Najlepszy Linux Hosting – Jak wybrać serwery Ubuntu, Mint czy Arch?

Najlepszy linux hosting featured image
Ostatnio zaktualizowany: 04/07/2021

Najlepsze hostingi Linux

Cloudways

4.9/5

od 10 USD

(miesięcznie)

WPX Hosting

4.5/5

od 20,83 USD

(miesięcznie)

Siteground

4.7/5

od 3.95 €

(miesięcznie)

SeoHost

4.7/5
od 4,00zł

(miesięcznie)

dHosting

4.6/5

od 16,70 zł

(miesięcznie)

1. Hosting InMotion

Szybki i bogaty w funkcje hosting od niezawodnego dostawcy

InMotion Hosting to profesjonalny host systemu , który zapewnia wysoki poziom mocy i kontroli serwerów w całym swoim zakresie.

Hosting współdzielony InMotion zawiera wiele funkcji przyjaznych dla początkujących, na przykład – bezpłatną migrację strony internetowej, pakiet do tworzenia stron internetowych, regularne tworzenie kopii zapasowych – ale to dopiero początek. Bardziej doświadczeni użytkownicy będą zadowoleni z obsługi baz danych MySQL i PostreSQL, PHP 7, Ruby, Perl i Python, dostępu SSH i innych.

2. SiteGround

Potężny hosting Linuks dla wymagających użytkowników serwerów i dysków ssd

Każdy host twierdzi, że oferuje najlepszą możliwą pomoc techniczną, ale oddzielenie ekspertów od pretendentów nie zawsze jest łatwe. Jednym ze sposobów zidentyfikowania najbardziej kompetentnych dostawców jest sprawdzenie ich wysokiej klasy produktów.

Nie uzyskasz takiego samego poziomu wsparcia, jeśli kupujesz podstawowy pakiet hostingu dzielonego, ale wiedza o tym, że poziom wiedzy specjalistycznej jest dostępny gdzieś w firmie, może być przydatna.

3. Hostwinds

Wydajny hosting rozwiązań dla zaawansowanych użytkowników

Hosting Linuksa jest dostępny od prawie każdego, ale dostawca mniej niż serwer dedykowany jest często w pełni zarządzany przez dostawcę (konfiguruje, zarządza i utrzymuje system operacyjny i wszystkie jego komponenty za Ciebie). Jest to świetne dla początkujących wśród serwerów, ale bardziej doświadczeni użytkownicy mogą być sfrustrowani brakiem funkcji i kontroli.

Niezarządzane pakiety VPS firmy Hostwinds umożliwiają pełne przejęcie przestrzeni roboczej dla każdego klienta. Możesz wybierać spośród wielu systemów operacyjnych, w tym CentOS, Ubuntu, openSUSE, Debian i Fedora. Możesz dostosować php i skonfigurować system operacyjny, jak chcesz, skonfigurować własny schemat tworzenia kopii zapasowych na dysku ssd i wiele więcej.

4. Liquid Web

CentOS, Debian, Ubuntu? Wybierz swój

Częścią atrakcyjności hostingu serwerów Linuksa powinien być poziom kontroli nad środowiskiem pracy, ale nie dzieje się tak u każdego dostawcy. Często masz standardowe środowisko podstawowe – zazwyczaj CentOS i cPanel – bez standardowej możliwości wybierania czegokolwiek innego.

Liquid Web od lat zapewnia wysokiej jakości VPS i dedykowane pakiety hostingowe, a jednym z powodów tego sukcesu może być jego elastyczność. Cokolwiek szukasz, firma oferuje dogłębną kontrolę niskiego poziomu nad specyfikacjami twojego serwera.

5. OVH

Poznaj podstawy systemu Linux przy ograniczonym budżecie

Wybór odpowiedniego hosta dla tego rozwiązania może być trudny, zwłaszcza jeśli jesteś początkującym hostem i nie masz pewności, jakich funkcji możesz potrzebować.

Jedną z opcji jest zdobycie doświadczenia poprzez zarejestrowanie się w elastycznym hoście budżetowym, takim jak OVH. Firma nie ma najlepszego wsparcia i nie zalecamy korzystania z witryn o kluczowym znaczeniu dla biznesu, ale dostajesz ogromną sumę za swoje pieniądze i jest to bardzo tani sposób, aby dowiedzieć się więcej o opcjach Linuksa.

system operacyjny linux konsola

Jaki Linux będzie dobry do hostingu?

Czy na przykład potrzebujesz szerszego wyboru systemów operacyjnych serwerów? Plany OVH VPS obsługują Arch Linuks, CentOS 6, CentOS 7, Debian 7, Debian 8, Debian 9, Fedora 26, Ubuntu 14.04 Server i Ubuntu 16.04 Server, a także Kubuntu 14.04 Desktop, jeśli potrzebujesz interfejsu użytkownika.

Hosting jest wszędzie. Niezależnie od tego, czy szukasz prostego, współdzielonego konta hostingowego, czy potężnego serwera dedykowanego dla firmy, istnieje szansa, że najpierw zaoferujesz opcję opartą przez ten szybki system. Cena domen jest zazwyczaj korzystna.

Łatwość obsługi hostingu Linux

W wielu przypadkach możesz się tym nie przejmować. Jeśli Twoje potrzeby hostingowe są proste, prawdopodobnie wybierzesz konto na podstawie przydzielonej przestrzeni internetowej, przepustowości i podobnych funkcji – system operacyjny jest tak daleko na liście priorytetów większości ludzi, że często nie jest nawet wspomniany w tabelach porównawczych.

Ale jeśli jesteś doświadczonym użytkownikiem, wiesz więcej o Linuksie, a może potrzebujesz zbudować technicznie złożoną stronę internetową, na której masz pełną kontrolę nad wszystkim, to inna historia danych.

Możesz wybrać preferowaną dystrybucję lub panel sterowania. Możesz potrzebować większej kontroli nad serwerem i jego komponentami oraz stronę.

logo hostingu systemu operacyjnego linux

Usługi hostingowe i dostawcy

Hosty mogą dodawać różnego rodzaju gadżety ułatwiające rozpoczęcie pracy – zaporę ogniową, serwer pocztowy, prywatny DNS – i oferować wsparcie wysokiej jakości, aby utrzymać działanie witryny przez panel zarządzania.

Każdy host ma własne wyobrażenie o tym, co stanowi świetny pakiet dla systemu Linux, ale wymieniliśmy pięciu naszych ulubionych dostawców, aby wskazali właściwy kierunek dla domen. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej.

Hosting Linuksa w 2019 r. - pretendenci do najlepszej dostępnej usługi

Hosting Linuksa jest wszędzie i nie bez powodu. To niedrogie rozwiązanie hostingowe działa na oprogramowaniu typu open source i jako takie jest jedną z najbardziej elastycznych i niezawodnych opcji hostingu dostępnych obecnie.

Jednak sama ilość produktów hostingowych dla Linuksa może utrudnić wybór i dostęp do jednego.

Podczas eksploracji terenu hostingu w poszukiwaniu najlepszego dostawcy, oto kilka pytań, o których należy pamiętać:

Czy jego czasy działania i czasy ładowania serwerów odpowiadają Twoim upodobaniom? Czy tani hosting okaże się odpowiedni?

Czy oferuje instalację usług skryptu jednym kliknięciem?

Jakie środki ostrożności serwerów podejmuje?

Czy zapewnia bezpłatne kopie zapasowe i certyfikaty SSL?

Jaka cena cię interesuje?

To tylko przykład rozważań, które powinny pomóc w podjęciu decyzji, ale są one niezbędne, aby upewnić się, że w pełni mamy możliwości hostingu.

Zapoznaj się z naszymi najlepszymi rankingami witryn hostingowych Linux poniżej, aby rozpocząć i przejrzyj nasze obszerne recenzje ekspertów i konsumentów dotyczące usług hostingowych , aby znaleźć najlepszą dla Ciebie:

Co to jest Hosting Linux?

Linuks to grupa bezpłatnych systemów operacyjnych z otwartym oprogramowaniem. Podobnie jak poprzednik UNIX, oprogramowanie open source dla Linuksa jest pośrednikiem między aplikacją komputera i oprogramowaniem systemowym a sprzętem napędzającym te programy.

Jako oferta typu open source dająca szybkość pozwala bawić się kodem źródłowym, aby tworzyć naprawdę wyjątkowe strony internetowe. Cena jest granicą, jeśli chodzi o dodawanie i ulepszanie witryny za pomocą innych produktów o otwartym kodzie źródłowym, od zaawansowanej analizy przez bazy danych po repozytoria GIT i nie tylko.

Uwielbiany przez programistów za ciągłą ewolucję i elastyczność, firma będący wynikiem wkładu oddanej globalnej społeczności,  jest jednym z najpopularniejszych i najpopularniejszych systemów operacyjnych na świecie.

hosting linux online

Dlaczego potrzebujesz hostingu dla systemu Linux?

Hosting Linuksa jest jednym z najpopularniejszych rodzajów dostępnych z dobrych powodów. Pomimo dziesięcioleci dostępności firmy, oczywiście pozostaje open source, dzięki czemu jest opłacalny i daje większą kontrolę nad zapleczem Twojej witryny.

Podobnie, charakter open source oznacza, że jest kompatybilny z ogromną większością aplikacji i narzędzi CMS, które programiści muszą tworzyć. Warto również pamiętać, że niektóre hosty Linuksa są bardziej hojne niż inne dzięki swojemu zestawowi narzędzi programistycznych, więc szukaj hostów, które zawierają takie funkcje, jak instalacja skryptów jednym kliknięciem i dostęp GIT.

Hosting Linuksa jest również znany ze swojej elastyczności, często oferując funkcje takie jak wiele wersji PHP, różne opcje baz danych poza MySQL oraz szeroki wybór paneli sterowania, takich jak Plesk i cPanel.

Co najważniejsze, Najlepsze systemy mają jedną z największych społeczności na świecie. Oznacza to, że technologia, która za tym stoi, jest stale dopracowywana, ulepszana, przerabiana i uzupełniana. Ponieważ jest tak modułowy, możesz dodawać własne dodatki (jeśli jesteś ekspertem) lub skorzystać z tysięcy dostępnych projektów, aby ulepszyć swój hosting.

Jakie są zalety hostingu w systemie Linux?

Masz swobodę konfiguracji swojego zaplecza: jest to jedna z największych korzyści, jakie możesz uzyskać z Linuksa. W przeciwieństwie do niektórych bardziej restrykcyjnych systemów operacyjnych,  daje pełną kontrolę na stronie i pozwala zbudować witrynę dokładnie tak, jak chcesz na czas. Co ważniejsze, możesz dostosowywać i dostosowywać obszary serwerów, które nie działają tak, jak powinny.

Twoja witryna jest (dość) bezpieczna od cyber-wandali: ponieważ jest tak powszechna w świecie hostingu, serwery klientów zostały wyposażone w wiele funkcji bezpieczeństwa. Oznacza to, że chociaż witryna nie jest całkowicie zablokowana przed atakami, prawdopodobnie będzie niezwykle bezpieczna tak długo, jak będzie online.

Możesz spodziewać się krótkich czasów ładowania i przestojów: pozwala na lekką konstrukcję i aplikacje php, aby działały na nim płynnie. W rezultacie powstał serwer, który przyspiesza ładowanie dzięki dostosowanemu buforowaniu i niezawodnym witrynom, które często się nie zawieszają.

Jakie czynniki należy wziąć pod uwagę w przypadku hostingu w systemie Linux

Czy kompromitujesz funkcje cenowe? Hosting Linuksa znany jest z bardzo konkurencyjnych cen, co stanowi – przynajmniej częściowo – jego trwałą popularność. 

Zanim zarejestrujesz się w najtańszym abonamencie sieci, sprawdź jednak, czy plan alokuje wystarczającą przepustowość i miejsce na dysku do obsługi średniego ruchu w witrynie, a jego zestaw firmy narzędzi programistycznych zawiera potrzebne funkcje.

Szczegóły wsparcia obsługi

Czy jego wsparcie jest solidne? To prawda – namiętna społeczność internetowa Linuksa to fantastyczne źródło samodzielnego rozwiązywania problemów i uzyskiwania wsparcia od rówieśników. Mimo to istnieją informacje i inne aspekty hostingu Linuxa poza jego serwerami i istnieje prawdopodobieństwo, że będziesz potrzebował zespołu wsparcia hosta i szybkość, który przeprowadzi cię przez problemy związane z twoim kontem usług.

Dobrą wiadomością jest to, że niektóre strony z najtańszych serwerów, najbardziej podstawowych planów oferują całodobową pomoc techniczną serwerów, z telefonem, pocztą e-mail i kanałami czatu na żywo łączącymi Cię z ekspertem – wystarczy poszukać tych planów.

Czy hosting Linuks jest lepszy niż Windows?ks

Czy jesteś zadowolony z wersji testów ładowania i bezawaryjności? Zapewnienie, że Twoja witryna jest prawie zawsze online i że czasy jej ładowania są bardzo szybkie, jest jednym z pierwszych krytycznych kroków w przyciąganiu i utrzymywaniu czytelników lub klientów.

Jeśli Twoja witryna ładuje się tylko nieznacznie wolniej niż konkurenci, istnieje duża szansa, że tracisz potencjalnych, a nawet regularnych odbiorców serwerów. To samo dotyczy częstych zakłóceń usług – jeśli klienci mają trudności z dostępem do Twojej witryny, prawdopodobnie zabiorą swoją firmę w inne miejsce.

Czy Twoja witryna zależy od oprogramowania Microsoft? Przepraszam, ale musimy zapytać. Jeśli jesteś głęboko zaangażowany w produkty Microsoft, takie jak .NET lub MS Access, rozwiązanie hostingowe dla systemu prawdopodobnie nie jest odpowiednie.

Wybierz najlepszy hosting dla Linuxa

Niezależnie od tego, czy budujesz kolejny duży sklep e-commerce, czy prowadzisz rewolucyjny blog, najpierw musisz znaleźć platformę hostingową, która w pełni zaspokoi potrzeby Twojej witryny.

Nie szukasz rozwiązania Linuxowego? Spokojna głowa, opisaliśmy także wiele innych rozwiązań. Pełną listę zobaczysz na stronie najlepszej usługi hostowania.

Serwery firmy Linux z otwartym kodem źródłowym umożliwiają tworzenie unikatowych zaplecza i interfejsów, ale serwery to tylko jedna część większego doświadczenia w zakresie hostingu w systemie . Zapraszamy do zapoznania się z naszymi recenzjami hostingu Linuxa, który oferuje stabilność w najlepszym dla Ciebie rozwiązaniu hostingowym

Tomasz Raczek

Tomasz Raczek

Leave a Replay

Tomasz ma ponad 10-letnie doświadczenie w doradztwie hostingowym dla ponad 100 różnych użytkowników.

Webhosting Reviews

Follow Us

Schrijf je in voor de nieuwsbrief

Wij respecteren uw privacy

Scroll to Top