Najlepszy hosting dla małej firmy – jaki wybrać?

Najlepszy hosting dla małej firmy featured image
Ostatnio zaktualizowany: 25/07/2021

Najlepsze hostingi dla małej firmy

Cloudways

4.9/5

od 10 USD

(miesięcznie)

WPX Hosting

4.5/5

od 20,83 USD

(miesięcznie)

Siteground

4.7/5

od 3.95 €

(miesięcznie)

SeoHost

4.7/5
od 4,00zł

(miesięcznie)

dHosting

4.6/5

od 16,70 zł

(miesięcznie)

Uruchomienie nowej strony internetowej firmy to nie lada wyczyn – miejsce ma w niej wiele ruchomych części. Zdecydowana większość osób, która trafiła na ten ranking zadaje sobie pytanie “który hosting wybrać?”.

Jedną z wielkich decyzji biznesowych, które musisz podjąć, jest wybór odpowiedniego usługodawcy hostingowego swojej witryny. Przy tak wielu usługach hostingowych dostępnych online i rozbieżności ich ceny wybór jednego z nich może być trudny. Pomożemy ci jednak rozsądnie wybrać, weź pod uwagę nasze porady.

Dlatego opracowaliśmy na naszej stronie listę 5 firm hostingowych (usług hostingu), które naszym zdaniem są najlepsze dla małych i średnich i zasługują na miejsce w rankingu najlepszych.

Przyjrzymy się również innym szczegółom, takim jak to, co sprawia, że hosting jest dobry dla małych i opcji użytkowników na rynku, w dalszej części tej strony. Zobacz nasz ranking – warto przeznaczyć na to dłuższą chwilę i wybrać mądrze, jeśli chcesz mieć stabilną i tanią stronę. Możesz liczyć na naszą pomoc w tym, jaki hosting wybrać.

strona internetowa firmy laptop na biurku monitor

Rodzaje biznesowego hostingu

Zanim wybierzesz dostawcę usług hostingowych dla swojej witryny, musisz poznać różne rodzaje dostępnych usług które zawiera nasz ranking i ich działanie oraz porównać ceny. Pamiętaj by wybrać rozsądnie. Większy wybór dostępnych kategorii hostingu znajdziesz na stronie głównej.

Zasadniczo istnieją cztery miejsca, a właściwie rodzaje które zawiera pakiet usług hostingowych: hosting dzielony, hosting dedykowany, chmura i hosting pakietowy. Wszystkie cztery mają swoje zalety i wady, a wybór najlepszego zależy od danych takich jak wielkość i charakter Twojej firmy.

1. Wspólny hosting dla firm

Wspólny plan hostingowy będzie hostował wiele domen internetowych na tym samym serwerze. Często mają one ograniczenia na serwerze, takie jak miejsce na dysku, przepustowość, domeny i inne elementy witryny. Również różnie bywa z działem oferującym pomoc klientom. Ci, którzy mają ograniczony budżet i nie mogą pozwolić sobie na wysoką cenę – powinni wybrać hosting współdzielony bez ogromnych ilości miejsca, ponieważ jest to najtańsza i najpopularniejsza opcja spośród wszystkich trzech. Należy zwracać uwagę na dodatkowe ograniczenia dostawcy.

 • Zalety : Niedrogi, łatwy w utrzymaniu, przyjazny dla początkujących.      
 • Wady : ograniczone zasoby serwera, ograniczenia bezpieczeństwa witryny.     

2. Hosting dedykowany dla firm

Najlepszy dedykowany hosting oferuje oddzielny sprzęt komputerowy do obsługi witryny. Zapewni to, że zasoby Twojego rynku nie będą udostępniane innym osobom mimo niskiej ceny. Firma, która oczekują dużej ilości ruchu, powinni wybrać dedykowany plan hostingowy, ponieważ niższe klasy hostingu zazwyczaj nie są w stanie obsłużyć ogromnego ruchu. Jedynym minusem jest to, że korzystanie z danych dedykowanych planów hostingowych może być kosztowne.

 • Zalety : Wysoce zabezpieczony (jesteś jedynym użytkownikiem hostingów), możliwość obsługi dużego ruchu.      
 • Wady : Drogie, wymaga więcej czasu i wiedzy technicznej do zarządzania.     

3. Hosting w chmurze dla firm

Dość nowa technologia, hosting w chmurze, to hybryda, która stoi między hostingiem dzielonym i dedykowanym. Dzięki rozkładowi obciążenia fizycznego dla wielu witryn na wiele komputerów fizycznych, witryna oczywiście nadal będzie miała własne zasoby hostingów, bez potrzeby posiadania dedykowanego sprzętu. Chociaż nie zapewnia sprzętu hostingowego specyficznego witryny, zwróć uwagę że firma daje możliwość skalowania ceny do pewnego stopnia za pośrednictwem chmury.

 • Zalety : skaluj według potrzeb – płać tylko za zasoby i transfer danych, których używasz.
 • Wady : potrzeba więcej czasu i wiedzy technicznej do zarządzania.

4. Hosting pakietowy dla firm

Kreatory stron internetowych zyskiwały na popularności w ciągu ostatnich kilku lat, a firmy takie jak Wix i Shopify mają dziś ogromną bazę klientów. Sam Wix ma obecnie ponad 100 milionów użytkowników, w tym wielu w segmencie małych firm. Pakiety jakimi dysponuje ich firma „wszystko w jednym”, które wymagają od klientów niewielkich umiejętności technicznych, całkowicie zmieniły grę hostingową i otworzyły ją na zupełnie nowy segment klientów. Dodatkowo klienci mogą liczyć na profesjonalną pomoc.

 • Zalety : kompleksowe rozwiązanie do strony internetowej, wymagające niewielkich umiejętności technicznych lub ich braku, nawet do korzystania z eCommerce
 • Wady : mogą być drogie i często są zastrzeżone i trudno się od nich odejść
samodzielna biznesmanka laptop na kolanach

Najwyżej oceniane usługi hostingowe dla firm - ranking

1. Najlepszy Hosting - InMotion

InMotion Hosting, jedna z najpopularniejszych, od 15 lat zapewnia wysokiej jakości hosting. Możesz oczekiwać z miejsca od nich wysokiej wydajności serwerów i rzetelnej obsługi klienta, a także niezliczonych usług hostingowych, takich jak hosting współdzielony, VPS (dedykowany na dysku SSD) i  sprzedawców.

Dlaczego InMotion jest naszym numerem jeden wśród hostingowych?

Oczywiście trudno wybrać idealnego hosta, ponieważ różne strony internetowe mają różne potrzeby i akceptują różną cenę. Jednak jeśli wybraliśmy najlepszą firmę hostingową InMotion Hosting (również kupując domenę) jest zdecydowanie naszą najlepszą rekomendacją i dlatego też otwiera nasz ranking. Warto ich wybrać, zwłaszcza że cena jest korzystna, a firma solidna.

Host sprawdza wszystkie pola witryny biznesowej: niskie ceny, doskonały czas działania i szybkość działania serwera, przyjazne środowisko biznesowe (takie jak automatycznie instalowany protokół SSL i codzienna kopia zapasowa danych przez cały rok), zwraca uwagę na bezpłatny transfer strony internetowej dla nowych klientów oraz wybór lokalizacji serwerów w Wschodnie i zachodnie wybrzeże USA.

Nie warto również przeoczyć faktu, że naszym zdaniem InMotion ma jeden z najdłuższych okresów próbnych pełnego zwrotu pieniędzy w branży. Jeśli nie jesteś zadowolony z InMotion w ciągu pierwszych 90 dni subskrypcji, możesz z miejsca anulować konto i poprosić pomoc serwisu o pełny zwrot pieniędzy.

Polecane dla...

Małe / średnie firmy z siedzibą, właściciele firm z wieloma stronami internetowymi.
Zalety hostingu InMotion

 • Solidna wydajność hostingu: pracy> 99,95%, TTFB <450 ms
 • Najlepsza obsługa czatu na żywo; Ocena BBB A +
 • Udostępniony SSL jednym kliknięciem (Auto SSL)
 • Codzienna automatyczna kopia zapasowa witryny przez cały rok
 • Oferuje wybór lokalizacji serwerów na wschodnim i zachodnim wybrzeżu USA
 • Pełna pamięć miejsce na dysku SSD; Dostęp SSH i SFTP
 • Opcje aktualizacji – VPS i dedykowany hosting
 • 90-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy (domenę tego nie dotyczy)
 • Dobry stosunek cena – jakość
 • Szybka pomoc w razie problemów

Wady

 • Domenę kupić możemy kupić tylko ze Stanów Zjednoczonych
 • Wzrost ceny hostingu po pierwszym semestrze 

2. Hostinger

Założona w 2004 r. Na Litwie firma Hostinger obsługuje obecnie ponad 29 milionów stron i ich domen z biur rozmieszczonych w 39 krajach.

Firma oferuje szereg kompleksowych usług, oczywiście od podstawowych planów wspólnego hostingu po zaawansowaną infrastrukturę chmury VPS. Najlepszą częścią Hostinger jest ich cena – ich hosting dzielony zaczyna się już od 0,80 USD / mc (co daje kilkanaście usd na rok) – idealny dla właścicieli firm, którzy dopiero zaczynają i szukają taniego hostingu. Warto w takiej sytuacji się nimi zainteresować jeśli zastanawiasz się jaki hosting wybrać.

W przypadku o ugruntowanej pozycji Business Plan firmy Hostinger obejmuje szereg funkcji zaprojektowanych dla firmowej witryny internetowej – w tym dożywotni certyfikat SSL, bezpłatną nazwę domeny, wbudowaną ochronę Cloudflare, codzienne kopie zapasowe witryny oraz dedykowany zespół pomocy technicznej 24/7 przez cały rok.

Polecane dla...

Małe / średnie firmy skierowane do odwiedzających na całym świecie, właściciele szukający prostej witryny „ulotkowej”.

Kluczowe funkcje Oferty Hostingera

 • Doskonały czas pracy serwera – 99,9% powyżej      
 • Szybki czas ładowania – strona załadowana w <440 ms      
 • Oferuje cotygodniowe i codzienne kopie zapasowe przez cały rok    
 • Darmowy dożywotni certyfikat SSL      
 • Dostępne Curl i Curl SSL      
 • Zniżka na domenę
 • Najtańszy hosting dzielony zaczyna ceny od 10 USD / rok
 • Opcja uaktualnienia do chmury i hostingu VPS      

Wady

 • Niektóre funkcje biznesowe niedostępne dla planu pojedynczego (ceny 0,80 USD / mc)
 • Wzrost cen hostingu po pierwszym semestrze

3. GreenGeeks

GreenGeeks oczywiście posiada wszystkie niezbędne funkcje hostingowe, których potrzebujesz w firmie. Zapewniają doskonałą szybkość hostingów, bezpieczne środowisko hostingu, narzędzie do tworzenia witryn i podpięcia domen, oraz oferują bezpłatne rejestracje domen i migracje stron. Mają korzystne ceny.

Tym, co czyni strona GreenGeeks wyjątkowym, jest fakt, że są wiodącymi ekspertami w zakresie oferowania przyjaznych środowiska pakiet usług lub Green Web Hosting. Jeśli bycie przyjaznym środowisku jest częścią Twojej marki, to warto sprawdzić – GreenGeeks jest zdecydowanie odpowiednim wyborem Twojej firmy.

Kluczowe funkcje oferowane przez GreenGeeks

 • Doskonała prędkość serwera <300ms      
 • Oferuj nocne tworzenie kopii zapasowych danych      
 • Oferuje dobry wybór lokalizacji serwerów w USA i UE      
 • Dostępny czat na żywo i wsparcie telefoniczne      
 • Zielony hosting z certyfikatem wydanym przez EPA i BEF     
 • Cena z dobrym stosunkiem do wydajności 

Wady

 • Nie dotyczy witryn azjatyckich / oceanicznych – brak rynku w tych regionach.      

Wzrost ceny hostingu po pierwszej kadencji     

4. Shopify

Shopify z siedzibą w Kanadzie sprzedaje się jako kompletna platforma eCommerce i działa na rynku od 2004 roku. Oferuje hosting stron internetowych, narzędzia do szybkiego budowania strony, a także szerokie wsparcie i pomoc eCommerce dla klientów.

Wśród twórców stron ich ceny są nieco zawyżone, a także obniżają wszelką sprzedaż, jaką robisz – niezależnie od tego, czy korzystasz z ich systemów płatności, czy nie.

Polecane dla...

Średniej wielkości firmy sprzedające produkty fizyczne przez Internet, duże firmy z branży eCommerce, właściciele firm wysyłających przesyłki.

Kluczowe funkcje w Shopify

 • Bardzo prosta konfiguracja strony internetowej      
 • Silne narzędzia wsparcia eCommerce      
 • Mobilne strony responsywne      
 • Obsługa wielu kanałów sprzedaży      
 • Nieograniczone produkty nawet na planie najniższego poziomu      
 • Posiada własny system POS      

Wady

 • Wyższe ceny niż większość twórców stron i osób mających problem z podpięciem domen. Cena jednak odpowiednia do jakości     
 • Cięcie procentowe od całej sprzedaży płatności na rynku domen
 • Trudne do wyeksportowania stron z innych domen

5. SiteGround

Założona w 2004 r. strona Siteground obsługuje ponad 1 000 000 domen z 10-letnim doświadczeniem. Chociaż oferują solidną wydajność hostingu, SiteGounds wyróżnia się innowacyjnymi funkcjami na stronie i najwyższą obsługą czatu na żywo. Ceny są nieco zawyżone, ale oferują szeroki zakres i pakiet usług hostingowych, takich jak hosting dzielony, miejsce na VPS, dedykowany i chmurowy.

Kluczowe funkcje hostingu biznesowego w SiteGround

 • Niezwykle niezawodna wydajność hostingów przy 100% bezawaryjności przez większość czasu      
 • rąk do strony obsługi klienta – znakomity oceniane przez wielu dotychczasowych użytkowników.      
 • Wybór lokalizacji serwerów na trzech kontynentach: w Stanach Zjednoczonych, Europie (3 kraje) i Azji.      
 • Darmowe automatyczne codzienne kopie zapasowe      
 • Bezpłatne szyfrowanie SSL (Let’s Encrypt i Wild Card Let’s Encrypt SSL)      
 • Lokalizacje serwerów na trzech kontynentach – w Ameryce Północnej, Azji i Europie.      
 • Dobrze przystosowany do popularnych CMS, takich jak WordPress i Joomla (wbudowany Cacher, NGINX, HTTP / 2, miejsce na SSD itp.)      

Wady

 • Drogie w długim okresie – duży skok ceny po pierwszej kadencji     
mały biznes online

Co sprawia, że hosting dla firmy jest najlepszy?

Znajomość różnych rodzajów hostingu powinna dać lepszy obraz potrzeb hostingowych Twojej witryny. Jednak wybór odpowiedniego hosta internetowego dla Twojej firmy wymaga więcej uwagi.

Wydajność serwera: niezawodność i szybkość hostingu

Podstawową podstawą hosta jest dobra niezawodność hostingów. Ważne jest, aby Twoja witryna konsekwentnie zapewniała szybkie i stabilne środowisko zarówno dla serwera, jak i sieci.
Jeśli Twoja witryna przestanie działać nawet na minutę, możesz stracić wielu klientów i potencjalną sprzedaż swojej firmy.
Istnieją pewne cechy, które należy sprawdzić zastanawiając się jaki hosting wybrać, patrząc na wydajność hostingów. Dwa główne to okres do pierwszego bajtu (TTFB) i szybkość. Szybki serwer jest potrzebny, jeśli chcesz zapewnić użytkownikom jak najlepszą obsługę i poprawić ogólny ranking w wyszukiwarkach. Jak wiadomo, ceny wraz z wydajnością, rosną.

Kolejną ważną cechą do sprawdzenia jest ich dostępność. Wskaźniki czasu przestoju są dobrym wskaźnikiem niezawodności hostingóww utrzymywaniu witryny w trybie online. Ogólnie rzecz biorąc, wskaźnik dostępności na poziomie 99,95% jest obecnie uważany za minimum i zaleca się, aby unikać firm hostingowych, które zapewniają mniej.

Obsługa klienta

Prowadzenie strony internetowej jest ciężką pracą i są szanse, że będziesz musiał stawić czoła pewnym problemom. Kiedy tak się stanie, będziesz musiał wrócić do obsługi klienta, aby Ci pomóc.

Firma hostingowa z doskonałą obsługą klienta powinna mieć szybki czas reakcji, jeśli chodzi o obsługę zapytań klientów. Powinni też mieć pod ręką wielu ekspertów technicznych, którzy zajmą się wszelkimi problemami lub sytuacjami, z którymi może spotkać się klient i mogą mieć miejsce (jeśli oczywiście zdecydował który hosting wybrać swojej niewielkiej firmie)

Posiadanie wielu kanałów wsparcia jest również dobrym znakiem kompleksowej obsługi klienta. Pamiętaj, aby sprawdzić, czy host internetowy oferuje kontakt za pośrednictwem czatu na żywo, Skype, e-maila i połączenia telefonicznego.

Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo powinno być głównym przedmiotem zainteresowania większości, zwłaszcza tych, które prowadzą witrynę eCommerce. Większość renomowanych firm hostingowych witryn jest zgodna z PCI / DSS, ma dostęp do sFTP i ochronę przed atakami DDoS.

Inne funkcje bezpieczeństwa, które są świetne, to: Automatyczne skanowanie pod kątem złośliwego oprogramowania, wbudowane narzędzia do monitorowania sieci, zapory ogniowe i wewnętrzne wsparcie ekspertów ds. Bezpieczeństwa.

Opcja aktualizacji

Kiedy po raz pierwszy uruchamiasz swoją stronę internetową, korzystanie ze wspólnego planu hostingowego – najpopularniejszej opcji hostingu – zwykle jest więcej niż wystarczające. Gdy Twoja witryna powiększy się, ograniczenia takie jak połączenie z bazą danych, i-węzły / unikalni odwiedzający itp. Z pewnością powstrzymają rozwój Twojej witryny.

Dlatego ważne jest, aby wybrać firmę hostingową, która oferuje opcję uaktualnienia na stronie w razie potrzeby. Dobry hosting pozwoli ci na elastyczność ze wspólnego planu hostingowego na VPS lub nawet dedykowany plan hostingowy w razie potrzeby.

Kopie zapasowe witryny

Kopie zapasowe są niezbędne i powinny mieć miejsce w przypadku każdej strony internetowej firmy. Jeśli Twoja witryna ulegnie awarii lub utraci ważne dane z powodu złego kodowania lub gorzej, zostanie zaatakowana przez hakerów, nie będziesz miał szczęścia, jeśli nie będziesz mieć kopii zapasowej!

Kopie zapasowe witryn są ważne, jeśli chcesz przywrócić witrynę do ostatniego dobrego stanu na wypadek, gdyby coś poszło nie tak. Jest rzeczą oczywistą, że host internetowy, który oferuje pewną formę jako pakiet usługi tworzenia kopii zapasowych witryn, jest zdecydowanie dobrym wyborem.

Niezbędne funkcje serwera dla firm

Wreszcie dobry hosting powinien oferować szereg niezbędnych funkcji hostingów, które są użyteczne (i konieczne) witryny biznesowej.
Funkcje, takie jak łatwy w konfiguracji protokół SSL , łatwe w użyciu narzędzia do tworzenia witryn , dostęp do plików .htaccess i danych, miejsce SSD oraz posiadanie własnego adresu e-mail (na przykład email@twojadomena.com) to funkcje przydatne podczas uruchamiania Strona internetowa.
Jeśli sprzedajesz bezpośrednio ze swojej witryny, możesz rozważyć hosting, który oferuje specyficzne funkcje eCommerce, takie jak bramki płatnicze, wbudowane systemy kasowe, możliwość dodawania galerii produktów i tak dalej. Możesz też sprawdzić platformy sklepów (listę działających domen znajdziesz z łatwością w sieci), takie jak Shopify.

młody biznesman w garniturze

Darmowy hosting witryn dla małych firm?

Wiemy, że prowadzenie udanej strony internetowej jest zwykle kosztowne, co może kusić cię do skorzystania z tańszych alternatyw, takich jak darmowy hosting .
Naszym zdaniem darmowy hosting NIGDY nie jest dobrym pomysłem.

Chociaż największą zaletą korzystania z bezpłatnego hostingu jest to, że jest bezpłatny, wiąże się z nim zbyt wiele poważnych pułapek. Nie zalecamy podejmowania tego ryzyka, jeśli chcesz, aby Twoja strona i serwery działała sprawnie.

Niektóre z głównych wad i poważnych pułapek korzystania z bezpłatnego hostingu obejmują:

 • Brak gwarancji wydajności hostingów.
 • Firma nie ma kontroli nad witryną – nie można jej ulepszyć ani zoptymalizować.
 • Twoja witryna może zniknąć w dowolnym momencie i będziesz ryzykować utratę wszystkich danych.
 • Będziesz mieć nieprofesjonalny adres domeny
 • Mają bardzo słabe zabezpieczenie i są podatne na szkodliwe oprogramowanie i ataki.

Strona internetowa to inwestycja i musisz korzystać z najlepszej dostępnej usługi i niedużej ceny. Możesz pomyśleć, że korzystanie z bezpłatnego hosta internetowego pozwoli Ci zaoszczędzić trochę pieniędzy, ale w dłuższej perspektywie będzie to kosztować wydajność Twojej witryny.

Podstawy hostingu biznesowego

Jeśli nie jesteś zaznajomiony z hostingiem, oto proste wyjaśnienie. Host to firma, która ma serwery, których będziesz używać do przechowywania i dostarczania plików audio, wideo, dokumentów, grafiki i innych plików, które składają się na twoją witrynę i jej zawartość. Serwery te mogą być odmianami współdzielonymi , dedykowanymi lub wirtualnymi . Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tych typach hostingu, odwiedź podświetlone linki, które są posypane w tym artykule dla podkładów na każdym z nich. Jeśli chcesz założyć własną firmę hostingową bez wielu związanych z tym problemów sprzętowych, powinieneś zajrzeć na reseller hosting.

Istnieją dziesiątki dziesiątek pakiet domagających się dolara i oferujących wiele rodzajów hostingu. To powiedziawszy, skupiamy się na konkretnym typie hostingu: hosting biznesowy. Hosting firmowy jest wprawdzie dość niejasnym terminem. Technicznie rzecz biorąc, jeśli firma ma witrynę internetową ze szczegółową lokalizacją jaką ma firma, godzinami pracy i innymi informacjami, dostawca usług hostingowych, bez względu na to, jak mały, działa jako hosting biznesowy. Nie skupiamy się na tym. Zamiast tego wyróżniamy hosty internetowe, które dysponują infrastrukturą przeznaczoną większych firm.

Funkcje biznesowe, których potrzebujesz

Kiedy zaczynasz robić zakupy w firmowym hostingu, dobrze jest mieć listę potrzebnych funkcji jakie będzie potrzebować firma. Na przykład potrzebujesz hosta internetowego, który oferuje serwery dedykowane , zaawansowane platformy serwerów w chmurze (takie jak Amazon Web Services lub Google Cloud), niestandardowe wersje serwerów, jeśli są potrzebne, i całodobową obsługę klienta. W zależności od ukierunkowania jakie ma firma może być potrzebny hosting internetowy, który może obsłużyć odsłony stron lub odwiedzających, które zajmują wysokie miejsca w tysiącach lub milionach.
Jeśli planujesz sprzedaż produktu, poszukaj hosta, który oferuje certyfikat Secure Sockets Layer (SSL) , ponieważ szyfruje dane między przeglądarką klienta a hostem, aby zabezpieczyć informacje o zakupie. Prawdopodobnie znasz SSL; jest to zielona kłódka wyświetlana na pasku adresu przeglądarki internetowej podczas odwiedzania internetowej instytucji finansowej lub punktu sprzedaży detalicznej. Kilka bezpłatnie wrzuca certyfikat SSL; inni mogą obciążyć cię około 100 USD za tę dodatkową warstwę bezpieczeństwa.

Ile kosztuje hosting biznesowy?

Serwer dedykowany będzie prawdopodobnie kosztował ponad 500 USD na rok; zdecydowanie nie jest to tani hosting . Korzyść? Twoja strona internetowa i serwery żyją na serwerze samotnie, więc wykorzystuje pełne zasoby hostingów. Prawdopodobnie będziesz jednak musiał samodzielnie obsługiwać zapory ogniowe, aktualizacje i konserwację, chyba że wybierzesz serwer zarządzany, co kosztuje jeszcze więcej pieniędzy.
Zarządzany hosting to usługa oferowana przez hosty internetowe, dzięki której firma zajmuje się opieką i utrzymaniem hostingów dedykowanych. Zasadniczo host internetowy działa jako Twój zespół IT. Jeśli wolisz, aby firma, czyli hosting robił brudną robotę związaną z serwerem, najlepszym rozwiązaniem jest hosting zarządzany.
W zależności od tego, jak określisz swój pakiet hostingowy, możesz z miejsca łatwo oczekiwać, że zapłacisz ponad 2000 USD na rok. Może więcej! Mimo to cena ta zapewnia doskonałe bezpieczeństwo, doskonałą obsługę klienta, która jest na Twoim pokładzie, oraz skalowalną architekturę, która pozwala Ci rozwijać się w razie potrzeby bez przestojów.
Niektórzy hostingi oferują proporcjonalne plany, które obciążają Cię ilością zasobów wymaganych przez Twoją witrynę. Na przykład plany hostingowe Cloudways zaczynają się od 0,0139 USD za godzinę, co razem z opłatami wynosi około 120 USD na rok. Zakłada się, że Twoja witryna jest online na początku miesiąca; jeśli Twoja witryna zostanie uruchomiona w połowie miesiąca, zobaczysz obniżony rachunek, który odzwierciedla zużycie zasobów przez dwa tygodnie. Podobne zasady obowiązują w przypadku wyjścia z hosta.

Znaczenie czasu sprawności

Wszystkie wyżej wymienione funkcje są cennymi częściami hostingu, ale żadna z nich nie ma znaczenia czasu przestoju witryny. Jeśli Twoja witryna nie działa, nowi klienci lub klienci nie będą mogli Cię znaleźć ani uzyskać dostępu do Twoich produktów lub usług. Jakby tego było mało, stali klienci mogą stracić zaufanie do Twojej usługi, jeśli nie będą mogli dotrzeć do Twojej witryny. Lub mogą po prostu potrzebować dzisiaj dostępu do usługi lub widżetu, co oznacza, że mogą udać się do konkurenta, aby wykonać zadanie – i mogą nigdy nie wrócić. Każdy, kto kiedykolwiek próbował budować lojalność klientów, rozumie, co to za katastrofa.
Aby przetestować ten krytyczny aspekt hostingu, włączamy monitorowanie czasu działania jako część naszego procesu sprawdzania, a wyniki pokazują, że większość firm hostingowych świetnie sobie radzi z utrzymywaniem witryn. Witryny z problemami z przestojami nie kwalifikują się do wysokich wyników, bez względu na to, jak dobra może być reszta ich oferty. Wszystkie usługi doświadczają wzlotów i upadków, czasem z przyczyn niezależnych od nich. Witryny, które nie potrafią szybko rozwiązać problemu, są odpowiednio karane.

Czy jesteś gotowy, żeby zacząć?

PCMag rozumie, że żadna z dwóch nie ma takich samych wymagań w zakresie hostingu, dlatego podsumowaliśmy nasze najlepiej oceniane firmy hostingowe dla małych i wyszczególniliśmy ich ofertę w tabeli powyżej, abyś mógł szybko rozpocząć wybieranie usługi . Jeśli oferta przyciąga wzrok, kliknij odpowiedni link w poniższych kapsułkach, aby przeczytać szczegółową recenzję danej usługi.
Jeśli dopiero zaczynasz korzystać z hostingu, sprawdź nasz element startowy, Jak zbudować stronę internetową i jak zarejestrować nazwę domeny swojej witryny.

Często zadawane pytania dotyczące hostingu dla małego biznesu

Co to jest hosting i jego rodzaje?

Termin „hosting” zwykle odnosi się do, które wynajmują serwer, a także do innej potrzebnej infrastruktury i pakiet usług (przełącznik sieciowy, zapasowe generatory energii, usługa konserwacji serwera itp.) Dla użytkowników, którzy chcą hostować witrynę.
Zasadniczo istnieją cztery rodzaje usług hostingowych: hosting dzielony, dedykowany, VPS / chmura i hosting pakietowy. Wszystkie cztery typy mają swoje zalety i wady , które omówiliśmy we wcześniejszej części tego artykułu

Do czego służy hosting nieduże firmy?

Hosting służy do hostingu stron internetowych (przechowywania) i dystrybucji treści internetowych (teksty, obrazy, filmy itp.). Aby posiadać działającą stronę internetową, potrzebujesz przynajmniej hosta i nazwy domeny.

Jaka jest różnica między hostingiem a publikowaniem w Internecie?

Hosting to firmy, które wynajmują serwer użytkownikom, aby mogli hostować swoje witryny. Publikowanie w sieci zwykle odnosi się do publikowania treści w formie tekstów, grafiki i filmów w Internecie. Publikowanie w Internecie można przeprowadzać na własnej stronie internetowej (która następnie wymaga hostowania strony internetowej) lub na platformach stron trzecich, takich jak Medium i Typepad .

Tomasz Raczek

Tomasz Raczek

Leave a Replay

Tomasz ma ponad 10-letnie doświadczenie w doradztwie hostingowym dla ponad 100 różnych użytkowników.

Webhosting Reviews

Follow Us

Schrijf je in voor de nieuwsbrief

Wij respecteren uw privacy

Scroll to Top