Najlepszy tani hosting – wybieramy dobry i niezawodny!

najlepszy tani hosting featured image
Ostatnio zaktualizowany: 12/07/2021

Najlepsze tanie hostingi

Cloudways

4.9/5

od 10 USD

(miesięcznie)

WPX Hosting

4.5/5

od 20,83 USD

(miesięcznie)

Siteground

4.7/5

od 3.95 €

(miesięcznie)

SeoHost

4.7/5
od 4,00zł

(miesięcznie)

dHosting

4.6/5

od 16,70 zł

(miesięcznie)

Każda firma – od małych jednoosobowych firm po rozległe, wielomilionowe przedsiębiorstwa – potrzebuje strony internetowej, więc potrzebny jest im hosting bez limitu dostępu do bloga, czy też nawet wizytówki.

W świecie, w którym zawsze istnieje łączność, bardzo ważna jest obecność w sieci, która wyświetla przynajmniej podstawowe informacje biznesowe. Często pierwszy hosting to właśnie któraś z tańszych opcji. Dobry wybór hostingu sprawi, że twoja pierwsza strona będzie pozytywnym doświadczeniem.

Ten wpis dotyczy najtańszych serwisów, jednak poruszyliśmy jednak inne typy hostingów. Pełen spis znajduje się w naszym spisie, najlepsza usługa hostingowa.

Co to jest hosting www?

Najpierw zdefiniujmy ogólnie serwer internetowy udostępniany przez hostingi. Host to firma z serwerami, których używasz do przechowywania i dostarczania plików, które składają się na twoją stronę dzięki której możesz zdobyć klientów. Dzięki dzieleniu na wirtualne serwery, możliwy do uzyskania jest tani hosting.

Duża firma może przelewać setki dolarów rocznie dla firmy hostingowych na dedykowany hosting bez limitów transferu danych lub hosting wirtualny serwer prywatny (VPS), ale istnieje wiele hostów zaprojektowanych specjalnie dla bardzo małych firm oferujących dla swoich użytkowników pakiet mini – czasem z limitem transferu danych, również z umową na rok lub rozliczaniem co miesiąc. Takie domeny oparte są o droższe konta, w które warto zainwestować jako klient firmowy. 

Nie musisz się martwić, gdyż nawet tanie oferty zawierają certyfikat ssl, a cena bywa okazyjna – zwłaszcza na pierwszy okres rozliczeniowy…

Czasami w przypadku gdy potrzebujesz prostej oferty, czyli strony z listą godzin i lokalizacji, może z niewielką funkcjonalnością blogowania, aby zachować ciekawość – a czasem to wszystko, na co możesz sobie pozwolić. Swoją stronę zainstalujesz w kilka minut i za nieduże pieniądze. Dodatkowo na serwerze w Polsce. Warto dobrze poszukać, żeby potem bez limitu korzystać z zakupionych usług.

Zobacz jak testujemy tani hosting

Właśnie na tym skupiają się zgromadzone tutaj usługi hostingowe – są to dobre, funkcjonalne firmy oferujące najlepszy tani hosting i certyfikat ssl, które sprawią, że Twoja witryna będzie online z minimalnym uszkodzeniem portfela i wysokiem bezpieczeństwem twojej strony i baz danych. Twój kod php obsługujący bloga stanie się bezpieczny. To wszystko możemy docenić.

Ale jak tanio? Jaka cena rocznie za serwer i najlepszy hosting będzie dobra? Rok to nie wieczność (chyba że w razie awarii dla twoich klientów), dlatego bądź sceptyczny przeglądając oferty. Chyba największą zaletą tego hostingu będzie niska cena netto.

Nie zapominaj o zasadach bezpieczeństwa własnych danych! Kilku operatorów prowadzi dość nieuczciwą praktykę, ukazując cenę za miesiąc, jednak w rzeczywistości uzyskuje się ją po kilku latach współpracy.

Ceny na naszej liście taniego hostingu oparte są na regularnych cenach miesięcznych lub rocznych, bez rabatów dla planów startowych i promocji domen. Według naszych danych zazwyczaj pakiet zawiera certyfikat ssl, usługi poczty i pomoc i wsparcie dla kont klienckich (w kilku przypadkach niestety tylko w tygodniu).

Niektóre budżety są naprawdę napięte i potrzeba taniego hostingu na już (na przykład do instalacji wordpress), a niektóre projekty mogą nie trwać rok i firma potrzebuje dobry hosting bez limitu transferu danych oraz domenę na teraz.

Bez czekania kilku dni na instalację. Idealny ekspresowy hosting jest możliwy, w dodatku bez limitu miejsca na dysku ssd i bazie mysql. Posiada również darmowy miesięczny (lub częstszy) backup i przywracanie strony bez problemu.

Musisz również wybrać taką opcję, która ma odpowiednie zasoby sieci dla twojego cms (w zależności czego używa twoja firma, na przykład wordpress). Naszym zdaniem najlepiej też jeśli firma oferuje w pakiecie połączenie ssh za darmo.

Naszym punktem granicznym dla uwzględnienia w tej tabeli jest to, że dostawca musi pobierać od klientów nie więcej niż 17 złotych netto miesięcznie lub 107 złotych netto rocznie. Będziemy uradowani również z domeny w pakiecie. Liczby nie kłamią, zwłaszcza na tym rynku.

Funkcje - co hosting stron ma do zaoferowania?

Utworzenie strony internetowej z własną domeną i ssl oraz obsługą poczty jest łatwe, a co najważniejsze, nie musi być drogie. Warto więc porównać oferty. Nawet jeśli bazuje na dyskach ssd. Zwłaszcza jeśli użyjemy instalator, do którego dostęp oferuje nam dostawca. Dane kont będą bezpieczne dzięki certyfikatom na określoną ilość dni! Czy potrzebujesz poczty i serwera e-mail, oprogramowania do blogowania, marketingu e-mailowego, handlu elektronicznego i udostępniania plików przez własne serwery?

Fajnie jest mieć często zadawane pytania i fora, ale gdy jest trzecia nad ranem, a Twoja strona internetowa jest nieosiągalna, hosting nie działa, chcesz, aby ktoś był dostępny od razu, bo liczba klientów maleje, a czas leci. Poszukaj pomocy technicznej wysokiej jakości i dostępu do ftp 24/7 przez cały rok, a nie tylko 5 dni w tygodniu.

Szybki kontakt to najlepsze rozwiązanie jeśli chodzi obecnie o wybór serwisu. Masz duże pole do popisu i dużą ilość ofert do wyboru. Twój hosting ma być sprawny.

Przeczytaj, co daje najtańszy hosting

Tani hosting jest dobry, bo jest tani. I dlatego oszczędziliśmy twój czas, przedstawiając kilka firm, które zasługują na zaufanie. Dobra firma to połowa sukcesu.

Najlepszy tani hosting wyklucza potężne i stosunkowo drogie opcje dedykowanego i darmową domenę przeznaczone dla dużych firm. Zamiast tego jako klient musisz wybrać plan hostingowy.

Nie pozwól jednak, aby „udostępniony” kawałek Cię martwił przez wiele dni, ponieważ nie możesz zajrzeć do baz danych innych użytkowników i nikt inny nie może ich dotknąć.

Korzyść? Udostępnianie dla małych firm przestrzeni ssd i baz danych którą posiada pojedynczy serwer przekłada się na niskie ceny dla wszystkich. Ilości usług hostingowych są więc korzystne i nie najgorszej jakości. Taki hosting polecany jest na krótkoterminowe zastosowania – raczej nie dłużej niż rok, dla taniej domeny.

Minusem? Strony w sąsiedztwie, które zużywają rocznie zbyt wiele zasobów, mogą powodować, że witryna będzie działać z mniej niż szczytową wydajnością. Czasem mogą nawet ulec awarii. Jeśli serwer nie znajduje się w Polsce, to tym bardziej możesz zawieść się jego prędkością wykonywania kodu php twoich stron…

Zoptymalizowane oferta na usługi hostingowe pozwala założyć i prowadzić blog przy minimalnym wysiłku. Jeśli podstawową funkcją witryny firmy jest bycie blogiem, zrób dla swojego portfela przysługę i nie zawracaj sobie głowy udostępnianymi planami serwera lub innymi rodzajami hostowania i udostępniania ssl, w dodatku na małą ilość dni i ograniczoną pojemność bazy (oraz przestrzeni na pliki).

Jedną z rzeczy, których nauczyliśmy się podczas przeglądania usług hostingu, jest to, że czytamy drobne teksty które umieszcza cwana firma małą czcionką, szczególnie jeśli martwisz się o utrzymanie niskich cen.

Limitowany transfer czy ilość zapytań do bazy to nieuczciwy i ukryty zabieg. Nie daj się skusić promocji, nie oszczędzisz w ten sposób pieniędzy ani czasu.

Często funkcje typu instalator skryptów są dodatkowo płatne. Instalator to program, który tworzy dla nas pliki wybranych przez nas skryptów (na przykład joomla). Inną chytrą praktyką jest reklamowanie braku limitu miejsca. Jest to prawda, ale dla naszego konta przypisany jest limit transferu.

W efekcie ani nie wgramy większych folderów, ani nie zrobimy backup. On też nie zawsze jest darmowy. Jest to jedna z większych wad tanich hostingów. Generalnie, ze zrobieniem kopii raczej nie będzie problemu. Ale bywa to po prostu płatne – takie są prawa rynku.

Dotyczy to ofert w Polsce jak i na świecie. Dyski darmowe nie są, ale akurat ten aspekt mógłby być darmowy.

Nie daj się zwieść dużym czcionkom reklamującym miesięczną opłatę i nieograniczonym ilościom transferu danych – pełnoprawnych hostingów za darmo. Na rynku jest wiele produktów z dobrą reklamą, a później w efekcie jest jak jest.

Upewnij się, że konkretny poziom rzeczywiście oferuje to, czego potrzebujesz jako klient, w końcu udostępnisz tam swoje pliki. U nieuczciwych sprzedawców, często utrudnione jest wsparcie.

Niektóre firmy oferujące hosting naliczają dodatkowe opłaty za narzędzia, których możesz użyć do zaprojektowania swojej witryny i podpięcia domen. Inni gospodarze kont wymagają podpisania kilku letniej umowy hostingowej w celu uzyskania tak niskiej ceny miesięcznej brutto za pakiet ssd zawierający domenę.. Lub cena jest wprowadzająca, a po miesiącu powrócisz do wyższej ceny brutto.

kable internetowe w firmie hostingowej

Dopóki nie dowiesz się, jakich funkcji internetowych potrzebujesz i jak szybko planujesz się rozwijać, nie angażuj się w plany na cały rok. Nie będziemy wtedy też w stanie oszacować ile to kosztuje. Hosting to wbrew pozorom inwestycja. Decydując się na przykład na wybór hostingów wordpress, zobacz jakie ten panel ma wymagania dotyczące konta i dostępnej powierzchni

Wyżej wymienione funkcje są cenne dla wygody kiedy wybieramy serwer i hosting, ale żadna z nich nie odpowiada znaczeniu okresu bezawaryjnego działania witryny. Dobry pakiet hostingu powinien obejmować taką funkcję.

Jeśli Twoja witryna nie działa, nie masz dostępu do hostingu klienci lub klienci nie będą mogli Cię znaleźć ani uzyskać dostępu do Twoich produktów lub usług. Każdy klient odwrócony jest potencjalnie utracony ze sprzedaży, a strona nie zarabia. Jest jeszcze gorzje kiedy musisz długo czekać na pomoc

Tani a za razem najlepszy hosting współdzielony to konfiguracja, w której firma hostingowa jeden serwer dzieli na wiele witryn i domen z ceryfikatami ssl. Serwery ulegają wtedy dużemu obciążeniu

Wielu hostów ma kilka poziomów usług na różną ilość dni, na przykład dyski ssd, a z funkcjami wprowadzającymi w pakietach startowych i rozszerzonymi ofertami w droższych planach, na przykład limitowany transfer danych.

Liczba dni pracy jest ważna, nawet w przypadku taniego serwera internetowego.Twoja firma nie może sobie pozwolić na przestój w przypadku awarii serwera. Twoi klienci chcą mieć swoje dane i dostęp do stron internetowych w każdej chwili! Nie pozwól stronie, by była niedostępna.

Nie zawsze niska cena to wysoka jakość!

Niedawno dodaliśmy monitorowanie czasu dostępności domen względem ostatnich 30 dni do naszego procesu recenzji, a wyniki pokazują, że większość hostów doskonale sobie radzi z utrzymywaniem witryn. Swoją notę zawdzięczają rozwojowi oprogramowania monitorującego.

Nawet jeśli wyróżniają się na wszystkich innych płaszczyznach hostingu, z problemami z dyspozycyjnością nie kwalifikują się jako najlepsze usługi.

Nie musisz majsterkować ani znać się na konfiguracji serwera i domen dzięki gotowym pakietom usług dostawców. Dostajes gotowe dane do kont i w ciągu mniej niż kilku dni firmy tworzą stronę dla twojej domeny.

Jeśli twoim głównym celem jest tania usługa i domena na rok, a twoje potrzeby są skromne, masz alternatywę dla hostów wymienionych w tej tabeli: twórców stron.

Jeśli nie zależy Ci na posiadaniu własnej domeny i nie chcesz robić wielu przeróbek po stronie serwera, powinieneś naprawdę rozważyć jednego z tych twórców stron, ponieważ pozwalają one tworzyć zaskakująco atrakcyjne, ale funkcjonalne witryny hostowane pod ich domenami.

Web hosting za grosze jest coraz popularniejszy

Nie wszystkie tanie hosty internetowe są sobie równe. Na przykład niektóre z serwerów mają przydział transferu danych i ograniczenia pamięci, które warto zbadać. Przeczytaj także drobny druk dla nieograniczonej liczby ofert. Inne usługi ograniczają możliwości korzystania z aplikacji.

Wybór hosta zależy całkowicie od tego, jak zamierzasz go używać – i od budżetu. Jeśli jesteś gotowy, aby wybrać świetną usługę hostingu, która jest również tania, kliknij poniższe linki, aby sprawdzić nasze szczegółowe recenzje najlepszych nazwisk w kosmosie.

laptop monitor w pokoju

Domena i hosting - tani i dobry czyli porównanie

HostGator

Plusy: Różnorodność bogatych w funkcje planów hostingowych. Doskonała oferta dzielonego. Dobry dla początkujących webmasterów. Przydatne oprogramowanie do tworzenia witryn. Dobra obsługa klienta. Znakomity okres pracy.

Minusy: nie ma VPS w systemie Windows.

Podsumowując: HostGator to doskonała usługa , która jest prosta w obsłudze i oferuje szereg przydatnych planów dla klientów indywidualnych i małych firm. To nasz najlepszy wybór do wspólnego i ogólnie początkujących webmasterów.

DreamHost

Plusy: Silne funkcje bezpieczeństwa. Rozbudowane narzędzia do zarządzania domenami. Doskonałe oferty w chmurze. Nieograniczone transfery danych miesięcznie. Hojna gwarancja zwrotu pieniędzy. Przydatna funkcja przemieszczania .

Minusy: Nie ma serwerów z systemem Windows. Nie ma prawdziwych planów hostingowych dla sprzedawców. Nie ma wsparcia telefonicznego.

Podsumowując: DreamHost oferuje wyjątkowe funkcje, które powinny zadowolić większość doświadczonych użytkowników, a nowe łatwe w obsłudze narzędzie do budowania stron sprawia, że host jest również bardziej przyjazny dla początkujących.

Domain.com

Plusy: Solidne pakiety współdzielone, odsprzedawcy, VPS i WordPress. Oferuje zarówno serwery Linux, jak i Windows. Jakość obsługi klienta.

Minusy: brak opcji chmury lub dedykowanego serwera. Brakuje miesięcznych planów. Brak zniżek na zobowiązania długoterminowe.

Konkluzja: usługa hostingowa Domain.com zapewnia solidne narzędzia do szybkiego rozpoczęcia działalności online, ale brak dedykowanych serwerów może pewnego dnia zahamować rozwój Twojej witryny.

Hostinger

Plusy: doskonała obsługa klienta. Dobra sprawność podczas testowania. Ceny przyjazne dla portfela.

Minusy: brak dedykowanego hostu. Nie każdy plan ma opcję Windows. Brak wsparcia telefonicznego. Podstawowy wspólny plan hostingowy oferuje tylko jedno konto e-mail.

Konkluzja: Hostinger to niezawodny, niedrogi hosting, który pomaga szybko rozpocząć działalność online. Niestety brakuje wsparcia telefonicznego i dedykowanych planów hostingowych.

Najtańszy hosting stron www

Twoje pierwsze pytanie brzmi prawdopodobnie: „w jaki sposób tani hosting internetowe może zaoferować najniższe ceny, podczas gdy inne opcje pobierają 30 USD + miesięcznie?”

Oto, w jaki sposób tani dostawcy hostingu obniżają koszty:

  • Hosting współdzielony. W przypadku tego typu hostingu będziesz udostępniać zasoby serwera innym osobom, a wydajność może nie być tak dobra, jak droższe hosty. Wirtualne serwery prywatne (VPS) i hosting w chmurze zazwyczaj oferują lepszą wydajność, ale po wyższej cenie.
  • Nie tyle funkcji o wartości dodanej, co droższe urządzenia. Podczas gdy droższe zarządzane hosty mogą oferować takie funkcje, jak automatyczne kopie zapasowe i witryny przejściowe, tani hosting jest zwykle nieco bardziej prosty i może mieć limitowany transfer.
  • Długie zobowiązania, aby uzyskać najniższe ceny. Zazwyczaj musisz zobowiązać się do co najmniej roku hostingu. A jeśli chcesz najniższej reklamowanej stawki, musisz zobowiązać się do ~ 3 lat.
  • Ceny promocyjne. Zazwyczaj najtańsze ceny dotyczą tylko pierwszego cyklu rozliczeniowego. Po tym cena jest normalna.

Najlepsi dostawcy

Oto najlepsza tanich dostawców hostingu i domen, a także szczegółowe porównanie planów hostingowych oraz ssl które oferuja konkretna firma. Internet stał się jedną z naszych podstawowych potrzeb.

Znam ludzi, którzy potrafią żyć kilka dni bez wody i jedzenia, ale nie mogą myśleć o godzinie bez internetu, są online przez 7 dni w tygodniu – jak serwer.

Tomasz Raczek

Tomasz Raczek

Leave a Replay

Tomasz ma ponad 10-letnie doświadczenie w doradztwie hostingowym dla ponad 100 różnych użytkowników.

Webhosting Reviews

Follow Us

Schrijf je in voor de nieuwsbrief

Wij respecteren uw privacy

Scroll to Top