Najlepszy hosting współdzielony – co to jest? Lista i wyjaśnienie

Najlepszy hosting współdzielony featured image
Ostatnio zaktualizowany: 23/07/2021

Najlepsze hostingi współdzielone

Cloudways

4.9/5

od 10 USD

(miesięcznie)

WPX Hosting

4.5/5

od 20,83 USD

(miesięcznie)

Siteground

4.7/5

od 3.95 €

(miesięcznie)

SeoHost

4.7/5
od 4,00zł

(miesięcznie)

dHosting

4.6/5

od 16,70 zł

(miesięcznie)

Co to jest współdzielony hosting?

Przekonanie, że Twoja firma nie potrzebuje strony internetowej, jest złudzeniem. Każda firma potrzebuje obecności online, niezależnie od jej wielkości więc potrzebny jest jej hosting i przynajmniej prosta strona. Dobrze sprawdzi się najlepszy hosting współdzielony, który należy do jednej z tańszych usług.

Nie ma znaczenia, czy jesteś prezesem wielonarodowej korporacji, czy właścicielem kawiarni w sąsiedztwie, potrzebujesz strony internetowej, aby potencjalni klienci mogli kupować twoje produkty przez Internet lub przynajmniej dowiedzieć się więcej na temat zwykłego biznesu.

Nie zostawiaj potencjalnych pieniędzy na stole – strona w dzisiejszych czasach to podstawa. Często najtańszy hosting oferujący niewielkie zasoby (w tym cpu), załatwi sprawę. Nie potrzebujesz też dziesięciu domen. Wystarczy jedna, prosta. Niewielka, ale własna, przestrzeń – to wszystko. A ceny idą w dół… Dalej twoja firma nie posiada strony? To wręcz błąd!

W końcu atrakcyjna dla klientów, łatwa w użyciu i pouczająca strona może przyciągnąć nowych klientów. Tylko co warto wybrać?

Firma, która nie ma strony internetowej, może odejść od kontaktu – może nawet nie jest godna zaufania. Nie chcesz, aby twoja firma wpadła w obóz. WIelu klientów może zdecydować się na transfer do innej firmy.

Nawet najmniejsza firma powinna mieć witrynę (chociażby dla spokoju klientów), a to oznacza wybór usługi hostingu współdzielonego. Jeśli Twoja witryna ma skromne potrzeby i masz odpowiednio mały budżet, powinieneś sprawdzić udostępnioną usługę hostingu, którego ceny są bardzo atrakcyjne.

Pomożemy ci i podpowiemy co warto wybrać, które rozwiązanie jest odpowiednie.

dzielenie hostingu kable ethernet

Zobacz, jak testujemy usługi hostingowe

W przeciwieństwie do usług dedykowanego serwera hostingowego, który zasila jedną witrynę, wspólny serwer hostingowy mieści wiele witryn. Zaleta wspólnego hostingu? To jest tanie.

Wspólny hosting jest wyjątkowo przyjazny dla portfela; w większości przypadków możesz hostować witrynę na wspólnym serwerze za mniej niż 10 złotych brutto miesięcznie. Nie wierzysz? Wystarczy wybrać trochę tańszy wariant. Z drugiej strony hosting dedykowany może kosztować setki dolarów miesięcznie. Jeśli strona jest prosta, to taki koszt jest niepotrzebny.

Wada wspólnego hostingu? Potencjalna niestabilność witryny, ponieważ witryna dzieli zasoby procesora serwera z innymi witrynami. Na przykład, jeśli udostępniasz serwer, a jedna z witryn na tym serwerze ma gwałtowny wzrost ruchu, Twoje strony mogą ładować się powoli – lub wcale. Jeden fizyczny serwer posiada więc bardzo dużo witryn uruchomionych jednocześnie, co powoduje duże zużycie cpu. Mimo to współdzielony hosting to super przystępny sposób na uruchomienie witryny.

Najlepszy hosting współdzielony

To powiedziawszy, nie wszystkie firmy oferujące wspólne plany są sobie równe. Każdy hosting ma drobne różnice, dzięki czemu jest w czym wybierać. Jeśli masz możliwość – przeznacz na to trochę czasu. Możesz liczyć na nasze porady i trochę pomocy. Zależy nam by udało ci się wystartować stronę używając hostingu współdzielonego.

Łatwo wybrać coś niekorzystnego, dlatego radzimy się dobrze zastanowić. Szukając hostingu współdzielonego z pewnością natkniemy się na dużą liczbę ofert oferujących rzekomo ogromną ilość ram i dyski ssd. Oferty obiecują ponadczasowe możliwości konfiguracji i wsparcie przez 7 dni w tygodniu. Nie można pozwolić, by oczarowała nas pierwsza, lepsza firma.

Oczywiście nie wszystkie firmy pozwalają przechowywać pliki na swoich serwerach bez limitu miejsca, ale oferują różne miesięczne transfery danych, przechowywanie i inne funkcje. Nawet sposób, w jaki płacisz (z miesiąca na miesiąc w porównaniu z płatnościami rocznymi) może być również zupełnie inny. Większość współdzielonych hostów internetowych oferuje wiele planów, które reprezentują ich produkty niskiego, średniego i najwyższego poziomu.

Oczywiście za usługę wyższego poziomu zapłacisz więcej, ale zyskasz więcej funkcji. Poza tym jeśli będzie taka konieczność, transfer możesz zrobić w przyszłości. Hosty zazwyczaj dają zniżkę, jeśli zarejestrujesz się na abonament wielomiesięczny.

przewody w firmie hostingowej

Co wziąć pod uwagę

Powyższa tabela koncentruje się na hostach, które mogą pochwalić się najlepszymi udostępnianymi planami hostingu ze wszystkich usług, które sprawdziliśmy.

Warto zauważyć, że wielu współdzielonych hostów internetowych oferuje nieograniczone miesięczne transfery i przechowywanie danych, więc inne czynniki mogą pomóc Ci zdecydować, która usługa jest najlepsza dla Twojej firmy. Pamiętaj jednak, że w przypadku gdy będziesz polegać na nieograniczonej ilości czegokolwiek, przeczytaj mały druk, aby upewnić się, że nie ma żadnych problemów. Upewnij się, że twoja definicja nieograniczonej liczby jest zgodna z usługą hostingową.

Potem jest pytanie o system operacyjny. Potrzebujesz serwerów Windows? Serwery Linux? Najlepiej się rozejrzeć. Jeśli chodzi o systemy operacyjne dla serwerów, Linux jest zazwyczaj opcją domyślną. Mimo to niektóre usługi oferują hosting Linux lub Windows. Jeśli masz określone aplikacje po stronie serwera, które wymagają systemu Windows, takie jak SQL Server lub niestandardowa aplikacja napisana w .NET, musisz upewnić się, że Twój host obsługuje Windows. Ale nie daj się zastraszyć pomysłowi hosta Linuksa.

Obecnie większość usług zawierających hosting internetowy oferuje interfejs graficzny lub panel sterowania, aby uprościć administrowanie serwerem i zarządzanie witryną. W takim przypadku zamiast pisać w wierszu polecenia, klikniesz łatwo rozpoznawalne ikony, a hosting zostanie skonfigurowany.

Jaki hosting współdzielony? Obsługujący certyfikat ssl!

Istnieją pewne specyfikacje, których możesz nie znaleźć podczas przeglądania witryny hosta. Firmy prześcigają się by zdobyć co rok coraz więcej klientów. Ten marketing działa, bo zyskujemy coraz więcej za mniej.

Na przykład wielu hostów nie podaje ilości pamięci RAM oferowanej przez ich wspólne plany hostingowe. W takich przypadkach można bezpiecznie założyć, że całkowita ilość pamięci RAM jest mniejsza niż 1 GB, a dysk nie jest ssd. Radzimy wybrać pakiet, który wskazuje ilość dostępnej pamięci. Ceny są zbliżone, a lepiej mieć konkrety.

Kilka usług hostingowych oferuje wspólne plany premium, które oferują 1 GB pamięci RAM lub nieco więcej. Jeśli chcesz niezawodnej wydajności pod presją bez wydawania setek dolarów miesięcznie, spójrz na hosting wirtualnego serwera prywatnego (VPS).

Rejestracja w planie VPS zapewni Twojej przyszłej witrynie znaczną ilość zasobów komputerowych. Opłaty często są miesięczne lub z góry za rok, dzięki czemu cena jest trochę niższa, jednak transfer będzie utrudniony.

Będziesz także potrzebował hosta z responsywną obsługą bez limitu – 24/7. Fora, bazy wiedzy i samouczki są przydatnymi narzędziami, ale nie ma nic lepszego niż zdobycie innego człowieka na klaksonie (lub przynajmniej na czacie internetowym).

Z drugiej strony, jeśli chcesz stworzyć własną firmę hostingową, ale bez związanych z tym frustracji, sprawdź hosting dla sprzedawców.

Dla blogerów

Alternatywną formą wspólnego hostingu jest hosting WordPress. Ta opcja jest przeznaczona dla osób, które chcą budować swoje witryny z tyłu popularnego systemu zarządzania treścią WordPress (CMS), ale nie chcą zawracać sobie głowy mnóstwem funkcji zaplecza (takich jak aktualizacja aplikacji i CMS oraz włączenie automatyczne kopie zapasowe) i przywiązywać się do serwera na rok lub dłużej.

Zarządzane plany WordPress zazwyczaj mają funkcje bezpieczeństwa zaprojektowane w celu ochrony CMS przed nowymi rozwiązaniami. To właśnie blogerom sugerujemy wybrać ten hosting bez ścisłego limitu. Mogą liczyć na bezpieczeństwo i możliwość łatwej publikacji wpisów.

Niektóre hosty internetowe oferują zarządzany WordPress jako jeden z wielu pakietów hostingowych. Inni specjalizują się w hostingu WordPress i nie oferują dodatkowych planów hostingowych. Taka firma ma trochę mniejsze wzięcie poza sprecyzowanym hostingiem, jednak jeśli cena jest korzystna – może liczyć na zdobycie klientów.

hosting współdzielony wielu użytkowników

Uważaj na przestoje hostingu współdzielonego

Wszystkie wyżej wymienione funkcje są cenne dla hostingu, ale żadna z nich nie ma znaczenia dla czasu przestoju witryny.

Jeśli Twoja witryna nie działa, klienci lub klienci nie będą mogli Cię znaleźć ani uzyskać dostępu do Twoich produktów lub usług. Dostęp do udostępnianych przez ciebie treści i danych musi być całodobowy. Daje to klientom poczucie bezpieczeństwa.

Jak najbardziej warto dbać o dostępność i możliwość korzystania z twojej strony przez całą dobę. Hosting to nie tylko ilość pamięci ram i dobry procesor, czy nawet dyski ssd. Niezależnie od przypadku! Zwłaszcza jeśli mowa o hostingu w chmurze, który jest rozproszony na kilka lub nawet kilkanaście serwerów.

Niedawno dodaliśmy bardziej formalne monitorowanie czasu działania do naszego procesu recenzji, a wyniki pokazują, że większość hostów doskonale sobie radzi z utrzymywaniem twoich witryn. Jeśli nie, cierpią za to w naszych rankingach. Nawet jeśli wszystko zrobią dobrze, witryny z problemami z dyspozycyjnością nie kwalifikują się do najlepszych wyników. Wszystkie usługi doświadczają wzlotów i upadków, czasem z przyczyn niezależnych od nich. Witryny, które nie rozwiązują problemu, są odpowiednio karane.

Zacznij korzystać ze wspólnego hostingu

Założenie usługi strony internetowej nie jest łatwe, ale powyższa tabela daje solidne podstawy, na których można rozpocząć swoją podróż.

W przypadku gdy jesteś gotowy, aby wybrać świetną usługę hostingu, kliknij poniższe linki, aby przeczytać nasze pogłębione recenzje największych i najlepszych nazwisk w kosmosie.

Zalecamy zakup na rok, dzięki czemu kwota będzie niższa, a dostępna przestrzeń pozwoli na transfer większych plików i danych, a zasoby (RAM i CPU) będą ciut mocniejsze. Dzięki temu strona będzie szybsza, a hosting współdzielony okaże się nie taki zły.

Jeśli dopiero zaczynasz korzystać ze strony, sprawdź element startowy, Jak utworzyć stronę internetową i jak zarejestrować nazwę domeny dla swojej witryny. Najlepsze kursy do nauki tworzenia stron internetowych są kolejnym pouczającym punktem wyjścia.

Najlepsze współdzielone usługi przedstawione w poniższym podsumowaniu. Jeśli interesują cię inne typy hostingów – koniecznie sprawdź zestawienie najlepsza usługa hostingowa. Są tam wszystkie możliwe typy hostingów!

Ranking firm hostingowych

HostGator

Plusy: Różnorodność bogatych w funkcje i zasoby planów hostingowych. Doskonała oferta hostingu dzielonego. Udostępnia ssl. Dobry dla początkujących webmasterów. Przydatne oprogramowanie do tworzenia witryn. Dobra obsługa i pomoc od firmy. Znakomity okres pracy. Korzystne ceny.

Minusy: brak hostingu VPS w systemie Windows.

Konkluzja: HostGator to doskonała usługa hostingu, która jest prosta w obsłudze i po prostu działa. Oferuje szereg przydatnych planów dla klientów indywidualnych i małych firm. To nasz najlepszy wybór do wspólnego hostingu i ogólnie początkujących webmasterów. Oferta na rok jest tym bardziej korzystna. Poza tym wydajne, nowoczesne cpu.

Hostwinds

Plusy: Wspaniały okres sprawności w testowaniu. Firma ma doskonałe plany hostingowe dedykowane, dla sprzedawców i VPS. Dobra obsługa. Hosting serwerów Minecraft.

Minusy: nie każdy plan ma opcję z hostingiem serwera Windows.

Konkluzja: W tym przypadku Hostwinds to doskonała usługa hostingowa, która zawiera narzędzia potrzebne do tworzenia atrakcyjnych, funkcjonalnych stron internetowych. Jest to ogólnie najlepszy wybór, a plany hostingowe VPS i resellerów są szczególnie silne.

A2 Web Hosting

Plusy: Solidne pakiety hostingowe, szczególnie WordPress. Doskonała obsługa . Wspaniały okres pracy. Dobry plan zwrotu pieniędzy.

Minusy: nie każdy plan ma opcję serwera Windows. Stosunkowo drogi.

Podsumowując: W odniesieniu do innych firm, A2 to bogata w funkcje usługa hostingowa, która jest bardziej niż godna bycia fundamentem dla Twojej witryny, szczególnie jeśli chcesz korzystać z WordPress.

GoDaddy

Plusy: Doskonała obsługa  24/7. Serwery z systemem Windows i Linux. E-mail ściśle zintegrowany z aplikacjami Microsoft. Najbardziej zarządzany hosting WordPress. Dostępność SSL.

Minusy: brak domen w chmurze. Najbardziej skąpe domyślne plany e-mail. Brak możliwości wynajęcia na krócej niż rok.

Podsumowując: GoDaddy przekształciło się w dojrzałego i elastycznego dostawcę usług hostingowych, który oferuje mnóstwo narzędzi i usług, które zaspokajają większość potrzeb witryny.

DreamHost

Plusy: Silne funkcje bezpieczeństwa. Rozbudowane narzędzia do zarządzania domenami. Doskonałe oferty w chmurze bez limitu i z dużą ilością ram. Nieograniczone transfery danych miesięcznie. Hojna gwarancja zwrotu pieniędzy. Przydatna funkcja przemieszczania dzięki czemu proces trwa kilka minut.

Minusy: brak serwerów z systemem Windows. Brak prawdziwych planów hostingowych dla sprzedawców. Brak wsparcia telefonicznego.

Podsumowując: W tym przypadku DreamHost oferuje wyjątkowe funkcje, które powinny zadowolić większość doświadczonych użytkowników, a nowe łatwe w obsłudze narzędzie do budowania stron sprawia, że host jest również bardziej przyjazny dla początkujących.

InMotion

Plusy: Dobry okres pracy. Różnorodne typy hostingu. Wszystkie plany oferują nieograniczoną liczbę e-maili. Tani ssl. Długa gwarancja zwrotu pieniędzy. Łatwe w użyciu oprogramowanie do tworzenia stron internetowych. Dobra pomoc techniczna

Minusy: Brakuje konfiguracji serwerów Windows. Nie wszystkie plany mają opcje płatności z miesiąca na miesiąc.

Konkluzja: Porównując do pozostałych firm, InMotion to usługa hostingowa z wieloma funkcjami, ale brak serwerów Windows i kilka innych problemów sprawia, że nie jest to najlepszy pies hostingu.

AccuWeb

Plusy: gwiezdna dostępność. Doskonałe dedykowane plany, dzięki czemu można zaoszczędzić. Dobra obsługa i pomoc techniczna. Oferuje wybór serwerów Linux lub Windows.

Minusy: Brakuje nieograniczonej liczby wiadomości e-mail z kontami Windows. Brak dzielonych planów hostingu z miesiąca na miesiąc.

Konkluzja: W tym przypadku AccuWeb Hosting ma wiele przydatnych funkcji, w tym wspaniały okres bezawaryjnej pracy, obsługi klienta, dostęp do danych i opcji serwera, ale jego doskonałe dedykowane plany bez limitu i z dużą ilością ram są tam, gdzie ten host internetowy naprawdę przoduje.

FatCow

Plusy: Szeroka gama typów hostingu. Silny okres pracy strony. Doskonała obsługa klienta.

Minusy: brak serwerów z systemem Windows.

Konkluzja: usługa hostingowa w przypadku FatCow jest stabilna w naszych testach i ma doskonałą obsługę. Jest szczególnie dobry w hostingu współdzielonym i WordPress. Warto wybrać właśnie dla takiego zastosowania.

Hostinger

Plusy: doskonała obsługa klienta. Dobry okres sprawności podczas testowania. Ceny przyjazne dla portfela.

Minusy: brak dedykowanego hostingu. Nie każdy plan ma opcję Windows. Brak wsparcia telefonicznego. Podstawowy wspólny plan hostingowy oferuje tylko jedno konto e-mail.

Konkluzja: Hostinger to niezawodny, niedrogi hosting, który pomaga szybko rozpocząć działalność online. Na tle podobnych firm niestety brakuje wsparcia telefonicznego i dedykowanych planów hostingowych.

Ionos Web Hosting

Plusy: doskonała obsługa klienta. Niezawodny okres usług sprawności podczas testowania firmy. Oferuje podstawowe i zaawansowane pakiety. Serwery z systemem Linux lub Windows. Łatwe w użyciu narzędzia do tworzenia stron internetowych.

Minusy: Brakuje planów hostingowych dla sprzedawców. Stosunkowo skąpe opcje przechowywania – duża cena, nieduże możliwości transferu. Mocno ograniczona przestrzeń.

Konkluzja: usługa hostingowa w przypadku Ionos ma bogate narzędzia do tworzenia stron internetowych i doskonałe opcje obsługi klienta. Jest szczególnie dobry w hostingu w chmurze na dużą skalę, dla którego wygrywa wybór redakcji.

O naszym procesie sprawdzania hostingu - jak sprawdzamy hosty internetowe

W przeciwieństwie do darmowych stron, u konkretnej firmy kupując najlepszy hosting współdzielony, faktycznie rejestrujemy się i płacimy za hosting, nie za zasoby i cpu. Dzięki temu mamy większą pewność co do bezpieczeństwa naszych plików, a ceny zbliżonej do innych.

Rozbijamy informacje o dostępnych pakietach i usługach, ukrytych opłatach, metodach płatności i nie tylko. Kiedy patrzymy na hosta internetowego, zaczynamy od przeczytania jego warunków umowy, aby dowiedzieć się, czy istnieją jakieś ukryte, nieuczciwe warunki, o których konsumenci powinni wiedzieć.

Następnie sprawdzamy, jaką obsługę klienta oferują, czy to czat na żywo, telefon, bilet lub e-mail. Po uruchomieniu witryny testowej oceniamy interfejs użytkownika panelu sterowania hosta i całkowity  aktywacji. Wybierając hosting współdzielony ma to dość duże znaczenie.

Monitorujemy również wydajność naszej witryny, czyli ile czasu zajmuje pobranie danych z serwera, wykonanie skryptów przez cpu i załadowanie strony podłączając nasze nazwy domen, aby sprawdzić szybkość i dostępność.

Sprawdzamy, jak szybko strony ładują się w niektórych krajach i na niektórych urządzeniach działa. Nasze recenzje sprawdzają również jakość obsługi klienta dla każdego hosta. W rzeczywistości kontaktujemy się z każdym gospodarzem, aby zobaczyć, ile czasu zajmuje odpowiedź i czy są przyjaźni i pomocni. Warto wybrać mądrze

Dostępność hostingu

W oparciu o powyższe przypisujemy łączną ocenę dla każdej firmy w zakresie od 0 do 10

Jeśli chcesz przesłać własną recenzję hostingu, kliknij tutaj.

Dlaczego przestoju i ładowania mają znaczenie

Czas pracy i ładowania mają znaczenie, ponieważ wpływają na ruch, co z kolei najprawdopodobniej wpłynie na ogólne przychody.

Musisz obserwować oba te wskaźniki, ponieważ wskazują one na jakość skuteczności witryny. Czas bezawaryjności oznacza całkowity czas bezproblemowego uruchomienia witryny. Przestój oznacza okres, kiedy Twoja witryna jest offline i niedostępna dla odwiedzających i potencjalnych klientów.

Kiedy Twoja witryna nie działa, tracisz pieniądze.

przełączanie połączeń w serwerowni

Wydajność hostingu współdzielonego

Jednocześnie, jeśli masz wolny okres ładowania, Twój współczynnik odrzuceń będzie poza tabelą. Ludzie nie chcą wiecznie czekać na załadowanie stron internetowych. W rzeczywistości nie będą czekać dłużej niż 3 sekundy, jeśli będą korzystać z urządzenia mobilnego do przeglądania. Dzisiaj więcej wyświetleń stron dzieje się na urządzeniach mobilnych niż na komputerach.

Dlatego powinieneś się upewnić, że czasy ładowania są szybkie, a czas dostępności jest długi.

Czy hosting współdzielony ma sens?

Najlepszy hosting współdzielony składa się z wielu witryn na tym samym serwerze internetowym, którego właścicielem jest host.

Jest to z pewnością najpopularniejsza (i najtańsza) metoda hostingu. Jeśli Twoja witryna ma duży ruch, możesz nie chcieć korzystać z hostingu współdzielonego. Czasami zasoby nie są równo dzielone, jeśli chodzi o tę metodę hostingu. Warto w takim wypadku pomyśleć o tym rozwiązaniu.

Zwłaszcza, że zapewnia dość wysokie bezpieczeństwo i możliwość zmniejszenia kosztów. Jeśli zależy nam głównie na tym, by umieścić stronę do internetu – będzie do dobra decyzja. Ponadto możemy oczekiwać pomocy od dostawcy przez 7 dni w tygodniu. Warto, bo cena idzie wciąż w dół!

Serwer zapewnia zasoby, takie jak miejsce na dysku twardym SSD i pamięć RAM, przestrzeń do przechowywania plików i moc cpu. Zasoby te mogą ulec spowolnieniu, jeśli witryna, z którą udostępniasz serwer, odwiedza masę użytkowników lub ma nieprawidłowe kodowanie. Mocno obciążony CPU nie będzie wydajny dla żadnej strony.

Może to doprowadzić do awarii witryny lub wystąpienia bardzo wolnego czasu ładowania. Dlatego korzystaj z hostingu współdzielonego tylko wtedy, gdy Twoje przychody nie zależą od wydajności Twojej witryny (lub jeśli nie generujesz dużego ruchu).

Tomasz Raczek

Tomasz Raczek

Leave a Replay

Tomasz ma ponad 10-letnie doświadczenie w doradztwie hostingowym dla ponad 100 różnych użytkowników.

Webhosting Reviews

Follow Us

Schrijf je in voor de nieuwsbrief

Wij respecteren uw privacy

Scroll to Top