Najlepszy Wiki Hosting – odpowiadamy co to jest i jak wybrać najtańszy

Najlepszy wiki hosting featured image
Ostatnio zaktualizowany: 29/07/2021

Najlepsze wiki hostingi

Cloudways

4.9/5

od 10 USD

(miesięcznie)

WPX Hosting

4.5/5

od 20,83 USD

(miesięcznie)

Siteground

4.7/5

od 3.95 €

(miesięcznie)

SeoHost

4.7/5
od 4,00zł

(miesięcznie)

dHosting

4.6/5

od 16,70 zł

(miesięcznie)

Wiki odgrywają nieodzowną rolę w naszym codziennym życiu, jeśli chodzi o dzielenie się wiedzą i dane serwerów.

Wiesz dokładnie, jak ważne jest wyszukiwanie każdego w Wikipedii.

Tworzenie bazy wiedzy lub społeczności dla swojej niszy to najlepszy sposób na dzielenie się informacjami.

Usługi hostingowe Wiki są czasem nazywane farmą Wiki. Usługi hostingowe Wiki powinny umożliwiać edytowanie stron internetowych w stylu wiki.

Niewiele rzeczy, które wpływają na twój wybór, to takie cechy jak – koszt, licencja na stronę, obecność reklamy, pozycja Alexa.

Inne szczegóły techniczne obejmują dane – edycję, funkcje, obsługę składni, przechowywanie, obsługę wielu języków, stronę i silnik wiki.

Hosting nieco różni się od tradycyjnego hostingu, dlatego musisz wybrać odpowiedniego dostawcę usług wiki.

W tym poście podam szczegółowe informacje na temat 5 najlepszych dostawców hostingu wiki.

1. Hosting Wiki Cloudways

Cloudways to platforma hostingowa danych. Platforma hostingowa została uruchomiona w 2011 roku.

Cloudways zapewnia łatwe w użyciu, skalowalne rozwiązania hostingowe. Hosting ma siedzibę na Malcie i dodatkowe biura w Zjednoczonych Emiratach Arabskich i Hiszpanii.

Cechy:

Hosting Cloudways obsługuje chmurowy hosting i dane MediaWiki. Oferuje wsparcie przez cały czas – 24/7. Możesz zacząć używać stronę za darmo.

Cloudways korzysta z CDN, aby zapewnić wysoką wydajność. Obsługuje hosting Apache, stronę Nginx, PHP, MySQL, MariaDB. Obsługiwane jest również szyfrowanie SSL.

Możesz wybrać żądaną częstotliwość automatycznego tworzenia danych kopii zapasowej. W ramach środków bezpieczeństwa Cloudways zapewnia regularne poprawki do systemu operacyjnego, uwierzytelnianie dwuskładnikowe i serwery automatycznego leczenia.

Wszystko to jest zintegrowane z zaawansowanymi pamięciami podręcznymi, obsługą wielu wersji PHP i instalacją 1-kliknięcia w kilku aplikacjach. Migracja na taki hosting Hosjest bezpłatna z dowolnym wybranym planem.

Obsługa klienta:

Hosting Cloudways zapewnia całodobową obsługę klienta. Możesz skontaktować się z obsługą klienta przez telefon, czat na żywo przez stronę lub bilety.

Ma naszą bazę wiedzy i silne wsparcie społeczności. Możesz również wysłać e-mailem Cloudways.

Próbowałem ich serwerów czatu na żywo. Przed rozpoczęciem czatu na żywo musisz podać podstawowe informacje, takie jak imię i nazwisko, adres e-mail i rodzaj zapytania.

Czat rozpoczął się natychmiast na czas, gdy przedstawiciel obsługi klienta zaoferował szybką pomoc. Przedstawiciel obsługi klienta szybko podał przydatne informacje.

Plany hostingowe Cloudways Wiki:

Jeśli chodzi o plany na stronę, istnieje wiele planów strony do wyboru. Ponieważ są to wszystkie plany oparte na chmurze, możesz wybierać spośród wielu planów.

Zaletą jest to, że płacisz za hosting i stronę tak, jak korzystasz. Można wybrać różne centra danych. Obejmuje to dane usługi Digital Ocean, Linode, Vultr, Amazon, Google Cloud Platform.

Podstawowy abonament za strony zaczyna się od 10 USD miesięcznie i można go opłacić za korzystanie z godziny.

Cena 0,033 USD dotyczy zewnętrznego miejsca do przechowywania kopii zapasowych.

 

2. Hosting Wiki GreenGeeks

GreenGeeks jest jednym z pionierów ekologicznego hostingu i zapewnia przyjazne dla środowiska opcje hostingu. Główna siedziba znajduje się w Kalifornii w USA.

Istnieje na rynku przez czas prawie 10 lat i obsługuje ponad 300 000 stron internetowych. GreenGeeks zapewnia usługi hostingowe strony.

Cechy:

GreenGeeks umożliwia łatwe tworzenie strony Wiki. Oferuje bezpłatne oprogramowanie typu open source, takie jak strona MediaWiki, TwikiWiki, DokuWiki i wiele innych.

W podstawowym planie otrzymujesz instalację strony Wiki za pomocą 1 kliknięcia. Jest zoptymalizowany dla strony. Oprócz tego otrzymasz bezpłatną usługę danych CDN, nieograniczoną pamięć masową SSD RAID-10, nieograniczony transfer danych, bezpłatną rejestrację nazwy domeny.

Plan obejmuje również transfer domeny, bezpłatne transfery stron internetowych, bezpłatne codzienne usługi tworzenia kopii zapasowych. Podstawowy plan zaczyna się od 2,95 $ / miesiąc.

Plan obejmuje także Let’s Encrypt Wildcard SSL, cPanel i Softaculous. Z każdym wyższym planem uzyskujesz podwójne zwiększenie wydajności.

Obsługa klienta:

Hosting GreenGeeks zapewnia ze strony czat na żywo, opcje e-mail, aby skontaktować się z obsługą klienta. Posiada również dedykowaną bazę wiedzy z wyczerpującą listą tematów (między innymi transfer, czy obsługę klientów).

Ponadto wypróbowałem opcję czatu na żywo. Przed rozpoczęciem czatu na żywo musisz podać kilka szczegółów, takich jak imię i nazwisko, identyfikator e-maila, zapytanie. W ogóle nie miało miejsce oczekiwanie.

Przedstawiciel obsługi klienta dostarczył odpowiednie informacje wraz z referencjami na stronie internetowej.

Plany hostingu GreenGeeks Wiki:

GreenGeeks oferuje 4 plany płatności, ale najtańszy byłby za 3,95 USD miesięcznie z 3-letnią opłatą z góry. Bezpłatna domena i wiele innych funkcji zawartych w planach rocznych.

Plany na czas są…

1 miesiąc usługi: 9,95 USD + 15 USD Konfiguracja + rejestracja domeny

12 miesięcy pracy: 71,40 USD (5,95 x 12)

24 miesiące pracy: 118,80 USD (4,95 x 24)

36 miesięcy pracy: 142,20 $ (3,95 x 36)

Możesz hostować stronę w ramach wspólnego planu hostingowego i instalować Wiki na nazwie domeny jednym kliknięciem, używając opcji instalatora Softaculous App w cPanel.

Odnowienie samej strony wynosi 9,95 USD / miesiąc.

DARMOWA migracja strony

Tylko przez ograniczony czas – oferujemy BEZPŁATNĄ migrację strony, jeśli przejdziesz na GreenGeeks.

3. Hosteground Wiki Hosting

SiteGround to kolejna platforma hostingowa, która obsługuje hosting. Po raz pierwszy uruchomiono go w 2004 r.

Główna siedziba i magazyn znajduje się w Sofii w Bułgarii. Witryna SiteGround na swoim koncie gościła ponad 1 000 000 domen na całym świecie.

Cechy:

Z SiteGround Wiki hosting można włączyć jednym kliknięciem. Podstawowy plan obejmuje bezpłatną instalację Wiki.

W ten sposób otrzymujesz zoptymalizowane serwery usług, codzienne bezpłatne kopie zapasowe i bezpłatne CDN w ramach planu.

Plany obejmują również rejestrację domeny i transfer witryny. Serwery są rozmieszczone w wielu lokalizacjach, aby umożliwić wyższą wydajność.
SiteGround zapewnia również inne niezbędne funkcje, takie jak dyski SSD dla wszystkich danych planów, certyfikat SSL, reguły bezpieczeństwa zapory i automatyczne aktualizacje dla wszystkich aplikacji.

Wszystko to jest zawarte w całodobowej pomocy i obsłudze klienta. Plany obejmują bezpłatny hosting poczty e-mail, bezpłatną instalację aplikacji, cPanel, niezmierzony ruch i 30-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy.

Obsługa klienta:

SiteGround oferuje całodobową obsługę klienta. Witryna ma dedykowaną sekcję pomocy, która zawiera mnóstwo tematów do przeglądania.

Możesz skontaktować się z obsługą klienta za pomocą opcji czatu na żywo, telefonu lub biletów. Aby dowiedzieć się więcej, wypróbowałem opcję czatu na żywo.

Przed rozpoczęciem czatu na żywo musisz podać kilka szczegółów, takich jak adres e-mail, imię i pytanie.

Czat rozpoczął się natychmiast, a przedstawiciel obsługi klienta był wystarczająco szybki, aby podać odpowiednie informacje.

Plany hostingu SiteGround:

Plany obsługują TikiWiki, MediaWiki, DokuWiki i wszystkie inne popularne narzędzia . SiteGround zapewnia 3 plany usług Wiki.

Plan StartUp odnawia się za 11,95 USD / miesiąc. Plan GrowBig odnawia się za 19,95 USD / miesiąc, a plan GoGeek odnawia się za 34,95 USD / miesiąc.

4. Hosting A2

A2 to kolejna platforma hostingowa, która obsługuje hosting Wiki. A2 zapewnia zobowiązanie do dostępności strony na poziomie 99,9%.

Został wydany po raz pierwszy w 2001 roku i jest popularny ze względu na rozwiązania przyjazne dla programistów. Hosting A2 obsługuje oprogramowanie specyficzne dla strony, takie jak MediaWiki, DokuWiki, Tiki Wiki i wiele innych.

Cechy:

Hosting A2 zapewnia dedykowane wsparcie dla narzędzi specyficznych dla Wiki i obejmuje dużą liczbę narzędzi Wiki.

Podstawowy plan obejmuje nieograniczone miejsce, nieograniczony transfer serwerów, bezpłatne SSL. Dysk SSD jest dołączony do każdego planu.

Hosting A2 obsługuje zarówno Windows, jak i Linux. Plany obsługują pamięć RAID-10. SSL jest uwzględniony w ramach planu.

Plany obsługują hosting poczty e-mail, wiele lokalizacji serwerów, CloudFlare CDN, bezpłatną migrację witryny, ulepszone narzędzie bezpieczeństwa Patchman, kopie zapasowe witryny, bezpłatny hackscan.

Obsługuje dane funkcje specyficzne dla programistów, takie jak Node.js, Apache 2.4, Python, Ruby, FFT, wspólny certyfikat SSL, SSH i wiele innych

Obsługa klienta:

Hosting A2 zapewnia całodobową obsługę klienta strony. Możesz skontaktować się z obsługą klienta przez telefon, czat na żywo lub bilety.

Możesz przesłać osobne bilety na sprzedaż, wsparcie i rozliczenia. Witryna zapewnia również bazę wiedzy obejmującą kilka tematów związanych z hostingiem.

Wypróbowałem ich opcję czatu na żywo. Jednak nie było dostępnych agentów obsługi klienta do czatu na żywo.

Czekałem prawie 20 minut, zanim mogłem zakończyć sesję.

Plany:

A2 obsługuje 3 miejsce różne plany usług dla klientów. Jest to podobne do wspólnego planu hostingowego. Dostępne są następujące plany:
Odnowienie abonamentu Lite kosztuje 7,99 USD miesięcznie. Odnowienie planu Swift kosztuje 9,99 USD / miesiąc. Podczas gdy plan Turbo ma odnowienie w wysokości 18,99 USD / miesiąc.

5. HostPapa Wiki Hosting

HostPapa zajmując piąte miejsce oferuje również hosting strony Wiki wraz z kilkoma innymi hostingami. Po raz pierwszy został wydany w 2006 roku.

Ma swoją siedzibę w Burlington, Ontario, Kanada. HostPapa obsługuje ponad 180 000 stron internetowych. Rozciąga się na różne regiony, w tym Niemcy, Australię, Wielką Brytanię, USA.

Cechy:

HostPapa gwarantuje 99,9% czasu sprawności. Jest w 100% kompatybilny z MediaWiki. Plan obsługuje bezpłatną rejestrację nazw domen oraz wsparcie 24/7.

Konfiguracja obejmuje instalację jednym kliknięciem. Podstawowy plan obsługuje 100 GB miejsca na dysku. Skrypt strona MediaWiki jest częścią planu.

HostPapa obsługuje również hosting poczty e-mail. Posiada 30-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy. Dzięki planowi dla klientów otrzymasz Let Encrypt SSL.

Plan HostPapa obsługuje PHP i bazy MySQL. Podstawowy plan obejmuje kreator stron internetowych HostPapa. Wszystko to obsługuje nieograniczoną przepustowość.

Obsługa klienta:

HostPapa gwarantuje obsługę klienta 24/7/365 przez cały czas. Możesz skontaktować się z obsługą klienta przez telefon i czat na żywo.

Witryna ma dobrze podzieloną bazę wiedzy i obejmuje różne tematy. Ponadto HostPapa ma system biletów.

Poszedłem do przodu i zbadałem ich opcję czatu na żywo. Czat na żywo rozpoczyna się po podaniu identyfikatora i imienia e-maila.

Czat rozpoczął się natychmiast, bez czekania. Przedstawiciel obsługi klienta podał kilka szybkich informacji wraz z odpowiednimi linkami.

HostPapa Wiki Plany hostingu:

HostPapa oferuje plany podobne do opcji usług współdzielonego. Plany obsługują danych strony MediaWiki, Tiki Wiki i DokuWiki.

HostPapa oferuje 3 różne plany.

Odnowienie abonamentu startowego wynosi 7,99 USD / miesiąc. Biznesplan zaczyna się od tej samej ceny, co plan Starter. Jednak przedłużenie planu biznesowego wynosi 12,99 USD / miesiąc.

Podsumowanie

Najlepszy Hosting usług jest prosty, ale złożony. Udostępniłem ci 5 najlepszych alternatywnych hostingów wiki.

Każdy hosting z nich ma pewne zalety w stosunku do innych na stronie. Wybór zależy od wymagań. Podobnie sprawa ma się z każdym z dostępnych gotowych rozwiązań. Wybierając hosting dla Joomla, czy też hosting pod forum, czy jakikolwiek inny, należy dobrze się zastanowić.

Jeśli potrzebujesz tylko wsparcia MediaWiki, możesz spojrzeć na hosting Cloudways jako jedną z opcji. Można to rozpocząć za darmo, a najlepszy plus to taki, że jest niedrogie.

HostPapa, podobnie jak strona GreenGeeks i wiele firm, są dobrymi opcjami, ale obsługują tylko hosting Linuksa. Oba są również mało funkcji bezpieczeństwa.

Przeciwnie, hosting A2 oraz SiteGround są silnymi konkurentami. Oba zapewniają wiele funkcji i obsługują zarówno system Windows, jak i hosting Linux.

Jednak z jednej strony między dwoma hostingami A2 jest bogata funkcja programisty i zapewnia wiele funkcji zawartych jako najlepszy plan.

Co najważniejsze, choć A2, a także SiteGround, zaczynają się w podobnej cenie, A2 ma niższą częstotliwość odnawiania. To sprawia, że hosting A2 jest bardziej preferowanym wyborem.

Czego się nauczysz

NIe potrafisz uruchomić własnego serwera?

Niezależnie od tego, czy twoja strona służy hobby, czy współpracy zespołowej, masz wiele opcji oprogramowania. Oprogramowanie Wiki wyróżnia się łatwością obsługi i zaawansowanymi funkcjami.

W tym artykule dowiesz się, jakie są najlepsze opcje oprogramowania hosting wiki.

Przyjrzymy się ich wyjątkowym funkcjom i ich porównaniu. Dowiesz się także o doskonałych bezpłatnych opcjach oraz rozwiązaniach dla przedsiębiorstw i firm. Ponadto dowiesz się, jak poruszać się w kwestiach związanych z hostingiem, które mogą się pojawić.

Gotowy? Zacznijmy!

stos książek źródło wiedzy bez hostingu

Co to jest oprogramowanie Wiki i najlepszy hosting?

Jeśli masz dużą ilość informacji dotyczące firm i klientów, które muszą być dostępne i edytowalne dla grupy osób, być może zastanawiasz się nad pewnym rodzajem implementacji oprogramowania.

Jeśli tak, to czego potrzebujesz, aby uruchomić własną Wiki? Czego potrzebujesz w zakresie hostingu?

Co to jest hosting Wiki?

Jeśli kiedykolwiek korzystałeś z WordPress, Drupal lub Magento, wiesz, czym jest najlepszy system zarządzania treścią (CMS).

Strona to także systemy zarządzania treścią – jak sama nazwa wskazuje, celem CMS jest zarządzanie twoimi treściami w sposób, który czyni je użytecznymi dla ludzi.

Na przykład duży najlepszy zrzut plików nie jest szczególnie przydatny, zwłaszcza jeśli strona nie może znaleźć tego, czego potrzebuje, gdy tego potrzebuje.

Jak konfigurowalne są projekty i struktury Wiki?

Ważniejsze jest jednak to, że strona frontonu serwera firm / strona klienta zawiera większość oprogramowania Wiki.

Możesz dowolnie zaprojektować swoją witrynę, ale co ważniejsze, korzystając z tego interfejsu, każdy z odpowiednimi uprawnieniami może edytować zawartość zawartą w transfer.

Wiki nie są zwykle zasobami statycznymi, które mogą być edytowane tylko przez kilka wybranych (choć na pewno możesz zaimplementować coś za pomocą tego modelu). Wiki to raczej dynamiczne kolekcje dokumentów serwera, które ewoluują w czasie.

Do czego służy hosting Wiki?

Jedną z bardziej popularnych witryn w Internecie jest Wikipedia, która jest kuratorską, zredagowaną przez użytkownika serią encyklopedycznych artykułów obsługiwanych za pomocą Wiki. Kiedy tworzysz stronę, zasadniczo tworzysz własną Wikipedię (tylko na mniejszą skalę).

Dziennikarstwo, jako strona dla firm? Jimmy Wales, najlepszy założyciel Wikipedii, mówi o swoim najnowszym przedsięwzięciu: WikiTribune. Dowiedz się o tym teraz.

Typowe funkcje dla Wiki

Niektóre zastosowania oprogramowania obejmują:

Przechowywanie dokumentów dla szkolnego lub opartego na pracy projektu dostępnego dla tych, którzy pracują nad projektem

Udostępnianie firmowej instrukcji obsługi zasobów ludzkich, aby wszyscy pracownicy mieli do niej najlepszy dostęp

Zbieranie informacji od grupy osób, które mają coś wspólnego (np. Recenzje restauracji od osób mieszkających w danym mieście)

Strony firm fanów gier (zarówno wideo, jak i na stole), książek, filmów lub programów telewizyjnych

Możliwości są nieskończone!

strona internetowa online

Jaka jest najlepsza Wiki dla moich potrzeb?

Najlepszy silnik – stronie zależy na celu danych.

Niektóre pytania do rozważenia podczas przeglądania dostępnych opcji zostaną omówione poniżej.

Pytania, które należy zadać przed przystąpieniem do Wiki

Ostatnią rzeczą, którą chcesz zrobić dla firm, to przejść z oprogramowaniem Wiki bez wykonywania pracy w tle.

Oto pytania, o których należy pamiętać:

Czy używasz tego z powodów osobistych lub zawodowych?

Czy oprogramowanie zawiera potrzebne funkcje?

Czy oprogramowanie Wiki zawiera potrzebne funkcje bezpieczeństwa (zakazy oparte na adresie IP, czarne listy, kontrola portów itd.)? Zespoły korporacyjne często mają surowsze wymagania w tym zakresie.

Jak łatwe jest korzystanie z oprogramowania Wiki?

Czy potrzebujesz rozwiązania typu „wszystko w jednym” (lub rozwiązania możliwie najbliższego modelu „wszystko w jednym”)?

Jaki jest Twój budżet?

Jak wygodna jest konfiguracja oprogramowania Wiki? Czy chcesz czegoś, nad czym masz pełną kontrolę, czy szukasz czegoś, na co zapadną wszystkie najważniejsze decyzje, na przykład design?

Aby nie marnować godzin na nieodpowiedniej, warto najpierw przeprowadzić badania.

Opcje oprogramowania na stronue

Istnieje wiele różnych opcji Wiki, więc które z nich są warte twojego czasu, a które nie są warte twoich firm?

Może być trudno zawęzić listę dostępnych opcji, dlatego poniżej przedstawiamy niektóre opcje, które naszym zdaniem zdecydowanie powinieneś rozważyć, wybierając odpowiednią opcję Wiki.

Dostępne opcje

Mamy zarówno opcje hostowane samodzielnie, jak i opcje oprogramowania jako usługi firm (SaaS).

Samoobsługowe opcje oprogramowania na stronie

Czytając opcje, które prezentujemy poniżej, zauważysz, że wszystkie są oprogramowaniem typu open source (a zatem są darmowymi).

Jednak wadą jest to, że jesteś odpowiedzialny za uruchomienie Wiki i udostępnienie jej światu przez Internet.

Co najważniejsze, oznacza to, że będziesz musiał znaleźć hosting (i inną infrastrukturę) potrzebny do obsługi twojego serwera.

Oto kilka platform oprogramowania serwera Wik dla klientówi:

  • Matterwiki
  • MediaWiki
  • PhpWiki
  • PmWiki
  • DokuWiki

W zależności od wybranego oprogramowania serwera Wiki i używanego dostawcy hostingu instalacja może być tak prosta, jak kliknięcie tylko kilku przycisków (w niektórych przypadkach może to być nawet jeden przycisk) lub może to być pracochłonny proces wymagający wielu przesyłania plików i ręczna konfiguracja.

Wybór dostawcy hostingu Wiki

Jeśli zdecydujesz się na czas na najlepszy hosting na własną rękę, czego powinieneś szukać u dostawcy serwera?

Jeśli wybrałeś już opcję usług, której chcesz użyć, sprawdź, czy wybrany plan hostingowy na stronie spełnia minimalne wymagania serwera dla twojego oprogramowania.

Na szczęście opcje zwykle nie wymagają dużych zasobów i wymagają dużych nakładów i nie jest potrzebny transfer, więc z łatwością powinieneś znaleźć opcję, która spełnia te wymagania.

Łatwa instalacja i koszty

Istnieje kilku danych dostawców usług serwera, którzy oferują instalację za pomocą jednego kliknięcia dla niektórych wiki.

Jeśli znajdziesz usługodawcę, który spełnia Twoje potrzeby i oferuje tę opcję, proces konfiguracji prawdopodobnie będzie znacznie łatwiejszy i przebiegnie sprawniej.

Z pewnością warto pamiętać o kosztach – wiele samonośnych witryn na niekażdej stronie jest bezpłatnych, co oznacza, że możesz wydać więcej (jeśli chcesz) na hosting Wiki.

Nie oznacza to jednak, że musisz złamać bank, jeśli chodzi o zakup hostingu.

Bezpieczeństwo oprogramowania hosta

Kwestie związane z bezpieczeństwem to coś, na co warto zwrócić uwagę.

Chociaż będziesz mieć dostęp administracyjny z zaplecza serwera, w interfejsie pojawi się wiele zmian.

Musisz upewnić się, że opcja hostingu Wiki jest w stanie sprostać wymaganiom bezpieczeństwa dla obu.

Oprócz kontroli dostępu i tym podobnych oferowanych przez Wiki, sprawdź takie rzeczy, jak ochrona adresu IP, certyfikaty SSL i użycie protokołu HTTPS.

Skalowalność oprogramowania za pośrednictwem hosta

Wreszcie, skalowalność jest ważna dla hostingu Wiki – co chcesz zrobić, gdy Twoja Wiki się powiększy?

Czy chcesz po prostu zamienić plany na istniejącego hosta, czy chcesz przejść na zupełnie nowy host?

Począwszy od danych planu hostingowego VPS lub serwera dedykowanego może być nadmiar dla wielu osób, ale jeśli chcesz wcześnie i szybko rosnąć, może być tego wart (szczególnie jeśli oznacza to, że nie musisz zmieniać dostawców hostingu).

Pomocne dodatki i integracje dla Twojej Wiki

Jednym z największych atutów korzystania z Wiki jest ich zdolność do integracji z innymi narzędziami, z których możesz korzystać, takimi jak Slack lub WordPress.

Oto niektóre z rzeczy, które możesz zrobić dzięki takiej integracji.

Dla użytkowników Slack

SlimWiki to prosta, piękna dla zespołów, które posiadają integrację ze Slackiem. Integracja dla serwera Slack umożliwia przeszukiwanie stron Wiki lub tworzenie nowych stron za pomocą polecenia / wiki.

Integracja Notion ze Slackiem pozwala publikować wszystkie powiadomienia generowane przez naszą aplikację Notion do Slacka. Twoi koledzy z drużyny mogą teraz zobaczyć, że ktoś zaktualizował stronę, utworzył nowe strony itd., Po prostu sprawdzając odpowiednie kanały Slacka.

Slack Connector dla Confluence Cloud pozwala użytkownikom Confluence na informowanie członków drużyny za pomocą kanałów Slack.

Możesz skonfigurować powiadomienia danych, które będą przesyłane do Slacka za każdym razem, gdy strony są tworzone lub aktualizowane, blogi są publikowane lub komentarze pozostawiają komentarze do artykułów.

Dla użytkowników WordPress

Może wydawać się nieco dziwne zintegrowanie Wiki (która jest zasadniczo dodatkowym oprogramowaniem) z systemem zarządzania treścią, ale jeśli potrzebujesz dodatkowej organizacji, możesz dodać wtyczki Yada Wiki lub Encyclopedia / Glossary / Wiki do swojej implementacji WordPress .

Istnieje kilka sposobów integracji.

Na przykład Yada przypomina system organizacji dla Twojej witryny WordPress, podczas gdy Encyklopedia / Słownik / Wiki rozszerza funkcje organizacji wbudowane w Twoją witrynę WordPress.

Popularna wtyczka WP WordPress Tooltip ma 4,5 gwiazdki od użytkowników.

Wreszcie, jeśli masz Wiki i witrynę WordPress, mogą istnieć wtyczki, które pozwalają na integrację tych dwóch. Na przykład wtyczka WP Wiki Tooltip, która dodaje objaśniające podpowiedzi, które wyświetlają zawartość instalacji MediaWiki.

Wnioski

Wiki to świetny sposób na zarządzanie dużą ilością danych treści, szczególnie w kontekście ustawień zespołowych. Nie jest to rozwiązanie uniwersalne, bo nie zastąpi przykładowo hostingu drupala. Jednakże aby dobrze wybrać, należy najpierw zastanowić się nad zastosowaniem.

Istnieje wiele sposobów na uruchomienie oprogramowania. W tym artykule omówiliśmy dostępne opcje, a także ich zalety i wady. Dlatego przeczytaj wnikliwie naszą listę!

Nie interesuje cię hosting Wiki? Nie szukaj dalej niż na stronie PC Software Advies!

Tomasz Raczek

Tomasz Raczek

Leave a Replay

Tomasz ma ponad 10-letnie doświadczenie w doradztwie hostingowym dla ponad 100 różnych użytkowników.

Webhosting Reviews

Follow Us

Schrijf je in voor de nieuwsbrief

Wij respecteren uw privacy

Scroll to Top