Najlepszy hosting w chmurze – co to jest cloud hosting?

Najlepszy hosting w chmurze featured image
Ostatnio zaktualizowany: 27/07/2021

Najlepsze hostingi w chmurze

Cloudways

4.9/5

od 10 USD

(miesięcznie)

WPX Hosting

4.5/5

od 20,83 USD

(miesięcznie)

Siteground

4.7/5

od 3.95 €

(miesięcznie)

SeoHost

4.7/5
od 4,00zł

(miesięcznie)

dHosting

4.6/5

od 16,70 zł

(miesięcznie)

Chociaż hostowane stron, pakiety VPS i dedykowane serwery hostingowe opierają się jednocześnie na jednym serwerze fizycznym, hosting w chmurze pozwala nieograniczonej liczbie serwerów działać jako zunifikowany system.

Przy tak wielu zasobach do dyspozycji hosting w chmurze zapewnia wyższy poziom skalowalności, dostępności plików i wydajności. Dodatkowa elastyczność usługi dodawania lub usuwania oznacza, że wielu dostawców oferujących hosting rozlicza klientów miesięcznie i zapewnia że zapłacą dokładnie za wykorzystane zasoby.

Niezależnie od tego, czy priorytetem jest budżet, system operacyjny, wydajność stron czy wsparcie, jesteśmy pewni, że możemy polecić najlepsze rozwiązanie dla dostawców hostingu w chmurze. Ponadto często otrzymujesz na stronie hostingowej certyfikat ssl za darmo.

chmura na niebieskim tle

Najlepsze recenzje hostingu w chmurze (najlepsze 4)

Oczekuje się, że szybko rozwijająca się branża hostingu stron w chmurze wzrośnie w tym roku o prawie 20% do prawie 250 miliardów USD przychodów, napędzanych głównie przez rozprzestrzenianie się danych w urządzeniach Internetu rzeczy, sztucznej inteligencji i oprogramowaniu jako usługa Aplikacje.

Prawie 40% małych i średnich firm korzysta z pewnego rodzaju hostingu w chmurze, który zapewnia elastyczność operacyjną w postaci lepszej współpracy, możliwości pracy zdalnej, lepszej kontroli dokumentów na stronie i zmniejszenia śladu węglowego.

Biorąc pod uwagę ogromne zapotrzebowanie na usługi – przechowywanie i przetwarzanie w chmurze, dostawcy hostingu domagają się oferowania najlepszych usług w najlepszych cenach. Konkurencja jest zacięta, co dobrze wróży tym, którzy szukają najlepszego rozwiązania. Dostępne są przeróżne warianty.

Najlepsi dostawcy, w tym nasze cztery najbardziej zalecane opcje poniżej, wyróżniają się oferowaniem siedmiu kluczowych atrybutów strony: niezawodności, dostępności, skalowalności, bezpieczeństwa, jakości, silnych umów o gwarantowanym poziomie usług i elastycznego wsparcia. Wybór odpowiedniego hostingu zależny jest także od zastosowań. Innego dostawcę wybierzemy jeśli planujemy hosting Linux, a na inną firmę zdecydujemy się szukając hostingu z Windowsem.

InMotionHosting

 • Miejsce 1 dla hostingu w chmurze VPS
 • Odporna na awarie pamięć SSD i do 8 GB pamięci RAM
 • DARMOWY panel sterowania z wyborem systemu operacyjnego Linux
 • Dostępny pełny dostęp do roota lub serwery zarządzane
 • DARMOWE migawki na żywo lub zaplanowane
 • Dostęp do pomocy online

Dzięki najnowocześniejszej technologii w chmurze, na stronie InMotion oferuje bezpłatny transfer strony, konfigurację serwera i cloud dyski SSD w celu zapewnienia najlepszej oferty rozwiązań chmurowych.

Obejmują one bezpłatne kopie zapasowe danych i stron, oferują niezarządzane lub w pełni zarządzane serwery, które pomagają skalować witrynę za pomocą. Hosting warty polecenia. Oprócz tego oferują domeny i pełny dostęp do plików na serwerze.

HostGator

 • Dwa razy szybciej i czterokrotnie więcej mocy obliczeniowych
 • Mnóstwo pamięci masowej ze skalowalnością chmury
 • Serwery o niskiej gęstości i wiele warstw buforowania
 • Nieograniczone domeny i bazy danych MySQL
 • Dostępne aktualizacje dla bezpieczeństwa plików, kopii zapasowych stron, wydajności na stronie i prywatności domeny

HostGator oferuje w pełni funkcjonalny krok w chmurze osobom, które są gotowe na rozwój poza hostingiem dzielonym. Dzięki skalowalnym zasobom o dużej mocy klienci mogą łatwo monitorować zasoby i buforowanie z intuicyjnego pulpitu nawigacyjnego. Odpoczywaj spokojnie wiedząc, że twój hosting jest bezpieczny. Ponadto pakiet zawiera certyfikat ssl.

Hostwinds

 • Wybierz system operacyjny zapewniający bezpieczeństwo lub zoptymalizowaną konfigurację aplikacji
 • Fakturowanie na konkretny czas – godzinowe lub miesięczne dla wygody
 • Opcjonalne aktualizacje cPanel, kopii zapasowych i monitorowania
 • Dostępne usługi zarządzane, dyski SSD i dyski twarde
 • Blokuj i przechowuj obiekty oraz zaporę klasy korporacyjnej oraz pakiet pomocy

Hostwinds zapewnia wyjątkowo skalowalne i konfigurowalne opcje strony dla doświadczonego programisty lub właściciela witryny. Klienci mogą dostosować swoje środowisko chmurowe lub wybrać wstępnie skonfigurowane konfiguracje zoptymalizowane do uruchamiania aplikacji takich jak WordPress, Drupal i inne. 

InterServer

 • Wybierz hosting w chmurze Linux (6 USD / mc) lub Windows (10 USD / mc)
 • Wybór 1-16 rdzeni i transfer danych do 16 TB
 • Dużo pamięci RAM i nadmiarowej pamięci do przechowywania plików w chmurze
 • DARMOWY panel sterowania na stronie Webuzo i kilka opcji systemu operacyjnego

Centrum danych InterServer na miejscu oraz praktyczne zaangażowanie w konfigurowanie i udostępnianie serwerów chmurowych zapewniają klientom elastyczność, jakiej nie dostrzegają inni dostawcy hostingu. InterServer racjonuje zasoby VPS i chmury w oparciu o hosting stron.

chmura w zasięgu ręki

Co to jest Cloud Hosting?

Po pierwsze: co to jest serwer w chmurze i czym różni się od zwykłych serwerów fizycznych dla klientów? Co wybrać by radzili sobie bez dodatkowej pomocy?

Serwery w chmurze to tylko maszyny wirtualne działające w tak zwanym środowisku przetwarzania w chmurze. Są bardzo podobne, do zwykłego serwera, obsługują normalnie domeny.

Zamiast posiadania samotnego serwera fizycznego, który jest podatny na awarie sprzętu, serwery hostowane w chmurze komunikują się przez sieć połączonych serwerów – wszystkie są w trybie online, ale żadne dane nie są przechowywane na jednym dysku twardym. Każda ze stron znajduje się w kilku miejscach i kopiach. Usługi hostingowe są w ten sposób rozmieszczone.

Zamiast tego dane są replikowane i dystrybuowane, więc dostępne w sieci. W przypadku awarii serwera lub innego urządzenia inne urządzenia są gotowe do uzupełnienia luki i obciążenia pracą.

Serwery oparte na chmurze są niezależne od oprogramowania, co czyni je wysoce dostępną alternatywą dla serwerów lokalnych, szczególnie jeśli potrzebujesz na żądanie. Tego typu hosting daje więc duże poczucie bezpieczeństwa.

Zalety hostingu w chmurze

Chmura jest znana z tego, że daje nam możliwość wysyłania, przechowywania i pobierania danych w ogromnych ilościach, z dowolnego miejsca na świecie, w dowolnym momencie. Jako takie istnieje kilka zalet hostingu w chmurze, ale jak wszystko inne, te profity mają swoją cenę.

Zasoby na żądanie: dzięki serwerom w chmurze możesz swobodnie zamawiać zasoby w locie i zazwyczaj płacić za nie za określony czas – na przykład za godzinę. W dodatku możesz liczyć na wsparcie działu pomocy.

Wysoka dostępność: W przeciwieństwie do fizycznych, lokalnych serwerów, zwirtualizowane środowiska chmurowe będą przenosić dane na inną maszynę bez żadnych przestojów w przypadku awarii sprzętu. Stabilność serwerów chmurowych nie ma sobie równych w dziedzinie hostingu.

Skala: dzięki większej ilości i szybszemu dostępowi do nich hosty w chmurze oferują klientom niesamowity potencjał skalowania. Właśnie dlatego tego typu serwery są wykorzystywane do innych usług w chmurze, zwanych łącznie chmurą obliczeniową.

Wady hostingu w chmurze

Teraz, wady: Większość tych wad, aby być uczciwym, można zrównoważyć przez strategiczne wykorzystanie publicznych i prywatnych środowisk chmurowych lub przez wybranie najlepszego hosta, który łagodzi te obawy.

Koszt: cena za ten poziom stabilności i skali jest nieco wyższa niż, powiedzmy, opcje VPS. Dostajesz jednak to, za co płacisz pod względem zasobów i niezawodności oraz plików.

Bezpieczeństwo: Trudno jest kiedykolwiek poczuć, że Twoje prywatne dane i strony są w rzeczywistości dostępne dla klientów i utrzymywane jako prywatne, ponieważ dzielisz przestrzeń w chmurze z innymi klientami w chmurze.

Ta obawa jest nieco złagodzona, jeśli zdecydujesz się na hosting w chmurze dla jednej dzierżawy, a nie dla serwera w chmurze dla wielu dzierżawców. Podpięcie ssl czy dostęp do plików nie stanowi jednak przeszkody. 

Zarządzanie cloud infrastrukturą: serwery w chmurze mogą być technicznie wymagające w utrzymaniu; musisz również wziąć udział w grze, aby upewnić się, że nie generujesz niepotrzebnych kosztów z powodu wspomnianego wyżej dodatku do płatności za godzinę.

Zarządzanie może być uciążliwe, ale dla tych, którzy potrzebują zasobów na żądanie – tylko wtedy, gdy ich potrzebujesz i zawsze tam, gdzie jesteś – hosting w chmurze może być rozwiązaniem o niesamowitym stosunku kosztów do stabilności.

Najlepszy „tani” hosting VPS w chmurze

Hosting w chmurze bywa mylony z wirtualnym prywatnym serwerem lub VPS. Obie konfiguracje opierają się na wirtualizacji fizycznych serwera. Chociaż serwer w chmurze można nazwać VPS, VPS nie jest serwerem w chmurze.

Jedną z kluczowych różnic, poza konfiguracjami infrastruktury stron, jest model płatności – automatyzacja i rozległa sieć związana z hostingiem w chmurze pozwala dostawcom oferować tańsze, zgodne z rzeczywistością rozwiązania, które można w dowolnej chwili skalować w górę lub w dół ogłoszenie. Tak samo można dopłacić za dodatkowe funkcje, na przykład ssl.

Najlepszy hosting jest dostępny dla każdego

Ogromne sieci zwirtualizowanych serwerów zapewnią, że Twoja witryna będzie miała mnóstwo zasobów, a twoje domeny będą na pierwszych miejscach.

Poszukaj firm oferujących szereg skalowalnych usług oraz zespołów wsparcia, które powiedzą Ci, jak dobrze wyglądasz. Aby to zaszyć (hej, och), nasi ulubieni dostawcy hostingu w chmurze pomagają Twoim witrynom wyglądać i funkcjonować w najlepszym wydaniu.

Nieżyjący już Steve Jobs powiedział kiedyś: „Nie potrzebuję dysku twardego w komputerze, jeśli mogę szybciej dostać się do serwera”. Był rok 1997, sam internet był jeszcze w powijakach, a Apple Założyciel i wieloletni wizjoner mówiący o naszej przyszłości w czymś zwanym chmurą. Czas zrobił swoje i usługi hostingowe chmury okazały się sukcesem.

Ten termin i idea przechowywania i przechowywania danych w podłączonej sieci maszyn wirtualnych zamiast dysków twardych zyskały na popularności, ponieważ, tak jak przewidywał: „Przenoszenie tych niepołączonych komputerów jest bizantyjskie w porównaniu”. wszystkie pytania, jakie można mieć na temat koncepcji hostingu serwerów chmurowych – od infrastruktury chmurowej po koszty i funkcje, których należy szukać i nie tylko.

Czy usługi w chmurze są takie same jak w przypadku serwerów w chmurze?

Ważne jest, aby zdawać sobie sprawę, że istnieje wiele usług opartych na chmurze oprócz usług hostingowych. Tworzenie kopii zapasowych plików online (np. Dropbox, Google Cloud itp.), Aplikacje internetowe i inne oferty usług (SaaS, Paas, IaaS) składają się na to, co nazywamy chmurą obliczeniową.

Krótko mówiąc, przetwarzanie stron w chmurze oznacza po prostu, że kilka komputerów dzieli moc przetwarzania i dane z wieloma urządzeniami. To proste i nie zostaniesz bez pomocy.

Dostawcy usług w chmurze niekoniecznie są tymi samymi hostami w chmurze, jak osoby wymienione na tej stronie.

Na początku może się to wydawać skomplikowane, ponieważ zadania obliczeniowe są wykonywane w sieciach serwerów w chmurze, ale pomyśl o tym w ten sposób: możesz zarejestrować się w wielu różnych zasobach internetowych i nie mieć witryny hostowanej na serwerze w chmurze. To, że na przykład potrzebujesz przestrzeni dyskowej w chmurze, nie oznacza, że kupujesz hosting i masz swoją chmurę. Masz jednak pełen dostęp do twoich plików!

zasada działania chmury schemat

Czym zajmują się firmy przetwarzające w chmurze?

Dostawcy usług przetwarzania w chmurze mogą oferować jedną lub wiele z następujących opcji:

 • Backup-as-a-Service (przechowywanie plików online strony, tworzenie kopii zapasowych i przywracanie, synchronizacja)
 • Oprogramowanie jako usługa (Microsoft 365, Google Apps lub dowolna usługa poczty internetowej)
 • Platforma jako usługa (Google App Engine, Heroku lub domeny czy serwery sieciowe, takie jak Apache)
 • Infrastruktura jako usługa (Amazon EC2, Google Compute Engine, Rackspace, Windows Azure)

Istnieje wiele innych konkretnych przykładów usług, ale te wymienione powyżej to niektóre z bardziej znanych reprezentacji modeli przetwarzania w chmurze jako usługi.

Dzięki cloud hosting ułatwieniu ulega wiele kwestii. Głównie tych związanych z dostępem do plików, czy kontaktem z działem pomocy.

Podobnie jak w przypadku hostingu stron, zalety przetwarzania w chmurze obejmują szybki dostęp do ton danych w dowolnym miejscu i czasie (z szyfrowaniem ssl).

Czy istnieją rodzaje usług hostingowych w chmurze?

Tak – podobnie jak cloud usługi hostingowe można podzielić na opcje współdzielone, vps i dedykowane, chmura jest podzielona na publiczną i prywatną. W tym miejscu zajmiemy się także hostingiem hybrydowym i tym, jak hosting w chmurze pasuje do jego często mylonego pomocnika domeny, hostingu VPS.

Chmura prywatna a publiczna

Główna różnica między sektorem chmury publicznej i prywatnej polega na tym, że sprzęt, pamięć i sieć są przydzielone jednemu najemcy – jednemu klientowi lub firmie. Natomiast środowisko wielu dzierżawców lub chmura publiczna oznacza, że możesz kupić fragment środowiska przetwarzania w chmurze i dzielić przestrzeń z innymi klientami.

Platforma Google Cloud, Amazon EC2 i Rackspace i inne domeny są przykładami chmur publicznych – a dodatkowe korzyści obejmują ustalanie cen za korzystanie z sieci, konfigurowanie i zarządzanie własnymi serwerami oraz brak umów. Na każdej wymienionej stronie znajdziesz te zalety. Ponadto ich kopie zapasowe są wręcz niezniszczalne.

Z drugiej strony chmury prywatne oferują zalety zgodności z PCI / HIPAA, wysokiego poziomu bezpieczeństwa i dostosowania sprzętu. Możesz także rozmnażać wdrożenia hybrydowe za pośrednictwem chmury prywatnej, czego nie można zrobić w chmurze publicznej.

Chmura hybrydowa

Mówiąc najprościej, hybrydowy hosting wykorzystuje mieszankę publicznych i prywatnych środowisk hostingowych stron – idealny dla tych, którzy chcą wykorzystać bezpieczeństwo chmury prywatnej, jednocześnie wykorzystując ekonomiczne korzyści zasobów chmury publicznej.

Aby uzyskać więcej informacji na ten temat, zapoznaj się z naszym przewodnikiem na temat rozpoczynania hostingu hybrydowego i zacznij zdobywać klientów.

Chmura VPS

Porównanie wirtualnego prywatnego serwera (VPS) z chmurą może być trochę trudne. Obie platformy obejmują zwirtualizowane zasoby komputerowe oraz duży stopień skalowalności i dostosowania. Jednak dostępne VPS znajduje się na pojedynczym serwerze fizycznym, podczas gdy chmura ma kopię zapasową całej sieci.

To powiedziawszy jednak, wielu hostów decyduje się na dodanie dodatkowej nadmiarowości i mocy obliczeniowej do swoich planów VPS poprzez wprowadzenie przyjaznych dla użytkownika elementów chmury. VPS może znajdować się w chmurze, ale nie wszystkie serwery w chmurze są oczywiście VPS. Aby zobaczyć najlepsze plany usługi hostingowe VPS, w tym wiele wiodących opcji najlepszy VPS w chmurze, sprawdź nasze recenzje VPS.

Czego należy szukać na platformie Hosted Cloud?

Najlepsi dostawcy hostingu w chmurze pomogą Ci wykorzystać wszystkie zalety hostingu w chmurze – natychmiastowe udostępnianie; skalowalne zasoby na żądanie; oraz elastyczne opcje sprzętowe – wszystko za rozsądną cenę.

Niektóre z najważniejszych funkcji, których szukamy przy określaniu najlepszych usług hostingowych dla klientów w chmurze:

 • Natychmiastowe udostępnianie / wdrażanie
 • Ogromna ilość pamięci RAM
 • Łatwa kontrola dzięki cPanel, dostępowi rootowi i loginom SSH
 • Urządzenia zwiększające wydajność, takie jak prędkość SSD
 • Zarządzane opcje hostingu strony w chmurze
 • Możliwość podpięcia ssl

Jeśli chodzi o pierwszorzędną obsługę klienta, zwiększanie prędkości dysków SSD i zarządzane serwery, InMotion Hosting jest szczególnie dobry we wszystkich powyższych kwestiach.

Jaka jest średnia cena serwerów w chmurze?

W zależności od zasobów obliczeniowych i konfiguracji hosting w chmurze może przypominać wspólny plan hostingowy lub praktycznie nawet dedykowany serwer. W związku z tym możesz płacić od 5 USD do ponad 50 USD miesięcznie w renomowanym środowisku hostingowym w chmurze.

Tanie serwery w chmurze

Przyjrzyjmy się: dzięki hostom takim jak HostGator lub Hostwinds otrzymujesz natychmiastowe udostępnianie i wdrażanie superskalowalnych w chmurze, ogromną moc obliczeniową i wiodącą w branży pomoc ekspercką w zakresie cen 5 USD miesięcznie. Jest to tak tanie (i równie wartościowe), jak tani hosting w chmurze.

Na pewno dostaniesz wartość swoich pieniędzy za hosting tego typu aplikacji. Ponadto wybierając te firmy możesz liczyć na dział pomocy dla klientów. Bez znaczenia dla jakich i potrzeb i technologii.

Darmowe serwery w chmurze

Tak, darmowy hosting w chmurze jest rzeczą stworzoną dla klientów, ale najczęściej ma formę bezpłatnego okresu próbnego. Musisz zarejestrować się przy użyciu karty kredytowej, masz dostęp do niesamowitych przez czas około 60 dni, a następnie musisz zapłacić za wszystko, co wykorzystasz później.

Słowo dla mądrych: prawdopodobnie wszystko, co wydaje się zbyt piękne, aby mogło być prawdziwe. Nie ufaj darmowemu hostingowi jakiegokolwiek rodzaju. 

Zanim zaczniesz z hostingiem w chmurze

„Nie mogę ci powiedzieć, jakie to niesamowite, chyba że go użyjesz”.

Nasze ostatnie słowa od Steve’a Jobsa i prawdziwsze słowa nie mogły być wypowiedziane na temat platform chmurowych.

Dla tych, których firmy potrzebują wysoce dostępnej mocy obliczeniowej na żądanie w chmurze, tych, którzy nie mogą sobie pozwolić na awarię sprzętu, oraz tych, którym podoba się pomysł opłacenia usługi za godzinę, chmura jest niesamowita.

Natomiast, jeśli szukasz czegoś innego, sprawdź pozostałe typy hostingów. Każdy z nich opisaliśmy i porównaliśmy konkretne firmy, a całe zestawienie dostępne jest jako Ranking – najlepsza usługa hostingowa.

Co więcej, najlepsi hoste chmury mogą Cię uruchomić i żyć w kilka minut – oby siła chmury była z tobą.

Tomasz Raczek

Tomasz Raczek

Leave a Replay

Tomasz ma ponad 10-letnie doświadczenie w doradztwie hostingowym dla ponad 100 różnych użytkowników.

Webhosting Reviews

Follow Us

Schrijf je in voor de nieuwsbrief

Wij respecteren uw privacy

Scroll to Top