Najlepszy hosting WordPress – jaki tani i dobry wybrać pod WP?

Najlepszy hosting wordpress featured image
Ostatnio zaktualizowany: 20/07/2021

Najlepsze hostingi wordpress

Cloudways

4.9/5

od 10 USD

(miesięcznie)

WPX Hosting

4.5/5

od 20,83 USD

(miesięcznie)

Siteground

4.7/5

od 3.95 €

(miesięcznie)

SeoHost

4.7/5
od 4,00zł

(miesięcznie)

dHosting

4.6/5

od 16,70 zł

(miesięcznie)

Wybór najlepszego hostingu jest zdecydowanie najważniejszym aspektem budowy strony internetowej. Warto przyłożyć się do tego zadania i dobrać najbardziej odpowiedni hosting dla swojego bloga.

Nie wiesz czym jest Word Press? To na dobrą sprawę rodzaj panelu, który daje możliwość zarządzania wpisów na blogu. Panel ten jest wygodny, oferuje automatyczną pomoc, a stronę możemy edytować przez 7 dni w tygodniu. Możemy więc bez znajomości bazy danych stworzyć w pełni funkcjonalną stronę.

Najnowsza wersja WP (podobnie jak poprzednie) sama łączy się do bazy danych i sama analizuje dane twojego serwera. Nie jest wymagana żadna wiedza pod kątem hostingów, ani mysql. Jeśli chcesz napisać swój pierwszy artykuł, warto wykupić domenę i zainteresować się tym oprogramowaniem. Cena wynosi 0zł!

Stronę na której się znajdujesz, możemy trochę potraktować jako garść wskazówek, poszukując hosting dla wordpress. Koniecznie przejrzyj dokładnie pakiet przed zakupem.

Ranking Twojej wyszukiwarki kojarzony z hostingiem SEO, wrażenia użytkowników, a ostatecznie sukces witryny zależy od dostawcy usług hostingowych, z którego korzystasz.

Gdy zaczynasz od początku, trudno jest ustalić, która z nich jest najlepszą firmą hostingową WordPress? Różne ceny, różne rodzaje serwerów, dyski ssd, parametry mysql… Spokojnie! Przeczytasz o tym wszystkim poniżej.

wordpress tworzenie posta

Jak wybrać hosting WordPress?

Aby pomóc Ci dobrać odpowiedniego hosta WordPress, przeprowadziliśmy dla Ciebie badania i stworzyliśmy szczegółowe porównanie najlepszych firm hostingowych. Rozpiskę danych, które zebraliśmy możesz zobaczyć niżej. Postawiliśmy również stronę testową.

Wersja, której użyliśmy to najnowsza dostępna. Jako profesjonalna firma, również powinieneś postąpić w ten sposób. Niestety używając przestarzałej, wystawiasz się na atak hakerów. Zawsze wybieraj pakiet umożliwiający najnowsze oprogramowanie.

Niezależnie od tego, który host wybierzesz oraz ceny, musisz upewnić się, że korzystasz z 3 najważniejszych czynników przy wyborze firmy hostingowej. Wybierając pakiet, zwróć uwagę na:

 • Szybkość (długość wczytywania) : Szybkość jest kluczowym elementem zapewniającym najlepszą jakość obsługi witryny i zwiększającym SEO. Sporo zależy od wersji php i czasu wykonywania kodu oraz tego czy oferta obejmuje dyski ssd i brak limitu przy dostępie do mysql. Jeśli firma oferuje wydajny sprzęt, to jest solidna. Strony ładujące się rok – odpadają. Szybko załadowane dane to lepsze wrażenie klienta.
 • Dostępność (dostępność) : użytkownicy oczekują, że Twoja witryna będzie działać przez całą dobę, więc musisz dobrać hosting z maksymalną dostępnością. Limitowany transfer odpada. Dobrze jeśli firma działa w Polsce – zyskamy na jakości połączenia. Oczywiście będzie to też zaletą dla klientów.
 • Wsparcie : Wybierz serwery, które mają dobrą reputację w rozwiązywaniu problemów klientów w odpowiednim czasie oraz zgodną wersję php – w przypadku uzyskiwania pomocy przyspieszy to rozwiązywanie problemów.

Mając na uwadze te czynniki, spójrzmy na najlepszych dostawców hostingu z ich zaletami i wadami. Twoja strona musi być postawiona tylko w najlepszym miejscu.

Najlepsze firmy hostingowe Word Press (wady i zalety)

Każdą z tych firm poddaje się wielu testom (szybkość przetwarzania danych, dostępność, funkcje, zużywany transfer, wsparcie i ceny). Przeczytaj każdy z nich, aby zobaczyć, który host najlepiej odpowiada Twoim potrzebom. Chcemy sprawić by twoja strona była szybka (oparta o technologię ssd) i wygodna w użytkowaniu. Mamy kilka wskazówek!

W dolnej części artykułu znajduje się również wyjaśnienie naszego szczegółowego procesu recenzji firm hostingu wraz z szybką rozpiską porównawczą, dzięki której wolno ci zobaczyć cały zestaw zebranych danych na pierwszy rzut oka. Jak najbardziej warto postarać się co do wyboru.

Zdajemy sobie sprawę, że informacji jest sporo w internecie i niestety mogłoby nie starczyć ci transferu aby każda firma została przez ciebie prześledzona. Dlatego zebraliśmy wszystkie parametry hostingów, pod kątem twojego bloga. Doradzimy również, jaka cena będzie odpowiednia i czy warto. Nie zawsze tani hosting będzie dobry. Pamiętaj, że ten wybór to jeden z kluczowych elementów!

Zadbaj, by twoja wersja była aktualna!

Powiedziawszy to, przejdźmy do najlepszych firm hostingowych WordPress, zaczynając od nr 1 na naszej liście. Poniżej pełna lista, którą warto naprawdę dokładnie przeczytać:

1. Bluehost

Bluehost jest jedną z największych firm hostingowych na świecie, obsługującą ponad 2 miliony witryn internetowych na całym świecie. Działa od 2005 roku z zaangażowaniem w społeczność, nazwa jest więc dobrze kojarzona. Są również oficjalnie rekomendowanym dostawcą bez limitu.

Polecamy Bluehost każdemu, kto chce z łatwością założyć blog lub stronę . Przy zakupie hostingu z Bluehost otrzymasz trochę ponad 60% zniżki na opłaty za hosting, bezpłatną nazwę domeny, ponadto oferuje bezpłatny SSL. Istnieje możliwość opłaty za cały rok, oczywiście cena jest wtedy korzystniejsza.

Ceny są więc dość korzystne, zwłaszcza jeśli interesuje nas wersja dla kilku serwerów. Możemy stwierdzić, że serwery wystarczająco szybkie. Warto zainteresować się tym gostingiem, zwłaszcza że cena jest atrakcyjna, a kopie wykonują się automatycznie.

Nie ma opóźnień, głównie z powodu szybkiej sieci. Gdybyśmy mieli możliwość polecenia panelu, jako rozsądny przedsiębiorca, postawilibyśmy na Bluehost

Zalety:

 • Mamy bezpłatną nazwę domeny, bezpłatne SSL i bezpłatny transfer strony przez cały rok.
 • Dzięki niestandardowej konfiguracji Bluehost ułatwia zbudowanie strony internetowej, nawet jeśli jesteś absolutnym początkującym.
 • Są oficjalnie zalecane przez WordPress.org – łatwy transfer i korzystna cena

Wady:

 • Nie zapewniają już wsparcia technicznego za pośrednictwem poczty e-mail. Jednak uzyskasz doskonałą obsługę za pośrednictwem czatu na żywo lub telefonu.        
 • Opcja rozliczeń miesięcznych nie jest dostępna, minimum to rok.        
 • Aby skorzystać z maksymalnej zniżki, musisz dobrać 3-letni plan hostingowy.        

2. SiteGround

SiteGround to jedna z niewielu wiodących marek hostingowych, która nie została przejęta przez Endurance International Group, wiodącą firmę hostingową. Działa na własną rękę, a nazwa kojarzy się z ich solidnością. Ich oferta jest konkurencyjna. Dzięki SiteGround, bez względu na wybrany plan, zyskujesz najnowsze technologie prędkości i proaktywne bezpieczeństwo.

Stawiając na wersję na conajmniej rok, zyskujemy dodatkowe profity.

Polecamy SiteGround użytkownikom, którzy potrzebują doskonałej usługi hostingowej. Strona jest stabilna, bezpieczna i superszybka ze względu na dyski ssd.

Poza tym, na tej stronie, kopie zapasowe wykonują się zaskakująco szybko.Można więc pobierać swoje pliki nawet częściej niż co kilka dni, przez cały rok, tak samo jak korzystać z pozostałych usług. Generalnie parametry są korzystne, więc możemy śmiało powiedzieć że to dobry przykład firmy hostingowej.

Zalety:

 • Aby uzyskać błyskawicznie szybką witrynę internetową, otrzymasz dyski SSD z dowolnym planem SiteGround i transfer bez limitu.
 • Warto uzyskać lepszą wydajność dzięki NGINX, HTTP / 2, wersji PHP 7 i bezpłatnemu CDN oraz bezpieczeństwo dzięki certyfikatowi ssl na conajmniej rok.
 • Centra danych na 3 kontynentach zapewniają doskonałą obsługę witryny.
 • Mamy zaawansowane funkcje WordPressa, takie jak WP Staging i Git Integration, są dostępne dla zaawansowanych użytkowników.

Wady

 • Plan początkowy jest nieco droższy niż w przypadku innych dostawców bez limitu.
 • Nie możesz znieść opłaty za rejestrację nazwy domeny.
 • W przypadku geekowych funkcji WordPressa, takich jak specjalna pamięć podręczna, tworzenie scenariuszy WordPressa jednym kliknięciem i tworzenie repozytoriów, będziesz musiał dobrać ich drogi plan GoGeek.

3. HostGator

Strona obsługuje miliony nazw domen z całego świata. Szczególnie podoba im się współdzielona przestrzeń hostingowa dzięki przystępnym planom startowym. Oferują również 45-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy, dzięki czemu możesz wypróbować usługę hostingową bez ryzyka i zobowiązań na rok. Ich bazy danych mysql są również szybkie. Korzystna cena!

Zalety:

 • Uzyskaj wielokrotnie nagradzaną pomoc przez całą dobę, 7 dni w tygodniu, za pośrednictwem poczty elektronicznej, czatu na żywo lub telefonu. Pomoc to dział, którym może pochwalić się ta firma.
 • Uzyskaj wszystkie przyjazne dla początkujących narzędzia, których potrzebujesz w swoich planach hostingowych, w tym darmowy kreator stron internetowych, instalację jednym kliknięciem, nieograniczoną liczbę adresów e-mail
 • 45-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy, aby wypróbować usługę hostingową bez ryzyka.

Wady:

 • Bezpłatna nazwa domeny nie jest dostarczana z żadnym z ich planów hostingowych, nawet tego na powyżej rok.
 • W przypadku konta na hostingu współdzielonym pamięć SSD nie jest dostępna.
 • Wbudowanie nie jest tak płynne jak w przypadku innych hostów WordPressa, takich jak Bluehost. To może mylić początkujących użytkowników, którzy nigdy nie pracowali na cPanel, aby zbudować witrynę.     

4. WP Engine

WP Engine jest wiodącym zarządzanym dostawcą usług hostingowych z . Będąc jedną z pierwszych firm, która oferuje najlepiej zarządzane rozwiązania hostingowe WordPressa , mogą pochwalić się imponującą listą klientów, w tym Yelp, Asana, National Geographic, PBS i MyFitnessPal.

Aby zaoferować swojej witrynie najwyższą możliwą dostępność przez cały rok, szybkość kodu php, skalowalność i bezpieczeństwo przez całą dobę, nawiązali oni współpracę z Amazon Web Services i Google Cloud Platform.

Polecamy WP Engine użytkownikom, którzy potrzebują naprawdę dobrze zarządzanego dla swojej witryny o dużym ruchu. Strona działa bez zarzutów, a oferta jak najbardziej na plus. Warto sprawdzić, może akurat trafisz na świetną domenę i wybijesz się w internecie.

Zalety:

 • Strona jest czymś więcej niż tylko zarządzaną firmą hostingową i wyposażają Cię w zestaw wysoce wydajnych rozwiązań dla Twojej witryny. 
 • Obsługa czatu 24/7 przez cały rok – całodobowy support.
 • Narzędzie testowania jednym kliknięciem do testowania nowych wtyczek  i innych funkcji przed przekazaniem ich do witryny produkcyjnej.

Wady:

 • Plany są drogie dla małych stron internetowych.        
 • Stworzony specjalnie dla użytkowników, którzy chcą zarządzanego  WordPress. Opcja niezarządzanego jest niedostępna.       
 • Aby zapewnić wysoką wydajność witryny, nie wszystkie wtyczki dostępne w repozytorium mogą instalować się w środowisku WP Engine.

Przeczytaj, jak wyglądał proces testowania hostingu WordPress

Ta recenzja została stworzona z myślą o jednym celu: Pomóż użytkownikom w łatwym wyborze najlepszego konta hostingowego. Wzięliśmy pod uwagę różnych klientów z całej bazy hostingowej.

Chociaż wybranie wysoce wydajnego hostingu ma kluczowe znaczenie dla Twojej witryny, możesz nie chcieć tracić czasu i zasobów na testowanie każdej dostępnej usługi hostingowej i tym bardziej testowania ich w php. Chcesz po prostu szybki serwer.

Aby zaoszczędzić Twój czas, w przeciwieństwie do innych stron, stworzyliśmy witrynę testową u wszystkich najlepszych dostawców hostingu i przeprowadziliśmy kilka różnych testów wydajności serwerów. Zależy nam przecież na dostępności przez cały rok.

Aby odzwierciedlić środowisko produkcyjne w tych witrynach testowych, zainstalowaliśmy na stronie testowej domyślny motyw Twenty Seventeen, dodaliśmy atrapę, w tym obrazy, a następnie przeprowadziliśmy kilka różnych testów szybkości i wydajności. W ten sposób możesz zrozumieć, jak serwer działałby w prawdziwym środowisku na żywo według realnych danych.

Wydajność wpływa także na seo, co dla prowadzących stronę blogową jest istotne.

Poniżej znajduje się kilka testów szybkości i wydajności, które przeprowadziliśmy na wszystkich najlepszych dostawcach hostingu.

wordpress strona na laptopie

1. Test prędkości witryny z pingowaniem

Pingdom to popularny sposób monitorowania szybkości kodu php i dostępności witryny. Korzystając z Pingdom, zarejestrowaliśmy czas ładowania strony z naszych testowych stron internetowych hostowanych we wszystkich najlepszych dostawcach WordPress bez limitu.

Długość wczytywania strony informuje, ile czasu zajęło wczytanie konkretnej strony w całości, w tym wszystkich obrazów, skryptów i innych plików dla klienta.

2. Test wydajności z wpływem obciążenia

Aby przeanalizować wydajność serwera hostingowego, samo rejestrowanie czasu ładowania danych strony nie wystarczy. Dlatego użyliśmy innego narzędzia testującego, Load Impact, aby zobaczyć, jak dostawca radzi sobie podczas gwałtownego wzrostu ruchu i spotęgowania transferu.

Zwróć uwagę, że obciążenie daje wykres, który pokazuje zielony wykres, który pokazuje liczbę aktywnych użytkowników w teście, i niebieski wykres, który pokazuje czas ładowania użytkownika i kodu php podczas testu.

3. Czas reakcji serwera z Bitcatcha

Bitcatcha pozwala analizować okres czasu na odpowiedzi serwera, ignorując zawartość strony., ocenia tylko czas kodu php Czas odpowiedzi serwera to czas, przez jaki serwer WWW odpowiada przez php na pierwszy bajt treści po wysłaniu żądania załadowania strony internetowej.

Bitcatcha uśrednia prędkość ładowania z ośmiu różnych globalnych lokalizacji: w Nowym Jorku, LA, Londynie, Brazylii, Indiach, Singapurze, Japonii i Australii. Prędkość dla każdej lokalizacji jest mierzona trzy osobno, a następnie wyniki są uśredniane.

Pomaga uzyskać szerszy przegląd tego, jak Twój serwer reaguje globalnie na żądania strony, nie tylko pojedynczego klienta i zapytania php. Zwróć na to uwagę! Również wiele firm obniża ceny, jednocześnie limitując transfer.

Oprócz testowania i rejestrowania wskaźników wydajności przeprowadziliśmy również dokładną analizę różnych funkcji konta. Sprawdziliśmy również, jaki rodzaj wsparcia hostingowego oferują, na przykład czat na żywo, telefon lub e-mail oparty na biletach.

Wybór planu hostingowego WordPress

Większość dostawców hostingu oferuje szeroką gamę planów hostingowych . Zastanawiasz się, który z nich jest najlepszym wyborem dla Twojej witryny? Rzućmy okiem na kilka różnych planów hostingowych WordPressa: Oferta jest oczywiście całkiem ciekawa.

Bezpłatne blogowanie WordPress z WordPress.com

WordPress.com to bezpłatna platforma blogowa, która pomaga stworzyć blog bez konieczności płacenia ani grosza za hosting. Chociaż pozwala łatwo założyć blog i publikować treści, tworząc darmowe konto, wadą jest to, że platforma zawiera wiele ograniczeń, które ograniczają twoje możliwości jej rozwoju i brak możliwości dostosowania bloga pod danego klienta.

Oprócz tego, takie serwery są tak ustawione, że działa na nich kilku lub kilkanaście blogerów.

Brak opłat to pomoc zaledwie doraźna, w dodatku nie przez cały rok. Nawet niska cena w wysokości kilku złotych zmieniłaby sytuację.

Z tego powodu darmowy nie jest niezawodną platformą, jeśli poważnie myślisz o tworzeniu blogów i stron internetowych.

 

 • Nie daje pełnej kontroli nad witryną ani dostępu do kodu php.
 • Nie pozwala zarabiać na swojej witrynie za pomocą popularnych sieci reklamowych, takich jak Google AdSense.
 • Dzięki bezpłatnemu WordPress.com nie wolno instalować wtyczki, aby rozszerzyć swoją witrynę tak, jak na platformie hostowanej. Przeczytaj różnicę między WordPress.com a WordPress.org
 • Nie wolno użyć niestandardowej nazwy domeny dla swojego bloga, która jest łatwa do zapamiętania dla odwiedzających.
 • Utrudniony transfer strony i support w tej sprawie
Możesz także znaleźć innych bezpłatnych dostawców WordPress bez limitu, ale są one niewiarygodne, ponieważ nigdy nie wiesz, kiedy przestaną oferować swoją bezpłatną usługę. Wolałbym wybrać płatną konfigurację konta niż nierzetelną usługę hostingu, która ryzykuje moje wysiłki i ciężko wypracowaną reputację.

Hosting WordPress: Udostępniony

Wybranie wspólnej usługi hostingowej jest najlepszym sposobem na uruchomienie witryny, jeśli dopiero zaczynasz i spodziewasz się niewielkiego ruchu. W przypadku hostingu współdzielonego zasoby serwera, w tym pamięć RAM i przestrzeń dyskowa, są współużytkowane przez różnych użytkowników dostawcy hostingu. W ten sposób dostawcy usług hostingowych mogą z zyskiem sprzedawać miejsca hostingowe za minimalną cenę.

Chociaż zasoby są udostępniane, nie ma się czym martwić, ponieważ tylko Ty masz prawo uzyskać dostęp do plików witryny i kodu php. Transfer plików odbywa się bezpośrednio wyłącznie z tobą.

Mamy jednak niestety do czynienia z nie do końca korzystną dla szybkości opcją.

Hosting współdzielony może być najlepszym wyborem dla blogów, prywatnych stron internetowych i małych firm, które oczekują jedynie niewielkiego ruchu (rzędu maksymalnie kilku tysięcy wizyt kwartalnie) i małego przepływu danych. To najlepszy punkt wejścia dla użytkowników, którzy dopiero zaczynają korzystać ze swojej witryny.

Hosting współdzielony często zawiera wszystkie funkcje, których można oczekiwać od dostawcy usług hostingowych, takie jak instalacja jednym kliknięciem, doskonała gwarancja dostępności i tak dalej.

Aby rozpocząć pracę z witryną WordPress, wolno ci zainstalować za pomocą kreatora instalacji jednym kliknięciem, a także łatwo dostosować witrynę i budować zawartość, logując się do pulpitu nawigacyjnego.

Zarządzany hosting WordPress

Jeśli chcesz utworzyć witrynę ze zoptymalizowanym serwerem hostingowym zbudowanym specjalnie w celu zwiększenia wydajności witryny WordPress (przyjazną dla seo), musisz poszukać zarządzanej usługi hostingowej, nie jedna firma oferuje taką możliwość.

Chcesz wiedzieć, czym zarządzany hosting różni się od innych usług hostingowych? Zobacz zalety i wady zarządzanego konta WordPress

Zalety:

 • Łatwość zarządzania : jeśli wybrałeś zarządzaną usługę hostingową WordPress, nie musisz zajmować się technicznymi aspektami utrzymania serwera. Twój dostawca hostingu będzie nim zarządzał, dzięki czemu można skupić się na aspektach biznesowych / marketingowych, takich jak tworzenie i publikowanie świetnych treści.
 • Bezpieczeństwo : Większość zarządzanych usług hostingowych WordPress jest dostarczana z automatycznymi aktualizacjami wersji, automatycznymi naprawami luk w zabezpieczeniach WordPressa i regularnymi kopiami zapasowymi danych, które zapewniają dodatkową warstwę ochrony Twojej witryny. Daje to również spokój, ponieważ niekoniecznie musisz instalować i zarządzać złożonymi wtyczkami bezpieczeństwa, aby zapewnić bezpieczeństwo . Powinieneś również przeczytać ostateczny przewodnik bezpieczeństwa WordPressa, aby uzyskać więcej informacji. Nie musisz nic robić w php ani w innych językach programowania.
 • Szybkość : Większość renomowanych zarządzanych dostawców, takich jak WPEngine i Liquid Web, oferuje buforowanie treści na poziomie serwera, więc niekoniecznie musisz używać rozwiązań buforowania treści lub sieci dostarczania treści, aby przyspieszyć swoją witrynę.
 • Wsparcie ekspertów: na wypadek, gdybyś potrzebował pomocy w zakresie wydajności witryny WordPress, uzyskasz ekspercką pomoc WordPress od zespołu wsparcia. Pomogą zrobić transfer twojej witryny. Support jest bardzo ważny!

Wady:

 • Drogie : W porównaniu do hostingu współdzielonego te wersja hostowania jest dość droga w porównaniu do jakości.
 • Ograniczenia : Niektórzy zarządzani dostawcy hostingu , tacy jak WPEngine, nie pozwalają na używanie niektórych wtyczek, które mogą kolidować z ich usługą hostingową.
 • Tylko strony : Oczywiście na zarządzanym koncie hostingowym WordPress nie można zbudować witryny innej niż WordPress.

Teraz, gdy znasz dobrą i brzydką stronę hostingu swojej witryny  w zarządzanym środowisku hostingowym WordPress, następnym pytaniem, które możesz sobie zadać, jest to, czy potrzebujesz zarządzanego  dla swojej witryny.

Jeśli Twoja witryna przerasta istniejące środowisko hostingowe i ciągle musiałeś zatrudnić ekspertów  w celu optymalizacji witryny i danych, być może będziesz musiał wybrać zarządzaną usługę hostingową.

Z drugiej strony, jeśli jesteś początkującym użytkownikiem WordPress i chcesz szybko i łatwo zbudować witrynę, hosting dzielony może być najlepszym wyborem.

Ponieważ wszyscy główni dostawcy hostingu współdzielonego ułatwiają budowę witryny WordPress za pomocą kreatora instalacji jednym kliknięciem, hosting dzielony jest najlepszym rozwiązaniem dla początkujących – małych firm i klientów prywatnych..

Hosting WordPress: Prywatny Serwer Wirtualny

Hosting VPS to skrót od hostingu Virtual Private Server. Najlepszy hosting VPS daje większą moc i elastyczność na swojej stronie niż udostępnionego usługi.

VPS jest w zasadzie niezależną partycją fizycznego serwera. Jest to jedna z najlepszych wersji, ale również najdroższych dla ciebie jako klienta. Dzięki wirtualizacji tworzy wiele wirtualnych partycji fizycznego serwera, co pozwala skutecznie kontrolować własne zasoby i konfigurować je tak, jak chcesz.

Dostęp do serwerów i usługi jest jeszcze łatwiejszy w tym wypadku. Transfer plików jest możliwy o każdej porze i w dowolny sposób.

Podczas gdy nadal będziesz współdzielić zasoby serwera z innymi witrynami hostowanymi na tym samym serwerze fizycznym, VPS daje ci prawie taką samą kontrolę jak serwer dedykowany. Dostajesz także ogromną przepustowość i pamięć zarezerwowaną wyłącznie dla Twojej witryny.

Hosting VPS WordPress może być najlepszym wyborem dla stron internetowych, które szybko się rozwijają i budują same swój kod php, co również wymaga nadmiernej przepustowości i bezpieczeństwa poza wspólnym ekosystemem hostingu.

Co najlepsze, VPS jest skalowalny, co oznacza, że dostawca usług hostingowych może dostosować ilość miejsca na serwerze przydzieloną do Twojej witryny w miarę ewolucji potrzeb.

A może dedykowany?

Hostowanie witryny na dedykowanym serwerze może być dobrym wyborem, jeśli chcesz hostować witrynę o bardzo dużym natężeniu ruchu bez udostępniania jej zasobów innym użytkownikom. Korzystając z serwera dedykowanego, wynajmujesz cały serwer fizyczny tylko do hostowania witryny.

Oznacza to również, że masz pełną kontrolę nad serwerem, w tym wybranie systemu operacyjnego, sprzętu itp. Ponieważ wynajmujesz cały serwer, nie ma wątpliwości, że hosting dedykowanego serwera będzie kosztował o wiele więcej niż udostępnianie. oraz usługi hostingowe VPS.

Najlepszy hosting dedykowany jest mniej podatny na włamania i innymi zagrożeniami, transfer danych jest bezpieczniejszy. Jeśli nie chcesz zatrudniać administratora systemu, wysoce zalecane jest uzyskanie zarządzanego serwera dedykowanego.

Początki z hostingiem

Często pomijany, hosting jest jednym z kluczowych elementów każdej udanej strony internetowej. Wybranie najlepszego WordPressa dla Twoich potrzeb może poprawić SEO i zwiększyć sprzedaż. Dostępne są różne typy hostingu , takie jak bezpłatny, współdzielony, VPS, dedykowany i zarządzany hosting WordPress. W tym przewodniku pomożemy Ci wybrać najlepszy hosting WordPress dla Twojej witryny w ulubionej wersji.

Pc Software Advies to najlepsza darmowa strona z recenzjami hostingów, która otrzymuje wiele pozytywnych opinii. Pomagając wszystkim naszym użytkownikom i dzięki wieloletniemu doświadczeniu z firmami hostingowymi WordPress, wiemy, jak ważne jest wybranie najlepszej firmy hostingowej i szybkie wykonywanie jego kodu php..

Naszym celem w tym przewodniku jest podzielenie się doświadczeniem i spostrzeżeniami na temat rzeczy, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze firmy hostingowej dla swojej firmy.

Wymagania hostingu WordPress

Aby pomóc Ci podjąć właściwą decyzję, przeprowadziliśmy również porównanie najlepszych firm hostingowych, w tym testy szybkości, testy dostępności i testy niezawodności (przewiń, aby zobaczyć pełne porównanie). Jeśli spieszysz się, możesz po prostu zobaczyć powyższy ranking z naszą starannie dobraną listą najlepszych firm hostingowych WordPressa. Firmy te są konsekwentnie najlepszymi firmami hostingowymi w branży, jeśli chodzi o jakość i obsługę. Jakie są wymagania dotyczące WordPressa? Będziesz zaskoczony, gdy usłyszysz, że WordPress jest bardzo lekkim skryptem i jest kompatybilny z prawie wszystkimi dobrymi firmami hostingowymi. Proste wymagania stawiane przez WordPress to:

 • MySQL wersja 5.6 lub nowsza LUB MariaDB wersja 10.1 lub nowsza
 • Obsługa HTTPS (SSL)
 • PHP 7 lub nowsza

Ze względu na popularność wszystkie najlepsze firmy hostingowe oferują proste opcje instalacji WordPress za pomocą jednego kliknięcia bez ingerencji w PHP. Wszystkie firmy hostingowe WordPress wymienione w tym przewodniku oferują pełne wsparcie dla prowadzenia hostingu.

WordPress bez opłat

Istnieje bezpłatny hosting, ale prawie wszystkie mają jakiś haczyk, często jest to limitowany transfer.

Zwykle darmowy hosting WordPressa można znaleźć na forach internetowych lub w małych grupach. W większości przypadków są one zarządzane przez osobę, która odsprzedaje niewielką część swojego miejsca na serwerze, aby pokryć część przychodów.

Często haczykiem jest to, że musisz umieścić ich banery reklamowe na stronie. Niektórzy mogą poprosić Cię o umieszczenie linku tekstowego w stopce witryny. Ci ludzie sprzedadzą baner reklamowy lub link tekstowy, aby pokryć koszty wolnego miejsca wraz z kieszonkowym zysków.

Największym minusem posiadania darmowego hosta oprócz reklam jest to, że są niewiarygodne. Nigdy nie wiadomo, kiedy ta osoba przestanie oferować bezpłatną usługę. Mogą cię zawiesić w dowolnym momencie. Jeśli poważnie podchodzisz do swojej witryny lub firmy, unikaj darmowego hostingu za wszelką cenę.

Jakie dane wziąć pod uwagę?

Wybór odpowiedniego dla witryny jest bardzo ważny. Zdrowie Twojej witryny zależeć będzie od usługodawcy hostingowego, którego używasz.

Ale skąd wiesz, który jest najlepszym hostem 

Najlepszy hosting WP - szybkie podsumowanie

Rzuć okiem na naszą tabelę recenzji hostingu WordPressa, aby szybko podsumować.

Najlepiej wybrać usługę hostingową WordPress, która jest szybka, niedroga i obiecuje wysoką dostępność. Jeśli chcesz naszą rekomendację, zalecamy wybranie Bluehost. Bluehost jest nie tylko dostępny dla blogów i małych stron internetowych, ale jest również oficjalnie rekomendowany przez

Tomasz Raczek

Tomasz Raczek

Leave a Replay

Tomasz ma ponad 10-letnie doświadczenie w doradztwie hostingowym dla ponad 100 różnych użytkowników.

Webhosting Reviews

Follow Us

Schrijf je in voor de nieuwsbrief

Wij respecteren uw privacy

Scroll to Top