Najlepszy VPS hosting – Czy wybrać najtańszy wirtualny serwer?

Najlepszy vps hosting featured image
Ostatnio zaktualizowany: 08/07/2021

Najlepsze VPS hostingi

Cloudways

4.9/5

od 10 USD

(miesięcznie)

WPX Hosting

4.5/5

od 20,83 USD

(miesięcznie)

Siteground

4.7/5

od 3.95 €

(miesięcznie)

SeoHost

4.7/5
od 4,00zł

(miesięcznie)

dHosting

4.6/5

od 16,70 zł

(miesięcznie)

Serwery VPS to rozwiązanie, które cieszy się ogromnym powodzeniem z racji na połączenie plusów dwóch rozwiązań. Z tego powodu przygotowaliśmy zestawienie – najlepsze serwery VPS:

1. HostGator

Plusy: Różnorodność strony w bogatych w funkcje planów hostingowych. Doskonała oferta z hostingiem dzielonym. Serwer dobry dla początkujących webmasterów. Przydatne oprogramowanie do tworzenia witryn. Możesz zacząć bez wiedzy i doświadczenia. Dobra obsługa klienta. Znakomite czasy pracy VPS.

Minusy: brak hostingu VPS w systemie Windows.

Konkluzja: HostGator to doskonała usługa hostingu VPS, która jest prosta w obsłudze i oferuje szereg przydatnych planów dla klientów indywidualnych i małych firm. To nasz wybór do usługi wspólnego hostingu i ogólnie początkujących webmasterów. Warto go wybrać do wszelkich zastosowań.

2. Hostwinds

Zalety: Wspaniały czas bezczynności podczas testowania usługi. Doskonałe plany hostingowe dedykowane, serwer dla sprzedawców i serwer VPS. Dobra obsługa klienta. Hosting serwerów Minecraft.

Minusy: nie każdy plan ma opcję serwera Windows.

Konkluzja: Hostwinds to doskonała usługa hostingowa VPS, która zawiera narzędzia potrzebne do tworzenia atrakcyjnych, funkcjonalnych stron. Jest to ogólnie dobry wybór, a plany hostingowe VPS i resellerów są szczególnie silne.

3. GoDaddy

Plusy: doskonała obsługa klienta 24/7. Serwery z systemem Windows i Linux. E-mail ściśle zintegrowany z aplikacjami Microsoft. Zarządzany hosting WordPress – możesz postawić go w kilka minut. Dobre ceny.

Minusy: brak pakietu z hostingiem VPS w chmurze. Skąpe domyślne plany e-mail.

Konkluzja: GoDaddy przekształciło się w dojrzałego i elastycznego dostawcę usług hostingowych, który oferuje mnóstwo narzędzi i usług, które zaspokajają większość potrzeb witryny.

4. Liquid Web Server

Plusy: doskonałe pakiety dedykowane, serwer VPS, chmurowe i dla sprzedawców. Sporowane plany VPS. Wysokiej klasy specyfikacje. Znakomita obsługa klienta i czas sprawności w testach. Ceny jest zrozumiała, kiedy jest się dobrym hostingiem VPS. Możesz wybierać wśród wielu konfiguracji. Dostępność Windows.

Minusy: brak wspólnych planów hostingowych VPS. Kosztowny.

Konkluzja: Liquid Web jest drogim serwerem i nie ma wspólnego hostingu, ale jest to elastyczny, bogaty w funkcje hosting online z doskonałą obsługą klienta.

5. Dreamhost

Plusy: Silne funkcje bezpieczeństwa. Rozbudowane narzędzia do zarządzania domenami. Doskonałe oferty hostingu w chmurze. Nieograniczone transfery danych miesięcznie. Hojna gwarancja zwrotu pieniędzy. Przydatna funkcja przemieszczania WordPress. Serwery o dobrej wydajności – możesz liczyć na szybkie ładowanie.

Minusy: brak serwerów z systemem Windows. Brak prawdziwych planów hostingowych VPS dla sprzedawców. Brak wsparcia telefonicznego usługi.

Podsumowując: DreamHost oferuje wyjątkowe funkcje, które powinny zadowolić większość doświadczonych i zainteresowanych serwerem użytkowników, a nowe łatwe w obsłudze narzędzie do tworzenia stron sprawia, że host jest również bardziej przyjazny dla początkujących.

inMotion

Plusy: Dobry czas pracy strony. Różnorodne typy hostingu VPS. Wszystkie plany oferują nieograniczoną liczbę e-maili. Długa gwarancja zwrotu pieniędzy. Łatwe w użyciu oprogramowanie do tworzenia stron. Dogodny panel zarządzania.

Minusy: Brakuje serwerów VPS Windows. Nie wszystkie plany mają opcje płatności z miesiąca na miesiąc.

Konkluzja: InMotion to usługa hostingowa z wieloma funkcjami, ale brak serwerów Windows i kilka innych problemów sprawia, że nie jest to pies serwerów VPS. 

AccuWeb

Plusy: Gwiezdna dostępność usługi. Doskonałe dedykowane plany hostingowe. Dobra obsługa klienta. Oferuje wybór serwerów VPS Linux lub Windows.

Minusy: Brakuje nieograniczonej liczby wiadomości e-mail z kontami Windows. Brak dzielonych planów z hostingiem VPS z miesiąca na miesiąc.

Konkluzja: AccuWeb Hosting ma wiele przydatnych funkcji, w tym wspaniały czas bezawaryjnej pracy, obsługi klienta i opcji serwera, ale jego doskonałe dedykowane plany hostingowe są tam, gdzie ten host internetowy naprawdę przoduje.

Hostinger

Plusy: doskonała obsługa klienta i wygodny panel pomocy. Dobry czas sprawności podczas testowania. Ceny przyjazne dla portfela. Dobry stosunek ceny do jakości.

Minusy: Dedykowany serwer niedostępny. Nie plan ma możliwość by wybrać Windows. Brak wsparcia telefonicznego. Podstawowy wspólny plan hostingowy oferuje tylko jedno konto e-mail.

Konkluzja: Hostinger to niezawodny, niedrogi host internetowy, który pomaga szybko rozpocząć działalność online. Niestety brakuje wsparcia telefonicznego i dedykowanych planów hostingowych.

Media Temple

Plusy: Szeroka gama opcji serwerów stron. Doświadczeni przedstawiciele obsługi klienta. Pomocne instrukcje Sidekick. Umożliwia hosting wielu domen.

Minusy: brak serwerów z systemem Windows. Brak hostingu dla sprzedawców. Czat internetowy i wsparcie telefoniczne ograniczone są do zapytań sprzedażowych.

Konkluzja: Media Temple to usługa hostingowa, która stale poszerza swoją ofertę. Niedawno wprowadzona warstwa, serwer VPS stanowi uzupełnienie i tak silnego zestawu funkcji, ale podobnie jak inne plany Media Temple, może okazać się kosztowna dla właścicieli małych firm.

Ionos

Plusy: doskonała obsługa klienta. Niezawodny czas sprawności podczas testowania. Oferuje podstawowe i zaawansowane pakiety hostingowe. Serwery z systemem Linux lub Windows. Łatwe w użyciu narzędzia do tworzenia stron.

Minusy: Brakuje planów hostingowych VPS dla sprzedawców. Stosunkowo skąpe opcje przechowywania.

Konkluzja: usługa hostingowa VPS ma bogate narzędzia do tworzenia stron i doskonałe opcje obsługi klienta. Jest szczególnie dobry dla serwerów w chmurze na dużą skalę, dla którego wygrywa wybór redakcji

serwerowa płyta główna

Co to jest serwer VPS?

Hosting VPS (lub Virtual Private Server) to unikalna technologia hostowania serwerów, która ładnie łączy standardowy hosting hostowany z dedykowanymi usługami serwerowymi. O tym jak go wybrać, przeczytasz w naszym artykule.

Główna różnica między zwykłym hostigiem, jest to że serwer VPS daje pełny dostęp do danych znajdujących się na serwerze. Serwery wirtualne są bardzo popularne i to całkiem zrozumiałe. Możesz dzięki nim zredukować sporo kosztów. Firmy prześcigają się w ofertach VPS. Ponadto to ty ustalasz jakich plików nie będzie na serwerze VPS, a jakie udostępnisz, gdyż jesteś jedynym właścicielem tej części serwera.

Serwery vps – jest to najlepsze dostępne rozwiązanie dla firmy, które wymagają planu hostingowego, który zapewnia większą moc, dostęp do danych i plików, funkcjonalność i elastyczność serwera niż serwery współdzielone, ale bez ceny serwerów dedykowanych. Dzięki wirtualizacji oszczędza się sporo pieniędzy.

Innymi słowy, hosting VPS zapewnia dla firmy i prywatnych użytkowników to, co najlepsze z obu światów. Te serwery to, można rzec, kompromis. Dostajesz więcej wszystkiego, ale w cenie, która nie jest zbyt oburzająca. Taki serwer daje ci korzystną możliwość – stawiasz strony w ilości jaka ci odpowiada i przesyłasz tyle plików, ile chcesz. Możesz być sam dla siebie szefem.

Oto krótkie podsumowanie podstaw, ale jeśli chcesz więcej danych, znajdziesz mnóstwo niesamowitych przewodników VPS Hosting , które możesz sprawdzić online. Ponadto jeśli interesuje cię inny typ hostingu niż vps, przejdź do strony głównej gdzie wyłaniamy najlepszy hosting każdego typu.

Funkcje hostingu VPS, których potrzebujesz

Po zarejestrowaniu danych i nazwy domeny swojej witryny nadszedł czas, aby zacząć wybierać specyfikacje dla swojego serwera. Nieważne, czy to serwer dla firmy, czy na własny użytek.

Hosty zazwyczaj oferują wiele planów i usług na serwery VPS. Dostępne są różne pojemności, poczty e-mail, pamięć RAM, pamięć masową, moc procesora, hosting domen i miesięczne transfery danych. Plany zazwyczaj obejmują twórców stron internetowych, które pozwalają szybko stworzyć twarz dla Twojej witryny bez konieczności dużego – a nawet jakiegokolwiek – kodowania. Możesz nawet zacząć od zera. Wszystko zależy od ilości przechowywanych przez ciebie danych.

Solidny serwer internetowy przeznaczony do hostowania strony, powinien oferować co najmniej 4 GB pamięci RAM, 100 GB przestrzeni dyskowej i wystarczającą ilość miesięcznych transferów danych. Takie serwery mogą już stanowić bazę do wygodnego w użytku serwisu, dzięki czemu możesz liczyć wtedy na komfortowe ładowanie.

Jeśli spodziewasz się znacznego wzrostu liczby witryn i dużego transferu plików, powinieneś poszukać usługodawcy hostingowego VPS, który ma jak najwięcej nieograniczonych ofert. Na przykład Hostwinds – wybór redaktorów PCMag dla hostingu VPS – oferuje nieograniczoną liczbę e-maili, domen i miesięcznych transferów danych. Ich serwery stanowią jedną z ciekawszych ofert. Przestrzegają też standardów bezpieczeństwa.

Należy jednak pamiętać, że podobnie jak w przypadku wszystkich nieograniczonych ofert usług, naprawdę musisz przeczytać drobny druk, aby upewnić się, że rozumiesz to, co rozumiesz przez nieograniczony i co oznacza usługa hostingowa. Niedoczytanie tych danych może skończyć się rozczarowaniem. Pamiętaj, że serwery mogą być limitowane w różnych kwestiach.

Mówiąc o e-mailach i limitach, będziesz mieć możliwość tworzenia nieograniczonej liczby kont i zarządzania danych. Jeśli Twoja witryna znacznie się rozwinie, docenisz możliwość skalowania swoich kont e-mail bez wydawania dodatkowych pieniędzy.

Firmy hostingowe zazwyczaj ograniczają ilość miejsca albo transfer danych na konto e-mail. W ten sposób unikają sytuacji kiedy serwery są zbyt przeciążone i mają możliwość podzielenia ich na większą ilość VPS.

Innymi słowy, serwery VPS dają ci ogromne pole do popisu. Możesz utworzyć nieograniczoną liczbę kont e-mail, ale każde z nich może mieć ograniczenie przestrzeni danych do 10 GB. Poświęć czas na sprawdzenie ofert e-mail potencjalnego hosta, aby nie być zaskoczonym ograniczeniami przesyłania wiadomości. Ponownie dowiedz się, jakie mogą być nieograniczone problemy.

 
wnętrze komputera pamięć ram

Jaki hosting VPS wybrać?

To wręcz pozorom nie jest proste, by wybrać odpowiedni serwer VPS.

Zazwyczaj usługa hostingowa daje możliwość wyboru tradycyjnego dysku twardego lub dysku SSD jako nośnika pamięci witryny. Tradycyjne dyski twarde mają duże pojemności (mogą przechować więcej danych) i niższe ceny, ale nie są tak odporne jak ich odpowiedniki SSD. Serwery przez to tracą trochę na trwałości i niezawodności. Warto jednak je wybrać przy ograniczonym budżecie.

Z drugiej strony dyski półprzewodnikowe są często szybsze i bardziej niezawodne niż dyski twarde, ale taki serwer kosztuje więcej i ma mniejsze pojemności. Mimo to, nie możesz zapomnieć że tego typu serwery będą szybsze. Jednak, o ile naprawdę nie potrzebujesz niesamowitej prędkości, tradycyjny dysk twardy powinien wykonać zadanie i dzięki temu twój serwer będzie działał wystarczająco szybko. Możesz postawić na droższe rozwiązanie, jednak często wystarczające jest to standardowe.

Czy planujesz sprzedawać produkty lub usługi? A może nie wiesz który hosting pod wordpress wybrać? Jeśli tak, warto wybrać mądrze i zainwestować w usługę hostingową oferującą Secure Sockets Layer (SSL). Serwery VPS umożliwiają łatwą instalację tego certyfikatu. Połączenie SSL szyfruje informacje finansowe przesyłane między przeglądarkami użytkowników a witryną, zabezpieczając w ten sposób przesyłanie informacji o zakupie. Dzięki temu twoje serwery przesyłają dane w bezpieczny sposób i możesz spać spokojnie.

Niektóre firmy hostingowe w pakiecie do usług VPS zawierają bezpłatny certyfikat SSL podczas rejestracji w planie hostingowym, podczas gdy inne za takie usługi pobierają opłatę prawie 100 USD. Możesz zaoszczędzić trochę pieniędzy, szukając usług oferujących tańsze plany SSL.

Będziesz także chciał określić, jak długo będziesz potrzebować serwerów VPS. Jeśli potrzebujesz hostingu przez krótki okres czasu, powiedzmy krócej niż dwa miesiące, zazwyczaj możesz liczyć na zwrot pieniędzy, jeśli anulujesz hosting w ciągu 60 dni. Pamiętaj jednak o skopiowaniu swoich danych! Serwery wirtualne dają możliwość zautomatyzowania tego procesu.

Te gwarancje zwrotu pieniędzy różnią się w zależności jaki serwer wybrałeś. Na przykład Firma X może zaoferować 30-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy, podczas gdy Firma Y może zaoferować długą 90-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy. To właściwie jedyny sposób, by znaleźć dobry, oparty na wirtualnym serwerze, hosting za darmo. Jak zawsze najlepiej rozejrzeć się za funkcjami, które najlepiej odpowiadają Twoim potrzebom hostingowym.

Przestój, czyli co będzie gdy wybierzesz słaby serwer

Wszystkie funkcje, które opisałem do tej pory, są cenne dla doświadczenia w hostingu usług VPS, ale żadna z nich nie odpowiada decydującemu znaczeniu czasu bezawaryjnej pracy witryny. Pamiętaj, że żaden serwer nie jest wieczny. Należy wybrać taki, który zapewnia wysoki współczynnik dostępności.

Jeśli Twoja witryna nie działa, klienci lub klienci nie będą mogli Cię znaleźć ani uzyskać dostępu do Twoich produktów lub usług, czy nawet własnych danych. Nie ma znaczenia, jak wspaniałe są te funkcje ani jak dobrze wygląda, ani nawet ile twój serwer ma pamięci i ramu. Jeśli Twoja witryna nie działa, równie dobrze może nie istnieć. Usługi muszą być dostępne i kropka

Ostatnio dodaliśmy bardziej formalne monitorowanie czasu pracy do naszego procesu recenzji, a wyniki pokazują, że większość hostów doskonale sobie radzi z utrzymywaniem witryn. Nawet jeśli wszystko zrobią dobrze, witryny z problemami z dyspozycyjnością nie kwalifikują się do wysokich wyników. Wszystkie usługi doświadczają wzlotów i upadków, czasem z przyczyn niezależnych od nich. Strony, które nie rozwiążą problemu w odpowiednim czasie, są odpowiednio karane.

Czy potrzebujesz hostingu VPS?

Jeśli potrzebujesz niedrogiego miejsca na serwerze, które nie ładuje stron w tempie ślimaka, gdy sąsiednia witryna ma ogromny wzrost ruchu, serwer VPS jest dobrym rozwiązaniem dla Twojej firmy. Zwłaszcza jeśli zastanawiasz się także nad limitowanym hostingiem… Możesz, a nawet powinieneś, rozważyć tę pierwszą opcję.

Również do przechowywania jej danych. Przejrzeliśmy wiele usług hostingowych usług VPS i umieściliśmy najlepsze z tego przewodnika. Powinieneś spojrzeć na serwer dedykowany, jeśli chcesz zbudować stronę internetową na jeszcze silniejszym fundamencie i stać Cię na rachunek. Pamiętaj, że zyskujesz stałą ilość pamięci RAM i konkretne zasoby, wręcz na własność.

Powyższa tabela daje szybki przegląd funkcji zawartych w każdej usłudze, a opisy usługi poniżej prowadzą do pełnych recenzji, które oferują bardziej szczegółowy wygląd.

Jeśli dopiero zaczynasz korzystać z serwerów wirtualnych, zapoznaj się z naszą informacją na temat tworzenia witryn.

Jeśli natomiast uważasz, że jesteś gotowy na rozpoczęcie własnej firmy hostingowej, zapoznaj się z naszym przewodnikiem po hostingu dla sprzedawców . Najlepsze kursy do nauki tworzenia stron oferują wspaniałe instrukcje wideo dla osób, które wolą ten styl uczenia się.

Więcej o VPS

Serwer VPS pozwala na umieszczenie Twojej witryny w wirtualnych przedziałach na fizycznym serwerze. Chociaż może się to wydawać potężne w pobliżu współdzielonego serwera hostingowego, w rzeczywistości jest zupełnie inaczej, ponieważ masz swój własny system operacyjny – na przykład jeśli wybierzesz hosting Linux. Oprócz tego również dedykowane zasoby (procesor i pamięć RAM) i dedykowaną pamięć na wirtualnym serwerze prywatnym.

Hosting VPS kosztuje tylko ułamek całego serwera. Dzięki temu swój prywatny serwer bez potrzeby wykupu całego urządzenia i całej dostępnej pamięci RAM.

Jest więc idealny, jeśli potrzebujesz korzyści z prywatnego serwera, ale wolisz utrzymać niskie koszty. Taki serwer daje duże możliwości konfiguracji.

 

Jaka jest różnica?

„Czy naprawdę jest jakaś różnica?” Oczywiście, że tak, i jest większy niż myślisz! Aby lepiej zrozumieć różnice, spójrzmy na wewnętrzne funkcjonowanie każdej usługi hostingowej. Dzięki naszemu porównaniu zrozumiesz wszystkie różnice.

Tak właśnie wygląda hosting usług VPS. Masz całe mieszkanie dla siebie i chociaż nadal jesteś umieszczony na fizycznym serwerze z innymi użytkownikami, zasoby serwera są twoje i tylko twoje.

Dzięki VPS nie musisz się martwić, że źli użytkownicy przejmują zasoby serwera, ponieważ jesteś odizolowany od siebie, pomimo dzielenia tego samego serwera fizycznego. Wystarczy tylko wybrać odpowiedniego operatora VPS.

Oznacza to, że Twoja witryna będzie działać szybciej, czyli ładować więcej plików w krótszym czasie, co spowoduje więcej KONWERSJI i SPRZEDAŻY .

Masz również większe bezpieczeństwo dzięki VPS, ponieważ wszystkie twoje dane są oddzielone od innych użytkowników, dzięki czemu zmniejsza się szansa hakera na dostęp do twojej witryny.

Najlepsza część? Serwer VPS zazwyczaj kosztuje około ułamka serwera dedykowanego. Zasadniczo zyskujesz korzyści z prywatnego serwera, pomniejszone o wygórowaną cenę

Kiedy osiągniesz pewien punkt w życiu, będziesz chciał mieszkać w luksusowej rezydencji z toaletami większymi niż salon w starym mieszkaniu.

I właśnie takie są serwery dedykowane. Zasadniczo masz cały serwer dla siebie z dostępem do tyle zasobów (procesora, pamięci RAM), ile potrzebujesz, ale podobnie jak posiadanie domu, serwery dedykowane są najdroższą opcją spośród wszystkich usług hostingowych VPS. 

Czy powinieneś przejść na VPS?

Niektórzy z was mogą się zastanawiać, czy powinniście przejść na VPS z innej usługi .

Szczerze mówiąc, jeśli prowadzisz małą stronę lub witrynę z hobby, najprawdopodobniej nie .JEDNAK.

Jeśli doświadczasz którejkolwiek z rzeczy, które wymieniliśmy poniżej, to powinno być dobrym wskazaniem, że mieszkasz z współlokatorami, nie jest to dla ciebie najlepsza opcja:

  • Twoja strona zaczyna zwalniać lub użytkownicy powoli się ładują.      
  • Regularnie otrzymujesz duży ruch.
  • Ciągle pojawia się komunikat „Wewnętrzny błąd serwera” lub inne komunikaty błędy usługi, typu „50X”.
  • Masz wrażliwe dane przechowywane na swojej stronie internetowej.      
  • Zastanawiasz się lub prowadzisz sklep internetowy.      
  • Chcesz zainstalować niestandardową aplikację lub oprogramowanie.      
  • Podczas ładowania witryny nadal pojawia się błąd „Usługa niedostępna”.      

Ponadto, jeśli prowadzisz firmę lub usługę, prawdopodobnie będziesz chciał dokonać zmiany. Hosting VPS jest zazwyczaj bardziej niezawodny i szybszy niż hosting dzielony, a dzięki dodatkowej prędkości możesz zwiększyć sprzedaż i konwersje.

Hosting VPS jest jednym z najbardziej skutecznych sposobów hostowania strony internetowej. Dołącz do nas, przeglądając dziewięciu najlepszych dostawców.

Podczas zakładania strony internetowej wiele osób korzysta z podstawowej wspólnej usługi hostingu – ale wraz z rozwojem witryny rośnie również jej potrzeba.

Wtedy nadszedł czas, aby zacząć korzystać z wirtualnego prywatnego serwera (VPS).

 
plyta glowna

VPS Hosting nie zawsze najtańszy to najlepszy

VPS jest krokiem naprzód  dla serwerów współdzielonych. Nadal udostępniasz serwer (komputer, który udostępnia twoją witrynę odwiedzającym online) z innymi stronami internetowymi, ale jest o wiele mniej stron korzystających z tego serwera.

Dostawcy usług VPS zwykle udostępniają subskrybentom usługi więcej zasobów systemowych, co oznacza, że Twoja witryna powinna być szybsza i bardziej responsywna. Ponadto, jeśli wystąpią gwałtowne wzrosty natężenia ruchu – może podczas imprezy sprzedażowej lub po opublikowaniu ważnych wiadomości na temat Twojej witryny – zasoby usług VPS mogą się zwiększyć, aby sprostać nowym wymaganiom witryny.

Chodzi o to, że istnieje mnóstwo dostawców usług VPS, a wybór najlepszego dostawcy hostingu VPS jest trudnym zadaniem. Na szczęście trafiłeś we właściwe miejsce. Przeprowadziliśmy dla Ciebie badania, aby dowiedzieć się, które usługi VPS są najlepsze.

Przyjrzeliśmy się szerokiej gamie dostawców hostingu VPS, oferowanych przez nich usług i ich wyróżnieniu. Jakie oferują plany hostingowe VPS? Jaka jest ich wydajność? Ile mają ram? Czy zapewniają dobrą pomoc i wsparcie?

Jak wybrać właściwego dostawcę?

Podczas wyszukiwania dostawcy, serwery VPS należy wziąć pod uwagę wiele czynników. Wiele zależy od potrzeb zarówno Ciebie, jak i Twojej witryny.

Biorąc wszystko pod uwagę, istnieje kilka standardowych czynników VPS, na które każdy powinien zwrócić uwagę przy wyborze hosta do postawienia swojej strony. To są:

  • Uptime – Ma to krytyczne znaczenie dla każdej witryny. Żaden dostawca nie może zagwarantować 100% czasu nieprzerwanej pracy, ale im bliżej do Twojej witryny nigdy się nie zawiedzie, tym lepiej.     
  • Dostęp do danych- Jeśli jesteś w stanie bardziej technicznie, posiadające większą elastyczność i dostosowanie nad serwerem jest genialny. Możesz zainstalować dodatkowe oprogramowanie, które zaspokoi potrzeby Twojej witryny i wzmocnić jej bezpieczeństwo.     
  • Przepustowość – podobnie jak uptime, przepustowość to coś, na czym polegają wszystkie strony. Prawie połowa internautów oczekuje, że strona internetowa załaduje się w ciągu dwóch sekund, więc bardzo ważne jest, aby witryna miała wystarczającą przepustowość i większość plików była załadowana od razu.

FAQ

Jaka jest różnica między VPS a hostowaniem dzielonym?

Zarówno serwer VPS, jak i współdzielony hosting VPS oznaczają udostępnianie dedykowanego sprzętu wielu klientom. Duża różnica polega na tym, że dzięki VPS mniej kont wymaga wymagań sprzętowych. Otrzymasz również gwarancję lepszej wydajności dzięki VPS w porównaniu do hostingu dzielonego. Stabilniejsza jest również udzielona ci ilość pamięci ram.

Jaka jest różnica między VPS a serwerem dedykowanym?

Serwer VPS to wirtualne środowisko działające na dedykowanym sprzęcie, które musi udostępniać ten sprzęt wielu innym klientom. Tymczasem serwer dedykowany zapewnia wyłączny dostęp do sprzętu. Hosting dedykowany jest niezbędny tylko w przypadku dużych witryn, ponieważ koszt jest znacznie wyższy niż hosting dzielony lub wirtualne serwery prywatne.

Co to jest serwer wirtualny?

Serwer wirtualny jest w zasadzie udawanym komputerem działającym na komputerze fizycznym. Ponieważ serwery są tak potężne, a wymagania wobec nich są inne niż na komputerach stacjonarnych, całkiem dobrze działa uruchamianie wielu serwerów wirtualnych na jednym sprzęcie.

Do czego możesz użyć serwer VPS?

Najbardziej oczywistym i popularnym powodem VPS jest prowadzenie jednej witryny lub wielu witryn, dzieląc dostępne zasoby procesora i pamięci ram.

Można ich jednak używać do praktycznie wszystkiego, co wymaga dostępu do Internetu – takiego jak aplikacja internetowa, taka jak Nextcloud, do uruchamiania własnej alternatywy Dropbox – lub do tworzenia własnej wirtualnej sieci prywatnej, aby lepiej zabezpieczyć połączenie internetowe komputerów osobistych i urządzeń mobilnych urządzenia.

Który dostawca serwerów VPS ma stosunek ceny do jakości?

Najtańszy VPS hosting usługodawca 1 & 1 Ionos, z jego plan serwer VPS S kosztują zaledwie kilka złotych miesięcznie. Twierdzimy jednak, że InMotion zapewnia stosunek jakości do ceny – ma najlepsze funkcje, oferuje 90-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy i rozpoczyna promocję.

Który dostawca hostingu VPS jest najlepszym dla małych firm?

To naprawdę zależy od tego, do czego służy strona Twojej firmy . Większość uzna, że InMotion jest jednym z lepszych, ponieważ najprościej mówiąc, ma najlepsze funkcje. Zapewnia również nieograniczoną liczbę kont e-mail – świetny bonus dla pracowników – i umożliwia hosting wielu stron internetowych, jeśli Twoja firma ma więcej niż jedną. To samo dotyczy przechowywania plików.

 
Tomasz Raczek

Tomasz Raczek

Leave a Replay

Tomasz ma ponad 10-letnie doświadczenie w doradztwie hostingowym dla ponad 100 różnych użytkowników.

Webhosting Reviews

Follow Us

Schrijf je in voor de nieuwsbrief

Wij respecteren uw privacy

Scroll to Top