Najlepszy hosting pod forum – który wybrać? Czy istnieje tani i dobry?

Najlepszy hosting pod forum featured image
Ostatnio zaktualizowany: 18/07/2021

Najlepsze hostingi pod forum

Cloudways

4.9/5

od 10 USD

(miesięcznie)

WPX Hosting

4.5/5

od 20,83 USD

(miesięcznie)

Siteground

4.7/5

od 3.95 €

(miesięcznie)

SeoHost

4.7/5
od 4,00zł

(miesięcznie)

dHosting

4.6/5

od 16,70 zł

(miesięcznie)

1. 000 webhost

000webhost nie jest specjalistyczną usługą hostingową pod forum, ale jest całkowicie darmowym hostingiem obsługującym oprogramowanie do tworzenia stron do postów.

Aby utworzyć forum za pomocą 000webhost, musisz załadować pakiet zarządzania danych pod forum za pomocą usługi FTP FTP.

Wymaga to nieco więcej wiedzy technicznej niż inni gospodarze forum na tej liście, więc nie jest to opcja, którą poleciłbym, jeśli nie jesteś obeznany z technologią. Lecz spokojnie, nasz post wszystko wyjaśnia.

2. Hosting A2

A2 Hosting to regularny hosting, który działa i oferuje doskonałe wsparcie dla postów forumowych na temat. Niestety nie jest całkowicie darmowy.

Każdy pakiet hostingowy ma nieograniczoną przestrzeń dyskową i przepustowość, co jest doskonałe, jeśli chcesz stworzyć duże forum, które może obsługiwać tysiące członków.

3. Hostinger

Hostinger to nie tylko jeden z najtańszych hostów internetowych w branży, ale także jeden z najlepszych. I choć nie jest całkowicie darmowy, plany Hostinger zaczynają się od 0,80 USD miesięcznie, co czyni go przystępnym nawet dla osób o ograniczonym budżecie.

Ale sama cena nie czyni dostawcy hostingu dobrym dostawcą hostingu forum.

4. Forumotion

Forumotion to web hosting, który pozwala użytkownikom tworzyć bezpłatne fora i pisanie postów. To jedna z najłatwiejszych usług do stworzenia forum. Wszystko, co musisz zrobić, to kliknąć „Utwórz forum” i wybrać wybrane oprogramowanie forum.

Dołączone są cztery różne pakiety do projektowania forum. Są to phpBB3, ModernBB, Invision i PunBB.

Najlepsze hostingi pod forum internetowe

Na naszej liście najlepszych dostawców hostingu na strony do postów wszyscy z nich mają coś do zaoferowania. Niezależnie od tego, czy jest to niedrogi lub całkowicie darmowy hosting, świetna obsługa klienta i jej czas lub zaawansowane panele zarządzania forum, każdy znajdzie rozwiązanie dla swoich potrzeb strony.

  • 000webhost oferuje duży wybór pakietów oprogramowania Forum
  • A2 Hosting jest idealny do szybkiej konfiguracji forum
  • Hostinger jest bezpłatny przez cały rok i zapewnia dużą kontrolę nad serwerem
  • Forumotion nie mają ograniczeń przepustowości ani przestrzeni dyskowej

Hosting myBB, phpBB, bbPress - który?

Niezależnie od tego, czy szukam odpowiedzi i więcej informacji o drużynie koszykówki mojej Alma Mater, czy też mój dziwaczny kod nie działa, fora społecznościowe stanowią niezwykle pomocne i osobiste zasoby postów.

Wolę czaić się i czytać niż pisać masę postów, ale fora mogą pomóc w budowaniu poczucia wspólnoty, zwiększeniu ruchu i tworzeniu świeżych, odpowiednich treści poprzez odpowiedzi. Właściciele pod forum doceniają możliwość szybkiego odpowiadania na pytania czytelników, podczas gdy odwiedzający lubią ze sobą współdziałać i udostępniać informacje wewnętrzne.

Aby założyć forum lub tablicę ogłoszeń, właściciele witryn muszą znaleźć dostawcę hostingu, który nie tylko zapewnia przystępność cenową, skalowalność i niezawodność, ale także oprogramowanie forum i działa na pozytywne wrażenia użytkownika, które umożliwiają stworzenie dobrze prosperującego forum. Na szczęście dla Ciebie przetestowaliśmy najpopularniejsze w Internecie bezpłatne i płatne programy forum i połączyliśmy je z najbardziej efektywnymi hostami.

Co to jest administrator?

Ponieważ fora, które odniosły sukces, polegają na silnym ruchu w witrynie w celu wspierania interakcji odwiedzających, będziesz chciał wybrać hosta o stosunkowo wysokim progu przepustowości i pamięci.

Gdy forum i strona zyskuje na popularności, popularne tematy mogą jeszcze bardziej zwiększyć ruch i jeszcze bardziej zwiększyć potrzeby w zakresie przetwarzania.

Prawdopodobnie oznacza to pominięcie hostów z piwnicą okazyjną na korzyść tych, którzy oferują doładowane wspólne plany hostingowe z możliwością szybkiego uaktualnienia do wirtualnego prywatnego serwera, jeśli to konieczne.

To powiedziawszy, ostatnio pojawia się i istnieje wiele niedrogich opcji – chodzi o znalezienie najwyższej jakości usług i wsparcia za rozsądną liczbę postów.

Najlepsi gospodarze forum oferują zoptymalizowane instalacje najlepszych programów na forach dyskusyjnych. Większość hostów umożliwia ostatnio użytkownikom pobieranie i konfigurowanie forów społeczności za pomocą jednego kliknięcia, podobnie jak w przypadku usprawnionego procesu dodawania systemów zarządzania treścią lub oprogramowania e-commerce.

Najlepsze oprogramowanie na forum hostowanym

Przy zakupie oprogramowania pod forum najważniejsze są cena platformy, procesy instalacyjne i konfiguracyjne oraz zgodność z innymi narzędziami programistycznymi. Wybór odpowiedniego oprogramowania nigdy nie jest łatwym zadaniem, bez względu na cel końcowy, ale zawęziliśmy Twoje opcje do pięciu najlepszych narzędzi do wspierania społeczności online:

  • MyBB
  • bbPress
  • vBulletin
  • phpBB

Proste forum - który hosting pod wybrany silnik?

Zastanów się także, ile potrzebujesz wsparcia lub elastyczności w zakresie transferu i  szablonów postów wrzucanych na serwer, ustawień zarządzania użytkownikami, lokalizacji i narzędzi które używa hosting SEO. Niezależnie od tego, które oprogramowanie forum wybierzesz, wybrany program powinien zapewniać prostą nawigację i atrakcyjny wygląd w cenie, którą chcesz zapłacić.

Czytaj dalej, ponieważ post ten łączy każdą platformę z dostawcą hostingu, który oferuje największy wpływ.

forum społecznościowe struktura użytkowników

Najlepszy hosting forum phpBB: 000webhost

Skrót od PHP Bulletin Board, phpBB jest jednym z najstarszych projektów oprogramowania forum typu open source. Społeczność uruchomiła phpBB w 2000 roku i nadal rozwija się za silną funkcją moderacji, możliwościami AJAX i obsługą operacji interfejsu wiersza poleceń. Jako program typu open source phpBB jest bezpłatny i zawiera solidny system rozszerzeń oraz uwierzytelnianie stron trzecich.

000webhost, nasz ulubiony host, z którym można się rozwijać, zapisał phpBB w zakładce jako opcję przechodzenia na forum. Firma oferuje niezwykle intuicyjny proces instalacji, nieskomplikowaną przepustowość, nowe narzędzia e-mail marketingu i najwyższą przystępność cenową. Oprócz oferowania bezpłatnych transferów istniejących witryn phpBB na rok, 000webhost zawiera gwarancję 99,9% czasu działania.

Najlepszy hosting forum MyBB: A2 Hosting

Inna opcja open source, MyBB to prosta i intuicyjna platforma, która oferuje zaawansowane funkcje moderacji i administracji z szeroką gamą wtyczek i wbudowanym edytorem motywów pod każdy post.

Program napisany w PHP obsługuje bazy danych MySQL, PostgreSQL i SQLite, a także obsługę przełączania awaryjnego bazy danych.

A2 Hosting oferuje jedną z najbardziej różnorodnych ofert programów hostingowych na forum, ale szczególnie doceniamy pracę, jaką firma wykonała, aby zoptymalizować infrastrukturę pod kątem wydajności odpowiedzi.

Wszystkie serwery są wyposażone w nieograniczone możliwości przechowywania i przesyłania danych, a także certyfikaty SSL i dyski SSD. Ulepszone konfiguracje serwerów Turbo zwiększają już imponujące prędkości do 20 razy szybciej na czas, dzięki czemu odpowiedzi są szybsze.

Najlepszy hosting forum bbPress: Hostinger

BbPress jest platformą stworzoną przy pomocy PHP i MySQL przez twórców bardzo popularnego systemu zarządzania treścią. Podobnie jak w przypadku wszystkich innych elementów, WordPress, użyteczność, wydajność na serwer i bezpieczeństwo są głównymi celami bbPress, który jest wyposażony w znany zintegrowany pulpit administracyjny, obsługę wielu witryn i ochronę przed spamem Akismet.

Znany ze wsparcia i zaangażowania w społeczności WordPress, Hostinger jest łatwym wyborem do prowadzenia forum bbPress.

Platformę można zainstalować jednym kliknięciem, a host wykonuje automatyczne codzienne kopie zapasowe w celu zabezpieczenia twoich informacji. Strona Hostinger jest jednym z niewielu dostawców rekomendowanych przez zespół WordPress Core, łącząc przystępność cenową i kompetentną pomoc 24/7

Najlepszy hosting forum vBulletin: Forumotion

Obsługując ponad 40 000 transferu społeczności internetowych, vBulletin jest jedną z najpopularniejszych płatnych co rok usług strony do postów. Zakres licencji wynosi od 180 USD do 360 USD rocznie na wersję hostowaną w chmurze z zarządzaną i skalowalną infrastrukturą lub instalowalnym pakietem oprogramowania, który obejmuje również funkcje blogowania i odpytywania. Pakiet vBulletin Mobile Suite zawiera natywne aplikacje na iOS i Androida, aby zoptymalizować wrażenia strony mobilnej.

Jeśli chcesz zainwestować w wysokiej klasy program do obsługi forów dyskusyjnych, powinieneś sparować go z hostem najwyższej klasy. SiteGround to wybór dla usług premium i wsparcia. Po zakupie licencji vBulletin, SiteGround pomoże ci zainstalować lub przenieść fora za darmo. Oprócz codziennych bezpłatnych kopii zapasowych firma oferuje wiele lokalizacji serwerów i bezpłatną sieć dostarczania treści, aby zapewnić społeczności możliwość interakcji w czasie rzeczywistym

Best Simple Machines Forum (SMF) Prowadzenie forum: Hosting A2

Simple Machines Forum przenosi nas z powrotem do królestwa open source z programem non-profit zbudowanym tak, aby wymagał minimalnych zasobów serwera i obsługiwał różne poziomy wiedzy technicznej. SMF nie jest jednak w najmniejszym stopniu rozwodniony: platforma posiada unikalną funkcję SSI (ang. SSI) po stronie serwera, która umożliwia bezproblemową integrację forów z witryną.

Oprócz wysokowydajnych serwerów firmy, A2 Hosting sprawia, że hosting forum jest łatwy dla właścicieli witryn dzięki nie tylko instalacji za pomocą jednego kliknięcia, ale także automatycznym powiadomieniom e-mail, gdy dostępne są nowe wersje SMF. Ultra-prosty proces aktualizacji zapewnia użytkownikom korzystanie z najnowszych odpowiedzi 4funkcji i najbezpieczniejszych ustawień.

Znajdź najlepszą usługę hostingową pod forum danych dla swojej społeczności online

Sieci społecznościowe i blogi zwykle zdobywają chwałę, jeśli chodzi o komunikację online, ale fora dyskusyjne są doskonałym sposobem na zebranie podobnie myślących ludzi w celu rozwiązywania problemów, dzielenia się informacjami i omawiania tematów, których są pasjonatami .

Podsumowanie

Dzięki naszej liście popularnych programów na forum online i najlepszych dostawców hostingu w okolicy tworzenie społeczności online powinno być niezwykle łatwym i satysfakcjonującym zadaniem. Zdecydowałeś już czy wybierzesz hosting dedykowany czy jednak hostowanie współdzielone? Mamy nadzieję, że ten ranking ci w tym pomógł.

Rozpocznij rozmowę, angażując użytkowników w nowoczesne odpowiedzi i dobrze obsługiwane środowisko pod forum bez limitów transferu. A jeśli nie masz w planach zakładać forum, a potrzebujesz hostingu, przejdź do strony głównej.

Tomasz Raczek

Tomasz Raczek

Leave a Replay

Tomasz ma ponad 10-letnie doświadczenie w doradztwie hostingowym dla ponad 100 różnych użytkowników.

Webhosting Reviews

Follow Us

Schrijf je in voor de nieuwsbrief

Wij respecteren uw privacy

Scroll to Top