wygląd witryny (tak jak w WordPress i innych systemach). Począwszy od hosting Joomla 3, szablony są i są responsywne. Korzystanie z bazy danych szablonów ułatwia projektowanie stron dla początkujących – nawet najlepszy projektant musiał od nich zaczynać.

Języki

Rozszerzenia językowe w Joomla obsługują tłumaczenia , ogólne języki strony oraz informacje o różnych czcionkach . Szczególnie w przypadku witryn wielojęzycznych i międzynarodowych rozszerzenia językowe są niezbędne.

Jak wdrożyć hosting Joomla

Joomla została zaprojektowana do pracy z Linuksem , hosting Apache , PHP i MySQL – znanym również jako LAMP.

Zalecane specyfikacje i serwer

Jeśli chcesz sprawdzić wymagania dotyczące własnych specyfikacji, jakie musi spełnić najlepszy hosting.

Serwer i hosting Linux jest zatem najlepszą opcją, chociaż Joomla może być również instalowana na serwerach przy użyciu środowiska jakim jest hosting Windows.

Zalecane specyfikacje dla 3x są następujące:

 • PHP 5.4+ zalecane / 5.3.10 wymagane      
 • mySQL 5.1+      
 • Apache 2.x lub IIS 7 

Wielu hostów internetowych reklamuje używaną przez stronę wersję PHP. Jeśli nie, poproś doradców przedsprzedażowych o potwierdzenie zgodności cms Joomla przed zarejestrowaniem się na hosting.

Różne sposoby na rozpoczęcie pracy z Joomla

Istnieją dwa główne sposoby, aby rozpocząć korzystanie z aplikacji za darmo. Możesz użyć szybkiego konta próbnego lub hostowanego konta próbnego.

Joomla Quick Trial

 Wypróbuj demo Joomla hosting dla siebie.

Zanim osiedlisz się na stronie Joomla, wypróbuj Online Drive Test, aby natychmiast zajrzeć za kulisy oprogramowania. To anonimowe demo, które nie przechowuje żadnych informacji ani danych (wygasa po 90 minutach).

Strona zapewnia najlepszy dostęp do usługi panelu sterowania jednym kliknięciem – co jest przydatne do oceny serwisów. Zwróć uwagę na odliczanie w stopce, które pokazuje, ile masz czasu, zanim się zresetuje. 

Joomla Hosted Trial

W przypadku dłuższego okresu próbnego hostowana wersja na stronę firmy, Joomla jest bezpłatna przez 90 dni. Możesz dzięki temu mieć mnóstwo czasu na wypróbowanie narzędzia i porównanie go z alternatywami na hosting. Otrzymujesz więcej funkcji niż jazda testowa.

Możesz również założyć konto hostingowe SiteGround pod koniec okresu próbnego, jeśli chcesz zachować swoje dane. Zacznij od oficjalnej wersji demo na stronie Joomla. Możesz również uzyskać dostęp do przydatnych treści wideo, które pomogą Ci znaleźć właściwą drogę.

Po uruchomieniu sprawdź fora Joomla, aby uzyskać pomoc i wsparcie.

mężczyzna korzystający z cms na tablecie

Joomla za pośrednictwem konta hostingowego

Większość planów hostingu współdzielonego i hostingu VPS będzie dostarczana z panelem sterowania cPanel. Bardzo niewiele usług hostingowych reklamuje hosting Joomla, ale Joomla może być zainstalowana na prawie każdej usłudze hostingowej.

Podsumujmy główne czynniki, dzięki którym Joomla hosting się opłaca i możesz śmiało ją wybrać:

 • Infrastruktura Open Source      
 • Prosta i łatwa instalacja      
 • Obsługa wielu platform      
 • Dedykowana społeczność      
 • Potężne rozszerzenia      
 • Skalowalność

Infrastruktura Open Source

Strona Joomla została stworzona przy użyciu głównie PHP jako języka programowania. Zastosowanie PHP ułatwiło zdobycie trakcji w społeczności open-source, przy czym wielu programistów regularnie wnosi swój wkład.

Prosta i łatwa instalacja

Na pierwszy rzut oka najlepszy hosting na stronę Joomla może być myląca, ale jest łatwa do zainstalowania na serwery. Za pomocą oprogramowania takiego jak Softaculous jest to kolejna instalacja jednym kliknięciem, taka jak WordPress.

Obsługa wielu platform

Jak wspomniano wcześniej, polecam używanie Joomla na serwerze Linux. Poza tym jest kompatybilny z wieloma platformami , dzięki czemu strona jest elastyczną aplikacją.

Dedykowana społeczność

Z pomocą społeczności open source użytkownicy i klienci firmy Joomla są oddani . Nie tylko pomagają sobie nawzajem, ale mają ogólny interes w ciągłym ulepszaniu CMS i jego hosting.

Potężne rozszerzenia

Pięć różnych typów rozszerzeń Joomla oferuje różnorodne przyjazne dla użytkownika opcje wsparcia. W przeciwieństwie do WordPress, Joomla ma osobne kategorie rozszerzeń, które specjalizują się w określonych działach.

Skalowalność

Przy pewnej wiedzy technicznej czy pomocy działu odpowiadającego za wsparcie, hosting Joomla może być zoptymalizowana do obsługi dużego natężenia ruchu. To powiedziawszy, jest równie przydatne dla początkujących.

Prosta instalacja za pomocą cPanel

Podczas gdy każdy najlepszy host i strona może dostosować serwery oraz cPanel dla swoich klientów, zwykle jest co najmniej jeden instalator skryptów, na przykład instalator skryptów Softaculous.

Te instalatory na Twoim koncie hostingowym pozwalają wybrać system treścią, taki jak Joomla, i wykonuje całą konfigurację na serwerze.

Kilka rzeczy o Joomla

Ponieważ masz mnóstwo opcji wyboru hosta Joomla, musisz pamiętać o kilku rzeczach. Oto krótkie podsumowanie tego, na co należy zwrócić uwagę:

 • Obsługa baz danych PHP i MySQL
 • Miejsce na dysku SSD i buforowanie dla prędkości
 • Automatyczne kopie zapasowe
Hosting Joomla jest najlepszy – darmowy, elastyczny i bardzo łatwy w użyciu. Jest to funkcjonalne i elastyczne narzędzie – ale jeśli chcesz, aby Twoja strona naprawdę świeciła – musisz także wybrać odpowiedniego dostawcę usług hostingowych.
 
Nie chcesz skracać granic, jeśli chodzi o szybkość serwera, dostępność połączenia, bezpieczeństwo bazy danych, a nawet obsługę klienta. Aby wszystko działało idealnie, wybierz dostawcę hostingu, który jest dobrze skonfigurowany dla Twojej witryny i działa optymalnie.

Inne funkcje w CMS

 • ExpressionEngine
 • MemHT
 • Plone
 • MS DotNetNuke
 • Drupal
 • Wiki Tiki
 • Umbraco
 • Beton 5

Joomla - często zadawane pytania

Co to jest Joomla?

Joomla to najlepszy darmowy i otwarty system zarządzania treścią oraz danych napisany w języku PHP. Zarówno dla firmy jak i osób prywatnych.

Przez „darmowy” rozumie się, że oprogramowanie i strona jest dostępne bez kosztów, a także bez ograniczeń, a nie hosting za darmo. Przez oprogramowanie typu open source rozumie się, że kod źródłowy aplikacji jest dostępny do przeglądania na dysku i modyfikacji. Open-source odnosi się również do metody rozwoju. Oprogramowanie na serwery zostało opracowane przez otwartą społeczność programistów, a nie prywatną korporację.

Co to jest system zarządzania treścią?

System treścią (CMS) to aplikacja umożliwiająca łatwe tworzenie, edytowanie, przechowywanie i wyświetlanie treści w Internecie. W większości przypadków (podobnie jak w Joomla hosting) istnieje graficzny interfejs użytkownika do dodawania i edytowania treści, którymi mogą być serwery i strony, posty na blogu, obrazy lub dowolna inna forma treści. Istnieje baza danych, która przechowuje treści, i istnieją szablony, które wyświetlają treść osobom odwiedzającym witrynę.

Czy Joomla jest popularna?

Tak. Joomla obsługuje ponad 30 milionów stron internetowych i jest drugim najpopularniejszym systemem zarządzania treścią w Internecie, zaraz za WordPress. Gdybyś z jakiegoś powodu trafił tu przypadkiem w poszukiwaniu innego typu hostingu, przejdź do strony najlepszej usługi hostingowej.

Tomasz Raczek

Tomasz Raczek

Leave a Replay

Tomasz ma ponad 10-letnie doświadczenie w doradztwie hostingowym dla ponad 100 różnych użytkowników.

Webhosting Reviews

Follow Us

Schrijf je in voor de nieuwsbrief

Wij respecteren uw privacy

Scroll to Top